Lankytinos vietosLietuvoje

MARIJAMPOLĖ ir aplink: ką pamatyti šeimai su vaikais

2021-05-19 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

MARIJAMPOLĖ ir aplink: ką pamatyti šeimai su vaikais

2021-05-19 — Goda Leo0

2021 NAUJIENOS

Dviračių maršrutai Marijampolėje

Pažinkite Marijampolės miestą mindami dviračiu. Siūlome rinktis iš dviejų trasų:  6 km ir 17 km.

Trumpojo maršruto pradžia geležinkelio stotyje, tad kelionė prasideda vos tik išlipus iš traukinio. Mindami susipažinsite su miesto centre esančiais objektais, jų istorija, lankysitės legendomis apipintame kačių kiemelyje, išvysite Malonny meno kūrinius.

 

Taip pat maršrutas eina per 2 populiariausius miesto parkus – Vytauto Didžiojo parką ir Poezijos parką, kuriame šiltuoju metų laiku būtinai sustokite pasimėgauti ledais ar pieno kokteiliais, kava ir saldžiais vafliais.

Ilgojo maršruto metu aplankysite visus mieste esančius parkus, išvysite vienintelį visame pasaulyje esantį paminklą cukriniam runkeliui, pažinsite Kvietiškio dvaro istoriją bei grožėsitės atnaujintu pašešupio parku, kuriame galėsite išsikelti pikniką, išsimaudyti, sužaisti šachmatais ar pasigrožėti regyklos vaizdais!

Dviračių maršrutus rasite www.marijampoletic.lt prie turistinių gidų (žiūrėkite puslapio apačioje).

Teminė ekskursija „Pajusti miesto kultūrą“

Gyvendami sparčiai tobulėjančiame ir modernėjančiame pasaulyje, kuris keičia miestų „veidus“ bei siekia prisitaikyti prie didėjančių žmonių poreikių, tikėtina, kad retai susimąstome apie tai, kaip atrodė mūsų gyvenamoji ar lankoma vieta ankščiau, kokie svarbūs žmonės prisidėjo prie miesto identiteto formavimo bei ką meną vienas ar kitas pastatas, gatvė.

Kviečiame miesto svečius ir gyventojus pajusti miesto kultūrą, vyravusią 4-ojo praėjusio amžiaus dešimtmetyje, dar kitaip vadinamame „aukso amžiumi“. Šis laikotarpis paliko ryškius pėdsakus, susijusius su kultūros paveldo pastatais, gatvėmis bei to laikmečio asmenybėmis, tradicijomis.

Teminės ekskursijos metu pristatomas naujas kultūros paveldo objektas – A. Bulotos ir jo šeimos namas P. Vaičaičio gatvėje. Nuo jo keliaujama pro kitus 4-jo dešimtmečio pastatus, įtrauktus į kultūros paveldo registrą, taip pat ir neįtrauktus, tačiau žinomus ir svarbius.

Ekskursijos metu susipažinsite ir su žymiomis to laikmečio asmenybėmis, išgirsite įdomių pasakojimų apie juos bei jų puoselėtas tradicijas.

  • Ekskursijos trukmė: 1-1,5 val.
  • Gidas – Tomas Kukauskas
  • Daugiau informacijos marijampoletic@gmail.com, +370 642 23003

Orientacinis žaidimas „Miesto gatvių labirintai“

Marijampolė ne veltui vadinama gatvės meno meka Lietuvoje. Miestą puošia net 27 gatvės meno kūriniai, o kasmet jų atsiranda vis daugiau. Norintis susipažinti su gatvės menu Marijampolėje kviečiame išbandyti orientacinį žaidimą „Miesto gatvių labirintai“, kurio metu ne tik klaidžiosite mesto gatvėmis ir gatvelėmis, bet ir gvildensite smagias užduotis bei ieškosite teisingų atsakymų, paslėptų gatvės meno sienose. Šio žaidimo tikslas – aktyviai, per pažintį su miesto gatvės menu skatinti savarankiškai tyrinėti ir pažinti Marijampolės miestą. Gidė – Jurgita Pazniokaitė-Bubnienė

