Lankytinos vietosLietuvoje

Maršrutas po Panevėžio rajoną šeimoms su vaikais

2022-04-05 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Maršrutas po Panevėžio rajoną šeimoms su vaikais

2022-04-05 — Goda Leo0

Panevėžio plėtros agentūra prieš tai paruošę spalvingą kvietimą šeimoms su vaikais geriau pažinti šį miestą (jį rasite ČIA) ir toliau džiugina būsimus svečius sudėliodami originalų maršrutą po Panevėžio rajoną.

Jame yra sudėliotos vaikų žaidimo aikštelės ir laisvalaikio erdvės, vietos, kur būtų galima skaniai pavalgyti, pažintiniai takai ir lankytini objektai.

 

Keletu įdomiausiu vietų iš nurodytų vietų lankstinuke dalinamės ir mes:

BISTRAMPOLIO DVARAS / Bistrampolio g. 1, Kučių k., Panevėžio r. (55.59696, 24.35645) Tel. +370 685 66 151 Vaikščiodami 1850 m. statyto Bistrampolio dvaro menėmis, nusikelsite į praeitį. Šiandien čia veikia viešbutis bei restoranas, o sutvarkytas dvaro parkas – puiki pasivaikščiojimo vieta. Dvaro teritorijoje stovi vežiminė, žirgynas, ledainė, sodininko namas, rotonda ir koplyčia. Mėgstamiausia vaikų vieta – Bistrampolio dvaro gyvūnų ūkis. Jame sutiksite danielių, galėsite palakstyti su alpakomis, avimis ir ožkomis, jas paglostyti ir pamaitinti. Dvaro teritorijoje stovi šv. Onos statula. Raskite ją, sugalvokite norą ir palieskite statulos galvą. Sakoma, tuomet sugalvotas noras išsipildys.

ULIŪNŲ LAIVAS / Uliūnų k., Panevėžio r. (55.62211, 24.35827) Šalia maudynėms ir poilsiui pritaikytos Uliūnų tvenkinio pakrantės, nusagstytos medinėmis skulptūromis, ant kalvos stovi tikrų tikriausias laivas. Jis svarbus simbolis – kartu su šalia stovinčiu švyturiu kviečia išvykusius grįžti namo, o dar negrįžusiems primena nepamiršti gimtojo krašto. Įsivaizduokite, kad esate jūreiviai, ir sugalvokite, kur norėtumėte nuplaukti.

RAMYGALA IR SAGŲ NAMELIS / Dariaus ir Girėno g. 7, Ramygala, Panevėžio r. (55.50934, 24.30356) Ramygalos miesto simbolio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios negalima nepastebėti. Miestas garsėja vietinės kepyklos gardumynais, amatų rezidencija „Savos erdvės“ ir senuoju miestelio malūnu. Vaikštant Ramygalos gatvėmis, žvilgsnius tikrai patrauks namas su išpieštomis langinėmis bei sienomis, nusagstytomis daugybe spalvotų sagų – nuo mažyčių iki labai didelių. Šios sagos turi stebuklingą galią pildyti troškimus, tačiau pirmiausia reikia tyliai padėkoti už jums nutikusius gerus dalykus ir tik tuomet pakuždėti sagoms savo norą. Gandrai yra vienas iš Ramygalos miestelio simbolių. Raskite jų ir ant šio namelio.

PAŠILIŲ STUMBRYNAS / Girelės viensėdis, Krekenavos sen., Panevėžio r. (55.55918, 24.21778) Tel. +370 615 17 701 Tai viena įspūdingiausių vietų Panevėžio rajone. Čia pamatysite didžiausius Europos gyvūnus – Lietuvos stumbrus. Šie žinduoliai įrašyti į Tarptautinę raudonąją knygą. Stumbrų atgimimas Lietuvoje 1969 m. prasidėjo būtent čia. Gyvūnams stebėti stumbryne yra įrengta apžvalgos aikštelė, o greta jos driekiasi 600 m ilgio pažintinis Girinio takas. Sužinokite, kodėl visų čia gyvenančių stumbrų vardai prasideda skiemeniu „Gi“.

AKMUO RAPOLAS / Varnakalnio k., Panevėžio r. (55.52978, 24.11387) Šalia pažintinio Girinio tako, dešiniajame Linkavos upelio krante, guli ledynų atridentas akmuo, vardu Rapolas. Dėl įspūdingo dydžio: 14,54 m apimties, 2,55 m aukščio, 5,14 m ilgio ir 4,18 m pločio, nuo 1964 m. jis paskelbtas saugomu gamtos paminklu. Vietiniai gyventojai ir atvykę lankytojai dėl akmens dydžio neretai Rapolą vadina „Puntuko pusbroliu“. Išsiaiškinkite, kodėl šiam akmeniui buvo suteiktas Rapolo vardas.

