Išbandome

Nervus į konservus – pasinaudok lietuviška meditacijų vaikams programėle

2020-04-22 — Goda Leo0

main

Išbandome

Nervus į konservus – pasinaudok lietuviška meditacijų vaikams programėle

2020-04-22 — Goda Leo0

Kai tiek moterų namuose (trys dukros ir aš), tai aistros kartais tikrai verda, kaip reikalas. O dar tik paauglystės užuominos pačiai vyriausiai, tai kas laukia toliau? Išeitis viena – aš pati ne kartą esu dalyvavusi ir tikiu, kad šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje mus išgelbėti gali tik pabuvimas su savimi, nusiraminimas, kvėpavimo pratimai. Apibendrintai, meditacijos.

Bandžiau ieškoti nuolatinių meditacijų užsiėmimų vaikams, bet Vilniaus centre nieko neradau – kažkaip tik pavieniai susitikimai arba nepatogi vieta, laikas. Todėl neseniai begalo apsidžiaugiau radusi lietuvišką meditacijų vaikams programėlę „Piku – ramūs vaikai”. Pagaliau!

 

Dar smagiau pasidarė sužinojus, jog ją sukūrė Londone gyvenanti lietuvė dviejų sūnelių mama Kristina Dabrišiūtė, bendradarbiaudama su JAV, D.Britanijoje ir Lietuvoje.

Jei įsivaizduojate, kad tos meditacijos – tai tiesiog ramiai skambanti muzika, su nurodymais iškvėpk/įkvėpk atsisėdus lotoso poza, tai klystate. Meditacijos vaikams kviečia į kelionę po fantazijų pasaulį, kurios pagrindiniu herojumi tampa pats vaikas.

Vakar nusprendžiau prasitestuoti programėlę su aštuonmete Eleonora. Pasirinkome nemokamą pirmą meditaciją iš serijos „Stebuklinga kelionė“ ir atlikome kartu – atsigulėme ant kilimo, įsijungėme ir užsimerkėme. Ramus balsas vedė mus į miško gilumą, kur grožėjomės gamta, sutikome fėjas, gėrėme su jomis arbatėlę, valgėme mėgstamiausius savo pyragus. Pati su mielu noru penkias minutes keliavau po šią pasaką, pailsėjau ir per keletą minučių persikroviau toliau daryti dienos darbus.

Labiausiai nustebino tai, kad šiandien Eleonora vėl paprašė – ar galime pamedituoti! Galvojau, pamiršo ar nepadarė įspūdžio, tad jos nespaudžiau ir neklausiau ar nori dar. Šįkart meditacijai pasirinkome lovą (mamai kaulelius mažiau skauda) ir pasileidome meno meditaciją apie stebuklingą piešinį. Ji jau ilgesnė, daugiau nei 11 minučių ir liūliuojantis aktorės balsas ėmė mane ir užmigdė (gėda gėda!), bet… Eleonora liko budri visą laiką! Jai be galo patiko įsivaizduojamo paveikslo kūrimas. Va tokia mūsų dviejų kartų patirtis ir jau aišku, kad medituosime dažniau.

Dar labai noriu išbandyti miegelio meditacijas, nes trys merginos viename kambaryje ir greitas užmigimo laikas yra sunkiai suderinami dalykai. Galbūt, tokios ramios meditacijos jas greičiau nuneš į sapnų karalystę?

Pirmos penkios meditacijos yra nemokamos, o likusios 24 – už vienkartinį 3,49 Eur mokestį, kuris mano nuomone yra tikrai simbolinis.

Galite atsisiųsti programėlę:

App Store: https://apps.apple.com/us/app/piku-ramūs-vaikai/id1504875884

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kadadesigns.pikuus

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.