Daugiau informacijos tel. +370 650 89236 arba +370 642 23003, marijampoletic@gmail.com

RENGINIAI

„MINAM UŽ MARIJAMPOLĘ 2021“ VIRTUALIAI! Informacija: https://www.facebook.com/events/1079724725890137/?ref=newsfeed

Cukrinis festivalis 2021 gegužės 27-30 dienomis. Programa: https://www.facebook.com/events/3749259961866805/

Daugiau renginių sužinosite stebėdami Marijampolės turizmo informacijos centro puslapį https://marijampoletic.lt arba https://www.facebook.com/MarijampoleTIC/

KITI OBJEKTAI

Senovinių automobilių ir motociklų muziejus „Kubilkiemis“

Kubilkiemis. R.Rudžionio nuotr.

Senų transporto priemonių kolekcija kaupta ketvirtį amžiaus, kurioje tikrai atrasite ir Jūsų prisiminimuose išlikusius automobilius ar motociklus, galbūt net ir senovinių rakandų.. Tai unikalus ir turtingas eksponatų gausa muziejus, kuris įsikūręs senos duonos kepyklos pastate. Jame be motociklų ir automobilių demonstruojami šimtai įvairių senienų: įrankių, rakandų, prietaisų.. Visos transporto priemonės yra senesnės, nei 30-ies metų ir beveik visos pagamintos Sovietų Sąjungoje. Muziejuje išrikiuoti įvairių metų automobiliai: VAZ, Moskvič, GAZ, ZAZ, neįgaliojo automobilis SZD Invalido ir dar daugiau. Visi šie muziejaus eksponatai meną savo istoriją ir atsiradimą šioje vietoje apie kurią Jums papasakos pats muziejaus savininkas. 

Adresas: Sporto g. 46, Marijampolė, Tel. +370 343 97 212, +370 698 33 217 *Lankytojai priimami pagal išankstinę registraciją.    

Poezijos parkas

Poezijos parką galima pasiekti iš centrinės miesto aikštės. Miesto svečiai čia gali rasti atokvėpį ant plastiškų formų suolų, pasigrožėti želdynais, kartu su atžalomis leisti laiką spalvingoje žaidimų aikštelėje, o gal net sudalyvauti amfiteatre vykstančiuose renginiuose. Marijampolės Poezijos parke čiurlena Javonio upelis, taip pat išsidėstę trys fontanai, kuriuose neretai linksmai žaidžia vaikai. Parke stovi skulptūrinė kompozicija, skirta įamžinti Vytauto Kernagio atliekamą dainą „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“. Bet kuris marijampolietis gali patvirtinti, kad tai puiki vieta pasigrožėti gamta, pailsėti ar tiesiog pabėgti nuo rutinos.

Adresas: J. Basanavičiaus a. ir Vilkaviškio g. sankirta.

Miesto veidasienė

MTVIC nuotr.

Šalia Vytautui Kernagiui skirto paminklo „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ įrengtas požeminis tunelis, jungiantis dvi miesto dalis. Tai, ką jame galime išvysti – nustebins ne vieną. Visas tunelis nuklotas skirtingų žmonių portretais. Įspūdingas reginys ir dar įspūdingesnė idėja.

Miesto „veidasienė“ – taip pavadintas šis reginys, suvienijantis miestelėnus ir čia atvykstančius svečius. Tai prieš keletą metų dviem menininkams Vyteniui Jakui ir Ievai Voroneckytei kilusi idėja suvienyti marijampoliečius ir padaryti požeminę perėją kur kas jaukesne. Atrodo, kad šią idėją įgyvendinti pavyko su kaupu. Šimtai, o gal ir tūkstančiai besišypsančių ar susimasčiusių įvairiaspalvių veidų atrodo tikrai įspūdingai.

Nuodugniau analizuojant sienas galima surasti ir ne vieną žinomą veidą, tiesa, ne visi jie yra marijampoliečiai. Tai įrodo, kad ši „veidasienė“ tikrai populiari ir traukianti minias žmonių.