KREKENAVOS REGIONINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRO EKSPOZICIJA / Dobrovolės k. 2, Krekenavos sen., Panevėžio r. (55.55216, 24.10526) Tel. +370 687 10 999 Lankytojų centras yra geriausia vieta pradėti kelionę po Krekenavos regioninį parką. Jis įsikūręs Krekenavos miestelio pakraštyje. Skirtingai nei kai kuriuose muziejuose, čia vaikai gali jaustis drąsiai – aktyviai dalyvauti pažinimo procese naudodamiesi turimais pojūčiais: rega, uosle, klausa, lytėjimu. Spalvinga unikali ekspozicija sužadina norą keliauti ir gyvai pamatyti tai, kuo didžiuojasi Krekenavos regioninis parkas. Raskite ir paglostykite tikrą stumbro uodegą, pamatykite, kas gyvena pievose, išgirskite paukščių ir šikšnosparnių balsus, užuoskite, kaip kvepia miško paklotė.

KREKENAVOS REGIONINIO PARKO APŽVALGOS BOKŠTAS / Dobrovolės k. 2, Krekenavos sen., Panevėžio r. (55.55170, 24.10568) Vos įvažiavusius į Krekenavą, jus pasitiks didingos bažnyčios bokštai, tačiau jie toli gražu ne vieninteliai bokštai Krekenavoje. Šio regioninio parko lankytojų centro teritorijoje stovi 30 m apžvalgos bokštas su įrengta apžvalgos aikštele. Užlipę galėsite pasigrožėti vingiuojančia Nevėžio upės vaga ir slėniu su išsiraizgiusiais senvagių labirintais. Lipdami į bokšto apžvalgos aikštelę, suskaičiuokite, kiek laiptelių turėsite įveikti.

ANGOROS OŽKŲ ŪKIS / Kiršino g. 1, Mickiemės k., Panevėžio r. (55.67103, 24.10869) Tel. +370 650 56 091 Angoros ožkos yra baltos ir švelnios, draugiškos kaip šunys, jos puikiai sutaria su vaikais. Ūkyje galėsite susipažinti su Angoros veislės ožkomis, sužinoti apie jų vilnos unikalumą, auginimo subtilybes, jas paglostyti ir pamaitinti. Jei norėsite su šiais gyvūnais praleisti daugiau laiko, galėsite su ožkų banda pasivaikščioti Kiršino paupiu. Išvardykite, kokias dar žinote Lietuvoje auginamų ožkų veisles.

LINŲ MUZIEJUS / Stultiškių g. 2A, Stultiškių k., Panevėžio r. (55.62964, 24.23209) Tel. +370 615 43 097 Tikras malūnas su sparnais, kaip iš pasakos… Tai senasis Stultiškių malūnas, čia stovintis nuo 1880 metų. Šis malūnas buvo pastatytas aplink galingą pušį, o girnos pritvirtintos aplink jos kamieną, tačiau vėliau pušis nupjauta. Šiandien šis trijų aukštų malūnas miltų nebemala. Jame įsikūręs Linų muziejus, kuriame galėsite susipažinti su XIX linų apdirbimu, pamatyti senovinius linų apdirbimo ir buities įrankius, audimo stakles, sužinoti lino kelią nuo stiebo iki audeklo. Raskite ir pasisveikinkite su malūno sargu. Kas jis toks?

UPYTĖS PILIAKALNIS (ČIČINSKO KALNAS) / Tarnagalos k., Upytės sen., Panevėžio r. (55.65566, 24.22601) Šalia Upytės stūkso legendomis ir padavimais apipintas piliakalnis. Kadaise šis piliakalnis buvo sala – aplink jį tyvuliavo Vešetos ežeras. Šiandien čia likęs tik mažas upelis. Upytės piliakalnis vadinamas Čičinsko kalnu dėl čia gyvenusio labai nedoro bajoro Vladislavo Sicinskio. Vėliau apie poną Čičinską buvo sukurta daugybė legendų. Žinomiausia jų pasakoja, kad žiaurųjį Čičinską nutrenkęs Perkūnas už nuodėmes, ir visas jo dvaras prasmegęs. Piliakalnyje likusi dauba esą žymi prasmegusio dvaro vietą. Atspėkite, koks šio piliakalnio aukštis.

