Lankytinos vietosLietuvoje

VILNIAUS MUZIEJUS – VEGETARAMS KOL KAS NESILANKYTI

2021-04-19 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

VILNIAUS MUZIEJUS – VEGETARAMS KOL KAS NESILANKYTI

2021-04-19 — Goda Leo0

Kovo pabaigoje duris pagaliau atvėrė Vilniaus miesto muziejus – įsikūręs pačiame centre, Vokiečių g. 6 (kur buvo vaikų kavinė KUKUMUKU) ir kol kas lankytojus įsileidžiantis tik su išankstine registracija bei labai ribotais kiekiais. Registruotis galite vilniausmuziejus.lt – apsilankymas nemokamas!

Apie ką muziejus?

Muziejaus koncepcija – pasidalinti vieno namo istorija, kuri ritasi per visą miesto gyvenimą įtraukdama daugybę kitų namų, istorijų ir taip dėlionė virsta muziejumi. Pirmoji tema – “Nuo mėsinės iki muziejus. Vieno namo istorija”, kurioje neatsitiktinai pasakojama Vokiečių g. 6 namo praeitis. Pasirodo, šiame pastate keletą šimtų metų veikė Vilniaus skerdėjų-mėsininkų krikščionių cecho būstinė, mėsinės, įvairios krautuvėlės.

 


Muziejuje žingsnis po žingsnio pasakojama, kaip veikė amatininkų gildijos, cechai, kaip kas kam buvo pavaldus palaipsniui atžingsniuojant iki sovietmečio, kai mėsos perdirbimo gamyklose dirbo beveik porą tūkstančių vilniečių. Muziejuje yra senovinių daiktų, kapoklių, vaško galva, anspaudų ar net skrynių. Du eksponatus muziejuje galima liesti – tai tarybines svarstykles ir apvalašonius pirmuosius šaldytuvus. Istorija perteikiama ir nuotraukose, išrašuose bei filmuotoje dokumentikoje. Maloni gidė, registravusi mus prie įėjimo pasisiūlė palydėti papasakodama apie svarbiusius eksponatus.

Ši paroda veiks iki birželio 27 dienos, o vėliau ją trims mėnesiams pakeis “Tarpkontinentalinis susisiekimo mazgas: neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai”.

Asmeninė nuomonė

Pirmas įspūdis, kad muziejus tikrai ne vegetarams – čia daug kapoklių, žalios mėsos ar net žarnų vaizdų. Įspūdį paliko tarybinių metų video interviu, kuomet pašnekovas pozuoja prie didžiulės paskerstų kiaulių dalių krūvos. Tad jautresnius iškart turiu įspėti!

Antra, muziejus tikrai ne vaikams – nei įdomus, nei patrauklus. Padėliojo ant svarstyklių svarelius, padaužė šaldytuvo durimis ir tiek. 70 proc. informacijos surašyta stenduose, tad reikia turėti kantrybės ir paskaityti. Vyresnėliai paaugliai, bent kiek besidomintys miestu ir istorija, tikrai ras ką parsinešti galvelėje, bet mažesniems nelabai ką čia veikti. Smagiausia tiems, kurie bent kiek pamena tarybų sąjungos režimą, mėsą popieriuje ir mėsos kombinatus.

Na, o trečia, muziejus labai trumpas. Žinoma, kažkaip nieko nesitikėjau labai jau išsamaus, bet mes ramiai su visa šeima, gidės pasakojimais, pasifilmavimais ir pafotografavimais užtrukome 25 minutes.

Pažintiniais tikslais tikrai būtina apsilankyti kiekvienam doram vilniečiui, bet atvirai pasakius, tikėjausi kažko daugiau bei įspūdingiau.

Daugiau informacjos https://vilniausmuziejus.lt

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.