Jeigu vykdami į šį miestą nuspręstumėt, kad ir jūs norite ten įsiamžinti, instrukciją kaip tai padaryti rasite „Facebook“ puslapyje „Miesto veidasienė – Marijampolės portretų galerija“.

Adresas: Poezijos parkas

Pašešupio parkas

Marijampolės sav. nuotr.

Šešupės vingiai juosia vieną iš miesto parkų, kurio takai išpuošti nuostabiomis medžių alėjomis. Tai Pašešupio parkas, užimantis beveik 27 hektarų ploto teritoriją, per kurią eina 3 kilometrų ilgio dendrologinis pažintinis takas. Vaikščiodami šiuo taku susipažinsite su čia augančiais vertingais senais medžiais, įvairia augmenija. Dendrologiniame parke, taip pat yra tvenkinių, kurie sudaro palankią terpę biologinei įvairovei, šalia teka Šešupės upė. Pavasarį sužydėjus vaismedžiams, Pašešupio parkas paskęsta rausvai baltų žiedų jūroje, o rudens laikotarpiu – auksinio rudens spalvomis nusidažiusiuose medžių lapuose.

Vaikščiojant nuostabiomis medžių alėjomis čia atrasite ramybę, natūralų gamtos žavesį. Pasigrožėti nuostabia gamta lankytojai gali įrengtoje regykloje, kurią puošia stilizuoti kubo formos suoleliai. Dendrologinio parko teritorijoje išsidėstę apie 80 poilsio suolelių, tad atokvėpį čia atras kiekvienas.

Pašešupio parke įrengtos erdvės aktyviam laisvalaikiui. Parko lankytojai laiką gali leisti badmintono, paplūdimio tinklinio, lauko teniso, disko golfo ir futbolo golfo aikštelėse ar išbandyti jėgas žaisdami lauko šachmatais. Mažiesiems įrengtos patogios ir saugios vaikų žaidimo aikštelės. Dviratininkams įrengta dviračių trasa su kalneliais bei per parką einantis dviračių takas. Vandens pramogų mylėtojai parke laiką leisti gali naujai įrengtoje maudykloje. Maudyklos teritorijoje įrengtos persirengimo kabinos. Taip pat parke rasite lauko tualetą, geriamo vandens kolonėlę. Parko teritorija puiki vieta susitikimams su šeima ar draugais. Čia galite išsikelti pikniką ir išsikepti gardžių grill patiekalų specialiai tam įrengtoje zonoje.

Vytauto Didžiojo parkas

Prieškario laikais pasišnekučiuoti ir atsipalaiduoti čia rinkdavosi dailiai apsirengusios ponios ir išvaizdūs ponai. Čia vykdavo renginiai, koncertai, vaidinimai, paskaitos. Miesto sodas buvo demokratijos židinys, nes čia nekildavo konfliktų tarp dešiniųjų ar kairiųjų, tarp žydų ir lietuvių. Dažno išeivio atsiminimuose, ar jis būtų lietuvis ar žydas, tai pats gražiausias parkas pasaulyje, nes čia prabėgo jų vaikystės dienos.

Seniausias miesto parkas, dabar įgavęs papildomo patrauklumo, tačiau išlaikęs prieškario dvasią, apsodintas fantastiškais parodomaisiais Sūduvos kultūros paveldo gėlynais taip pat papuoštas trykštančiu fontanu bei visai šalia įsikūrusia vaikų žaidimo aikštele kviečia būti aplankytas. 

Taip pat parke veikia interaktyvi paroda – „Miesto sodo istorija” su papildyta realybe. Šios ekskursijos metu galėsite ne tik susipažinti su miesto sodo istorija, bet ir pamatyti kas vyko parke prieš 150 metų. Šiai pramogai tereikės išmaniojo telefono bei specialios programėlės sukurtos šiam parkui. Daugiau informacijos: http://www.marijampolesmuziejus.lt/paroda 

Adresas: Vytauto g. ir Sodo g. sankirta.