MOLAINIŲ ŽIRGYNAS / Molainių k., Panevėžio r. (55.70231, 24.29671) Tel. +370 610 99 880 Visai netoli Panevėžio miesto įsikūrusiame žirgyne rengiami turistiniai žygiai po apylinkes. Čia laukiami net ir pirmą kartą sėdantys ant žirgo. Žirgyne siūloma edukacinė programa vaikams, organizuojamas jaunojo žirgyno mylėtojo būrelis, vyksta fotosesijos, jojimo treniruotės sportuojantiems ar norintiems išmokti joti. Išsirinkite, kuris iš visų žirgyne gyvenančių žirgų jums labiausiai patinka ir sužinokite jo vardą.

TELEFONŲ MEDIS / Smiltynės g. 1, Berčiūnų k., Panevėžio r. (55.73572, 24.25031) Ant laukinės kriaušės Panevėžio rajone puikuojasi telefonų kolekcija. Ant medžio šakų ir kamieno galima rasti įvairiausių telefonų: nuo stacionarių iki šiuolaikiškų išmaniųjų įrenginių. Tai lyg mažas telefonų muziejus po atviru dangumi, supinantis praeities ir dabarties inovacijas. Suskaičiuokite, kiek skirtingų gamintojų telefonų pakabinta ant šio medžio.

PANEVĖŽIO ALPAKŲ ŪKIS / Medikonių k., Panevėžio r. (55.88111, 24.22032) Tel. +370 682 19 653 Alpakų ūkis įsikūręs Panevėžio rajone, Medikonių kaime. Alpakos – labai švelnūs, smalsūs ir jaukūs terapiniai gyvūnai. Ūkyje gyvenančios alpakos draugiškos, jos noriai prisileidžia vaikus. Bendravimas su jomis suteikia daug gerų emocijų. Taigi šis ūkis – puiki vieta praleisti laiką su vaikais. Sužinokite, kokiai gyvūnų šeimai priklauso alpakos.

IDĖJŲ PARKAS-BUNKERIS / Vabalninko g. 73, Likpetrių k., Panevėžio r. (55.80885, 24.43112) Tel. +370 616 90 666 Idėjų parkas-bunkeris yra unikali laisvalaikio vieta Panevėžio rajone, įsikūrusi slaptoje buvusioje karinėje ryšių bazėje. Didžiulė 4,4 ha miško teritorija pritaikyta šeimos poilsiui gamtoje. Bunkeryje įrengtas vienas didžiausių siaubo kambarių Lietuvoje. Parko teritoriją supa interaktyvios metalinės gyvūnų skulptūros, kurios tikrai nustebins mažuosius lankytojus. Čia rasite sūpynes, vaikų žaidimo namelį, iškylų zonas su ypatingomis šašlykinėmis. Raskite ir suskaičiuokite šiame parke gyvenančius metalinius gyvūnus.

JANINOS SRAIGIŲ ŪKIS / Taikos g. 35, Trakiškio k., Panevėžio r. (55.73285, 24.51012) Tel. +370 646 67 665 Lankytojams atvirame Sraigių ūkyje mažieji smalsuoliai kviečiami susipažinti su įvairių rūšių sraigėmis, sužinoti, kaip jos gyvena, kuo maitinasi. Ar sraigės turi dantis? Ar jos girdi? Kokiu greičiu jos juda? Visa tai ir dar daugiau sužinosite čia atvykę. Jei norėsite, galėsite paragauti ir ūkyje gaminamos produkcijos. Sužinokite, kiek sraigių rūšių gyvena šiame ūkyje.

ANGELŲ SLĖNIS / Tilto g., Miežiškių k., Panevėžio r. (55.67751, 24.53689) Panevėžio rajone, Miežiškiuose, Nevėžio upės slėnyje, įkurdinti angelai, kurie ne tik puošia aplinką, bet ir turi stebuklingų galių. Visame slėnyje rasite įvairiausių medinių angelų sargų. Vienas slėnio suolas yra ypatingas: viename jo gale išskaptuota ausis, į kurią galima išsakyti savo norus, o kitame – ausis, pro kurią būsite išgirsti angelų. Slėnyje taip pat rasite sūpuokles, pavėsinę, suolų su skulptūromis bei kitokių dirbinių iš medžio. Apsidairykite ir atspėkite, kuri skulptūra simbolizuoja Nojaus laivą

Visą informaciją rasite ir lankstinuką galite atsisiųsti https://www.panevezysnow.lt/uploads/Turizmas/Po-Panevėžio-rajoną-su-šeima.pdf

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.