Knygos

MO-KO-MĖS SKAI-TY-TI: Skiemenuota abėcėlė!

2021-04-14 — Goda Leo0

main

Knygos

MO-KO-MĖS SKAI-TY-TI: Skiemenuota abėcėlė!

2021-04-14 — Goda Leo0

Oi tos raidės raidės – vis dar mūsų šešiametė jų nesurankioja. Po vieną žodį perskaito, pirštu vedžioja ir sunkiausia ne raides atpažinti, bet jas sujungti į skiemenis. Iš leidyklos “Debesų ganyklos” kaip tyčia atkeliavo dovana – nauja knyga besimokantiems skaityti “Skie-me-nuo-ta abėcėlė”.

Pirmiausia, tai maloniausia akiai ryškios, smagios, gražios iliustracijos. Prie kiekvienos jų – parašytas žodis, kuris, kaip jau ir supratote, suskiemenuotas. Kiekvienai lietuviškos abėcėlės raidei skirti du puslapiai – kairiajame išrašytos tos raidės, po jomis – trumpa frazė su kuo daugiau tų raidžių. Na, pavyzdžiui, “Au-ga auk-štas ą-žuo-las” ar “Kie-me kniau-kia ke-tu-rios ka-tės”.

 

Dešiniajame knygos puslapyje daug mažų paveikslėlių su apačioje išrašytais jų pavadinimais. Smagu, kad parinkti skirtingo lygmens žodžiai – čia mažieji skaitytojai ras ir “lė-lė”, o šalia “lai-kro-dis” arba “ru-da” ir “rank-šluos-čiai”. Žodžiu, bus ir malonių dovanų, ir rimtesnių išbandymų.

O pabaigai, pasidalinsiu sėkmės istorija, kaip mokėme vyriausią dukrą skaityti. Raidės ir jos nelabai klausė, bet mes, tada dar dviejų dukrų tėvai jau penkerių jai sulaukus ėmėmės reikalo – kaip gi čia vaikas neskaito. Vyras sugalvojo “geimifikuoti”, t.y. sužaidybininti visą procesą – sukūrė jai lentelę, kiek žodžių perskaičius ji vis perlipdavo į kitą lygį. Skaičiavosi ir žodžiai, ir skiemenys, o kiekvieną pažangą matuodavome… LEGO DUPLO kaladėlėmis! Tiesiog sudėlioja žodį – lipdo kaladėlę, o dienos pasiekimus suskaičiuodavome ir nufotografuodavome. Pirmas lygis, rodos, buvo žodžių pelytė, paskui žodžių nykštukas, žodžių princesė ir baigė, kaip žodžių karalienė. Tikrai buvo smagu visiems! O tada užklupo daugiavaikystė – vyriausioji išmokė skaityti viduriniąją, o va mažoji tuoj eis į mokyklą, bet žodžius dėlioja palengva. Ar jaudinuosi dėl to? Tikrai ne! Vietoje to, skaitom su ja va tokias knygeles, kaip “Skie-me-nuo-ta abėcėlė”.

Knygą rasite knygynuose arba leidyklos puslapyje https://debesuganyklos.lt/knygynelis/skiemenuota-abecele/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.