Malonny 

Simpoziumo Malonny idėja gimė 2011 metų vasarą Jamaikoje, kada Ray Bartkus, Algirdas Kumža ir kiti menininkai nutarė suvienyti įvairių šalių kūrėjų polėkį bendriems darbams  bei kasmet susitikti laisvos minties ir fantazijos simpoziumuose, kuriuose atsiskleistų įvairūs menai, visų pirma, dailė, architektūra ir muzika. 2014 metais prasidėjęs Malonny simpoziumas sukėlė didžiulį susidomėjimą Lietuvoje ir net pasaulyje. Žmones sužavėjo idėjos originalumas ir drąsa. Šiame projekte kartu su mūsų šalies kūrėjais dirba Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos architektai, dizaineriai, dailininkai. Simpoziumas atneša į Marijampolę naujausias pasaulinio meno idėjas ir įtraukia šį nedidelį Lietuvos miestą į tarptautinį kontekstą. Simpoziumo metu sukurti kūriniai bei surengti forumai liudija, kad Marijampolė yra novatoriškas, nebijantis naujovių ir iššūkių miestas. 

Simpoziumo kuratorius ir prezidentas yra garsus lietuvis, kuriantis Niujorke – Ray Bartkus. Ray Bartkus per 25- ius savo karjeros metus kūrė iliustracijas didžiausiems JAV leidiniams – „The New York Times“, „The Wall Street Journal“, „Billboard“, „Time“, „Newsweek“, „Harper’s“ ir daugeliui kitų. Pastaruoju metu dailininkas savo kūrinius rodė asmeninėse ir grupinėse parodose Niujorke, Vilniuje, Vroclave, Vienoje, Ženevoje, Londone. Be to, šis žmogus yra sukuręs 50 litų lietuvišką banknotą.

Šiuo metu Marijampolėje yra iš viso 27 meno kūriniai, kasmet vis pasipildantys naujais. Visus meno kūrinius ir jų aprašymus rasite čia: https://marijampoletic.lt/lankytinos-vietos/menas/

Kačių kiemelis

Kačių kiemelis. E.Bareikos nuotr.

Marijampolei davusi pradžią moteris – neeilinė, stipri ir įtakinga asmenybė grafienė Pranciška Butlerienė. Pasikvietusi pirmąjį marijonų vienuolį, besikuriančiame miestelyje pastačiusi bažnyčią ir marijonų vienuolyną bei įkūrusi Marijampolę. Jaukus ir gyvas senamiesčio kiemelis, su vandeniu žaidžiančios  grafienės P. Butlerienės kačių skulptūromis mena Marijampolės miesto istorijos pradžią. Miestelėnai pastebėjo, kad sugalvojus norą ir paglosčius visas tris kates, jis tikrai išsipildo. Tiesa, suvalkietiškos katės finansinių norų nepildo.

Adresas: Tarp Kęstučio g. 1 ir P. Butlerienės gatvių.

Choralinė sinagoga

MTIC nuotr.

Dar XIX amžiuje miestų raidą pakeisdavo dažnai kylantys gaisrai. Be gyvenamosios vietos likdavo dešimtys, o kartais ir šimtai šeimų. Gaisrai niokojo ir mūsų miestą. Po 1894 m. gegužės 26 d. kilusio gaisro buvo nuniokotas miesto centras ir tuometinė Policijos, dabar P. Butlerienės gatvė, todėl atstatant miestą atsirado erdvė, kurioje iškilo nauja Sinagoga. 1899 m. miesto architektas Valerij Rybarski parengė maldos namų projektą ir tikėtina, kad po metų Marijampolę papuošė gražus statinys. Sinagoga buvo mūrinė, tinkuota, dvišlaičiu stogu, nevientiso tūrio, su gausiais puošybos elementais. Tarp jų – iškilios tinko rozetės, arkinių nišelių eilė pagrindiniame fasade, taip pat frontono nišoje įkomponuotas simbolinis Toros motyvas. Sovietų valdžia čia buvo įkūrusi paruošų sandėlį bei daržovių parduotuvę. 1985 m. pastatas rekonstruotas ir jame įkurti inžinierių namai, o po dešimtmečio čia pradėjo veikti Marijampolės apskrities švietimo centras, kuriam 2013 m. suteiktas Meilės Lukšienės vardas. Čia atidaryta Beatričės Kleizaitės-Vasaris meno galerija.

