KaunasRenginiai

Pirmadienį – Liaudies ir buities muziejuje Velykų šventė

2022-04-15 — Goda Leo0

main

KaunasRenginiai

Pirmadienį – Liaudies ir buities muziejuje Velykų šventė

2022-04-15 — Goda Leo0

Nusprendę antrą Velykų dieną (balandžio 18 d.) išvykti iš namų, daug nedvejokite – susitikime visi Lietuvos liaudies buities muziejuje. Čia visų, mažų ir didelių ­– lauks daugybė pavasariškų linksmybių ir pramogų!

Jau nuo 10 val. muziejaus miestelyje šurmuliuos tautodailininkų dirbinių mugė ir galėsite nusipirkti įvairiausių dirbinių ir gardumynų, taip pat, miestelio kepyklėlėje bus kepami šventiniai meduoliai, kurių nevalia neparagauti!

Viso renginio metu sodybose vyks Velykų stalų paroda, kurios metu susipažinsite su šventinio Velykų stalo dengimo ypatumais, indais bei šventiniais patiekalais, apie kuriuos įdomiai papasakos mūsų muziejininkės.

Muziejuje vyks daugybė pramogų ir edukacijų visai šeimai, tarp kurių Margučių-milžinų ridenimo rungtis, Velykinis krepšinis, Velykinis paštas – ranka parašytas žodis visada šiltesnis!

12 val. Bažnytinio būgno gaudesys jus pakvies į Šv. Mišias muziejaus Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje, kurioje taip pat galėsite pamatyti ir Verbų parodą.

Maloniai kviečiame į Birštono vienkiemio teatro spektaklį, pagal E. Mikulėnaitės pjesę: ,,Visada tas pats“.

Ar žinote kokios linksmybės vyks sodybose? Visus visus į dainą ir šokį pakvies folkloro ansambliai, jus pasitiks lalautojų sveikinimai ir linkėjimai. O kokios Velykos be sūpuoklių? Jaunimėlis galės pasivaržyti kas aukščiau išsisups!

Taip pat nepamirškite prisijungti į šauniausius velykinius žaidimus: kiaušinių marginimą, jų ridenimą ir lenktyniavimą nešant per raistą. Nepamirškite atsinešti ir savo velykinių kiaušinių, nes vyks gražiausio margučio konkursas!

Kviečiame sudalyvauti edukacijose: su amatininke, šiaudelių pynimo meistre Jurgita Treinyte – susikurti velykinį šiaudinį paukštelį. Nepamirškite apsilankyti ir Rasos Rainienės karpinių parodoje ir dirbtuvėlėje, kurioje edukatorė jus supažindins su karpymo subtilybėmis. Bei išbandykite kūrybinį užsiėmimą – susikurkite savo velykinį aitvarą!

Renginio bilietų kaina:

  • Suaugusiems – 10 eur;
  • Moksleiviams, studentams, senjorams – 5 eur.

Bilietai ir programa: https://www.llbm.lt/bundancios-pavasario-gamtos-ir-velyku-sventes-renginio-programa/

 

 

Šventės vieta – Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės

Šventės laikas – balandžio 18 d. 10 val.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.