Knygos

„Neeilinė diena Balioniškyje“ – paveikslėlių knyga tėvams

2022-01-31 — Goda Leo0

main

Knygos

„Neeilinė diena Balioniškyje“ – paveikslėlių knyga tėvams

2022-01-31 — Goda Leo0

„Neeilinė diena Balioniškyje“ – paveikslėlių knyga tėvams, bet ją rasite vaikų literatūros skyriuje. Šiek tiek perdedu, bet noriu pasakyti, kad rašytojos Redos Puodžiukės neapsakomai jautri istorija, iliustruota talentingosios Tania Rex, aktuali 90 proc. šeimų, nes tėvai, skaitydami ją vaikams, iš tiesų skaitys apie save. Ir išvadas po šios knygos turi pasidaryti ne vaikai, bet jų tėvai. Juokauju, vaikams irgi yra šio to pasimokyti, gal, tiksliau, įsikvėpti.

Na, bet apie viską nuo pradžių. Dar pradėjusiais metais “Baltos lankos” pradžiugino didele, kietu viršeliu dviejų lietuvių kūrėjų knyga „Neeilinė diena Balioniškyje“. Iš tiesų, dar neatsivertusi jos, galvojau, kad laukia linksma, vaikiška, fantastinė istorija. O jau ties trečiu puslapiu, pačiai atsirado gumulas galugerklyje, dėl taip taikliai vaikų lūpomis išsakytos kritikos.

 

Knygos istorija labai paprasta – stebuklingame Balioniškyje skraidžioja spalvingi svajonių balionai. Svajoji apie kažką? Pasistenk sugriebti (o tai ne visada lengva) ir, žiū, svajonė pildosi. Ant vieno suolelio sėdi su mažieji svajotojai – Elmis ir Juna. Vieno jų noras toks nevaikiškas ir susijęs su tėvais. Pasirodo, Balioniškyje gyvena ne tik laimingi į viršų žiūrintys svajokliai, bet ir darbuokliai, kurie nunėrę akis į žemę rūpinasi tik, kaip daugiau (už)dirbti. Gal sutikote tokių ir gyvenime? Aš net save kartais tokią sutinku!

Toliau nepasakosiu, nes norisi palikti jums svajonę perskaityti knyga patiems.

Kaip ir pradėjau įžangoje – knyga tikrai privers susimąstyti tėvus bei išmokys vaikus, ką daryti su savo svajonėmis. O gal neverta visai svajoti?

Daugybės vaikiškų knygų vertėjos, o dabar ir rašytojos, R. Puodžiukės dailiai sudėlioti sakiniai malonūs skaityti garsiai vaikams, o pati istorija, pasikartosiu, griebia už širdies. Pagyrų nusipelnė ir T. Rex, kurios lyg pastele pieštos iliustracijos puikiai papildo tekstą ir nukelia į svajonių šalį. Ši man priminė Turkijos regioną Kapadokija, kuris garsėja tūkstančiais oro balionų sklendžiančiais virš uolėtos dykynės.

Kapadokija. Rimantės Kuntrimaitės nuotr.

Svajokite, o jei pamiršote, kaip tai daryti – atsiverskite „Neeilinė diena Balioniškyje“!

Knygą rasite knygynuose arba https://www.baltoslankos.lt/neeiline-diena-balioniskyje

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.