Pasakojama graži legenda, kad švenčiant Purimą (Pavasario šventę) marijampoliečių žydų bendruomenė rinkdavo maistą vargšams. Visi prisidėdavo kiek galėdavo, tik vienas turtingas žydas atsisakydavo aukoti skurstantiems. Tada aukų rinkimo komitetas, pasitaręs su rabinu, nusprendė per Purimo šventę prie turtuolio durų pastatyti suaukoto maisto pintinę ir nepaimti jos tol, kol minėtas turtingas žmogus, nepaaukos vargšams didelės pinigų sumos. Nuo tada šis marijampolietis niekada nebeužmiršdavo skurdžiau gyvenančių kraštiečių.

Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija

Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro nuotr.

2014 m. gegužės 31 d. Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro patalpose duris atvėrė Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija. B. Kleizaitė-Vasaris – teatralė, režisierė, pedagogė, bibliotekininkė, aktyvi visuomenininkė ir kultūros veikėja, mecenatė. Jos pastangomis į Lietuvą sugrąžinta tūkstančiai lietuvių išeivijos menininkų kūrinių – Adomo Galdiko, Vytauto Kašubos, Vytauto Igno, Albino Elskaus, Viktoro Vizgirdos, Romo Viesulo, Prano Gailiaus, Vytauto Kazimiero Jonyno ir kitų autorių kūrybinis palikimas. Taip pat įkurtas Kunigaikščio Gedimino paminklo šalpos fondas ir Vilniuje, prie Arkikatedros ir Žemutinės pilies valdovų rūmų, pastatytas Vytauto Kašubos (1915–1997) kurtas paminklas Didžiajam kunigaikščiui Gediminui. Marijampolei iš viso ji dovanojo per 400 meno kūrinių.

Tel. +370 652 841 27 Darbo laikas: II-V – 11.00 – 18.00 val. VI-VII – 10.00 – 15.00 val. Adresas: P. Butlerienės g. 5, Marijampolė

Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejus 

Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejus – vienas seniausių muziejų Suvalkijoje, įsteigtas 1933 m., šiuo metu įsikūręs XIX a. pab. pastatų komplekse, buvusiuose teismo rūmuose. 

Muziejuje galima aplankyti ekspozicijas „Tautos dvasia“ ir „Miestas prie Šešupės“, pažinti suvalkiečių gyvenimo būdą, Marijampolės krašto ir miesto istoriją. Čia rasite įspūdingų ir unikalių eksponatų: 3000 metų amžiaus „Turlojiškės žmogaus“ skeletą, vienas didžiausių Lietuvoje laidojimo urnas, įspūdingo dydžio XIX a. Marijampolės apygardos teismo aktų knygą, koplytėlę, skirtą 1863 m. sukilimui atminti, ir daugelį kitų buities, numizmatikos, raštijos, tekstilės eksponatų.

Muziejuje rengiamos parodos, organizuojami renginiai, aktyviai vykdoma edukacinė veikla, leidžiami muziejuje saugomų eksponatų katalogai ir kiti leidiniai.

Šiuo metu muziejus lankomas tik su išankstine registracija, lankytojų skaičius ribotas. 

Adresas: Vytauto g. 29, Marijampolė El. p. markrmuziejus@gmail.com.Tel. +370 343 54 575, +370 343 56 288 https://www.marijampolesmuziejus.lt

Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus

Įsikūręs kultūros paveldo objekte – XIX a. statytame name, kuriame 1904 – 1914 m. gyveno Lietuvos Respublikos Prezidentas K. Grinius su šeima. XX amžiaus pradžioje Grinių namai tapo Užnemunės kultūrinės-politinės veiklos centru: per juos plito nacionalinė tautos atgimimo savimonė, demokratinės nuostatos, kalba, kultūra. Muziejaus lankytojai turi galimybę ne tik apžiūrėti muziejaus ekspoziciją, bet ir sužinoti daugybę įdomių faktų apie šią neeilinę asmenybę. 

