Lankytinos vietosLietuvojeUncategorized

Medžioklės ir gamtos muziejus Mindūnuose: never ever…

2016-06-27 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvojeUncategorized

Medžioklės ir gamtos muziejus Mindūnuose: never ever…

2016-06-27 — Goda Leo0

Man vyras sako: per gražiai rašai. Visus giri, viskas tau patinka. Atšaunu, kad išties man daug kur gera ir stengiuosi įžvelgti privalumus, o ne trūkumus, bet… Kartais ir man būna per daug 🙂

Jeigu ir neatostogaujate šalia Mindūnų (toks kaimas šalia Siesarčių, Baltųjų Lakajų, Stirnių ežerų šalia Molėtų), pravažiuojate juos tikrai. O ten sustoti atsikvėpti ir pasikultūrinti kviečia Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija (Molėtų krašto muziejaus padalinys). Jame aš su merginomis atsidūriau švenčiant mokslo metų pabaigtuves.

 

IMG_5508

Neaptarinėsiu, kad nupjautas galvas apžiūrinėti vaikams, mano nuomone, išvis neverta, bet jų ten tikrai daug. Šimtai iškamšų, kurias, kaip sužinojome ekskursijoje, darė pats geriausias Lietuvoje ir vienas geriausių pasaulyje meistrų, kol kas išeksponuota antrame aukšte. Greitai jos užpildys ir visą pastatą, nes A.Truskauskas medžioti labai mėgsta ir tai daro jau seniai.

Medžiotojas Antanas muziejui atidavė ne tik iškamšas, bet ir trofėjus – už sumedžiotus gyvūnus (Afrikos penketas, Europos dešimtukas…).

IMG_5512

Salėse ekspozicijos suskirstytos pagal šalis, o ekskursijos vadovė kas dvi minutės aimanavo, kad negalima liesi kailių, akcentuodama, kad jai mūsų sveikata nerūpi (iškamšos daromos su stipriais chemikalais), bet jai gaila kailiukų, kurie po vaikų paglostymų nušiurs, juose atsiras kandžių. Po galais, kad jau taip baisu – sudėliokite toliau nuo vaikų arba įrenkite stiklo pertvarą!

Ekskursija padrika, pasakojama apie A.Truskausko meistriškumą, baisias medžioklės kainas, kaip visi pinigai atitenka vargšams vietiniams ir tik pavieniai objektai aptariami išsamiau: „Vaikučiai, tai kas įdomu, klauskite, papasakosiu…“.

mindunu medziokles muziejus

Na, o visa ko „vinimi“ tapo pasakojimas apie raganosius, kurie dažnai netenka savo rago, kad būtų pagaminta „Viagra“. REALLY? Pirmokams? Taip ir norėjosi tai moteriai trinktelt per makaulę, bet neabejoju, jog klausimų kiltų daugiau… Ekskursija buvo tokia nuobodi, kad vaikai nė nesiklausė.

Kieme dar rasite ir žvejybos muziejų, kuriame išsamiai sužinosite viską apie tinklus ir valtis. Smagioji dalis – poros metrų skersmens tvenkinuke galima pabandyti pagauti žuvį. Vienam mūsiškių pavyko! Paleidome jums 🙂

zvejybos muziejus mindunuose

Dar kitame pastate rengiami įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Šioji dalis man skamba įdomiausiai, bet neteko išbandyti.

zvejubos ir medziokles muziejus, edukaciniai uzsiemimai

Na, o lauke – šauni pavėsinė, gardi žuvienė, sutvarkyta aplinka. Tad jeigu norite tik piknikauti – vieta tikrai verta dėmesio.

IMG_5498

IMG_5500

IMG_5499

Nenagrinėjant muziejaus temos, viskas įrengta tikrai gražiai, bet trūksta profesionalumo jį pateikiant – ekskursijos turėtų būti patrauklesnės, galbūt teminės, pagalvota apie objektus, kuriuos galėtų paliesti vaikai, aktyvios veiklos, nes tokio tipo muziejai jau yra atgyvena.

mindunu muziejus pavesine

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.