Šiuo metu muziejus lankomas tik su išankstine registracija, lankytojų skaičius ribotas. Adresas: Bažnyčios g. 23, Marijampolė. Tel. +370 343 91 362, +370 699 79 948 El.p. grinmuziejus@gmail.com

Zuikių muziejus

Zuikių muziejus

Sasnavos bendruomenės įkurtame ZUIKIŲ MUZIEJUJE galima pamatyti daugiau nei 800 įvairiausių pliušinių, medinių ir suvenyrinių zuikučių bei sužinoti apie Sasnavos miestelio pavadinimo atsiradimo istoriją. Muziejuje vyksta linksmi edukaciniai užsiėmimai, kurie pritaikomi įvairioms amžiaus grupėms. Čia galima nusifotografuoti zuikių foto atelje, virtuvėje pagaminti zuikių meduolius, rankdarbių kambaryje – pagaminti ,,miego zuikutį“ ar kitą darbelį, žaisliuką su 

Adresas:  Sūduvos 46, Sasnava, Marijampolės sav. Tel. +370 614 42 830 *Lankytojai priimami pagal išankstinę registraciją

Buktos pažintinis takas

Buktos takas. Marijampolės TVIC nuotr.

Marijampolės savivaldybės teritorijoje 6 km į pietryčius nuo Liudvinavo įrengtas Buktos gamtinis-pažintinis takas, kuris greitai išpopuliarėjo ir susilaukė lankytojų visais metų laikais. Šis takas tapo puiki vieta praleisti laiką su šeima, o čia atvykusieji dažnai surengia ir iškylą su užkandžiais bei laužu. Turistų poreikiams patenkinti įrengta poilsiavietė miško apsuptyje. Ji įsikūrusi vos 700 metrų nuo pažintinio tako, o apie ją primena pastatyti kelio ženklai. Tai puiki galimybė su šeima ir vaikais praleisti laiką natūralioje gamtoje, lavinti mažuosius mokant juos medžių pavadinimų ar atpažinti įvairius augalus, grybus, uogas.

Poilsiavietėje galima rasti visko, ko reikia gerai iškylai – pavėsinė, sūpynės, šiukšlių dėžės ir tualetas. Čia laiką galima praleisti kitaip nei įprastai – speciali laužavietė sukurta tam, kad būtų galima vietoje pasikabinti puodą ir čia išsivirti sriubą, pavalgyti medžių apsuptyje. Pasigrožėti galima ir čia esančiu tvenkiniu, kuris yra unikalus, kadangi pusė tvenkinio yra atnaujinta, padidinta, o kita pusė, siekiant apsaugoti natūralią gamtą ir ekosistemą, palikta natūrali pelkė.

Buktos giria – unikali ypač botanikams ir gamtininkams. Šioje, vienoje iš vertingiausių Lietuvos miškingųjų teritorijų vien tik žolinių augalų čia suskaičiuojame daugiau nei 500. Buktos pažintinis takas siūlo Jums 1.3 ir 1,7 km ilgio pažintinį pasivaikščiojimą, kurio metu 7 įrengtose stotelėse galėsite susipažinti su skroblynais, aliuviniais miškais, pelkėtais lapuočių miškais, su tako aplinkoje augančiomis ir gyvenančiomis augalų ir gyvūnų rūšimis.

Adresas: Želsva, Liudvinavo sen., Marijampolės raj.

Amalvos pelkės pažintinis takas

Amalvos pažintinis takas. R.Rudžionio nuotr.

Marijampolės savivaldybės teritorijoje, 11 km į rytus nuo Marijampolės miesto, įrengtas Amalvos pažintinis takas. Naujasis miesto pažintinis takas ves lankytojus į vieną didžiausių Suvalkijoje Amalvos pelkę, kurioje gamtos mylėtojai galės pasidžiaugti pelkės platybėmis ir tako informaciniuose stenduose susipažinti su pelkės istorija bei jos ekosistema, gyvūnija ir augalija. Pažintinio tako pradžioje įrengta apžvalgos platforma, nuo kurios atsiveria nuostabi Amalvos pelkės panorama bei tolesnis Žuvinto biosferos rezervato kraštovaizdis, kuriame yra ir kitų lankytinų objektų. Ateityje tai turėtų būti dar vienas turistų traukos objektas, nes anot miškininkų, tai labai natūralus ir unikalus Sūduvos gamtos kampelis, kurį būtina pamatyti.

Gamtinio – pažintinio tako informaciniai stendai, kuriuos parengė Žuvinto biosferos rezervato direkcija, nurodo, kad Amalvos pelkėse gyvena arti šimto paukščių, o specifinė pelkių aplinka labai įtakoja gyvūniją, todėl čia galima sutikti pelkinius satyrus, paprastąsias angis, briedžius ir vilkus bei kitus žvėris, kuriuos įdomu pamatyti gamtos mylėtojams.

Kaip patekti prie Amalvos pažintinio tako: Iš Marijampolės važiuoti Prienų kryptimi, prie Meškėnų liepos sukti į dešinę link Bukonių ir, pravažiavus Bukonis, važiuoti link Daukšių, kol ir privažiuosite taką. Galima atvažiuoti iš Daukšių pusės: Daukšiuose pravažiuoti bažnyčią ir tiltą per Dovinę, o sankryžoje sukti į kairę link Bukonių, kol privažiuosite taką. 

Tako ilgis 121 m. Adresas: Netoli Daukšių k., Marijampolės sav. (54.518982980431595, 23.534884093277274)

Šunskų fazanynas

Šunskų fazanynas. TomasPhoto nuotr.

Šunskų fazanynas – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima susipažinti su mūsų šalyje retai auginamų įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Čia jų gyvena 17 rūšių, daugiau nei 100 paukščių! Taip pat čia galima pamatyti ir kitų dekoratyvinių paukščių – povų, povinių balandžių, perlinių vištų. Be fazanų čia sutiksite Hiustono voveres ir draugiškąsias alpakas. Nepamirštamus pojūčius garantuojame ne tik vaikams, bet ir suaugusiems!

Visi norintys atvykti į fazanyną ir aplankyti čia esančius gyvūnėlius bei išgirsti pasakojimus apie šių augintinių gyvenimą, tai gali padaryti iš anksto užsiregistravus tel. +370 614 43086. Adresas: Šunskai, Marijampolės sav.

Šunskų kneipo terapijos pojūčių takas

Kneipo terapijos takas Šunskuose. TomasPhoto nuotr.

Marijampolė garsėja futbolo komanda „Sūduva“, o „Via Baltica“ einanti pro Šunskus – viena svarbiausių transporto arterijų šiaurės-pietų kryptimi. Norite sužinoti koks jausmas basomis eiti per futbolo maniežo dangą ar „Via Baltica“ asfalto skalda? Tuomet Jums būtina išbandyti refleksoterapinį taką Šunskuose, kurio ilgis net 88 metrai! Šis takas įrengtas pagal vokiečių filosofo, dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatos filosofiją, kuri remiasi 5 elementų sistema: vienas iš elementų yra judėjimas, o einant pojūčių taku basomis kojomis reikia leisti savo kūnui pajusti, ką reiškia eiti skirtingais paviršiais. Tako pradžia – sintetinė futbolo maniežo danga, toliau kelio „Via Baltica“ asfaltas, geležinkelio „Rail baltica“ skalda, Marijampolės miesto senasis brukas. Nuo jo nužengus basomis pėdomis keliausite įvairiais natūraliais paviršiais, beje, vienas iš tako etapų – ekstremalus ruožas – stiklo šukės.

Adresas: Šunskai, Marijampolės sav.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.