Išbandome

Idėjos piknikui su vaikais: ką įsidėti skanaus, neteplaus ir originalaus

2021-05-19 — Goda Leo0

main

Išbandome

Idėjos piknikui su vaikais: ką įsidėti skanaus, neteplaus ir originalaus

2021-05-19 — Goda Leo0

Piknikai yra mano vienas iš mėgstamiausių vasaros praleidimo būdų. Kasmet organizuoju (tiksliau, iki pandemijos organizuodavau) ir tradicinį rugsėjo 1-osios pikniką, kai pavakare, po visų švenčių mokyklose, darželiuose draugai, draugų draugai ir dešimtys vaikų susitikdavome smagioje Vilniaus vietoje netoli žaidimų aikštelės ir atšvęsdavome prasidėjusius naujus mokslo metus.

Todėl noriu pasidalinti savo piknikiškais patarimais ir idėjomis, kaip jį suplanuoti, kad tai nebūtų paprasčiausias greitas užkrimtimas ant suoliuko 🙂

 

Pikniko vieta

Jau užsiminiau, kad renkamės vietas, kurios būtų patrauklios ir vaikams. Žinoma, smagu piknikauti nuvažiavus į už miesto esančius pažintinius takus, radus apžvalgos aikšteles, regyklas, bet surašyti jų visų tikrai neįmanoma.

Piknikaujant mieste aš renkuosi ten, kur netoliese yra žaidimų aikštelė – mėgstu pievą prie Neries iš Žvėryno pusės prie tilto į Vingio parką, nes daug erdvės, malonus medžių pavėsis. Esame piknikavę Lukiškių aikšteje – netoli žaidimų aikštelės galima išsitiesti pledus, bet… prisipažinsiu, ne taip jauku. Bernardinų sodas turbūt populiariausia piknikams vieta Vilniuje, bet tuomet verta nusileisti iki upės ir ten šiek tiek drėgnesnė žemė.

Iš tokių mažiau populiarių vietų, esame piknikavę Žvėryne “Green Hall” parkelyje – ten ne tik žaidimų aikštelė, bet tokie didžiuliai apvalūs suolai, kur patogu pasidėti. Tiesa, aplink dūzgia mašinos. Pagaliau, piknikauti vėl galima prie Baltojo tilto – atnaujintos ne tik žaidimų aikštelės, bet ir pieva!

Žinoma, kai žydi sakuros, verta pikniką surengti Sakurų parke prie Neries (šalia “Swedbank”). Tikiuosi, kad kitais metais bus galima piknikauti ir atsinaujinusiame Reformatų skvere – prieš tai esame bandę, bet nepasakyčiau, jog patiko, nes jis tikrai apleistas, o ir pramogų vaikams nebuvo.

Norintiems išskirtinio vaizdo – būtina papiknikauti ant Trijų kryžių kalno – atsiveria nuostabi panorama. Misionierių sodai viršuje irgi su vaizdu, tik gal mažiau patogūs. Dar viena unikali vieta nuo kurios atsiveria Vilniaus stogai – Birbinių gatvės (arba Ribiškių) regykla, kuri įrengta privataus asmens iniciatyva. A, dar Tauro kalnas yra aukščiau, bet asmeniškai man jis nėra jaukus.

Kokios jūsų mėgstamiausios vietos piknikui Vilniuje?

Ką įsidėti piknikui su vaikais

Turbūt du svarbiausi dalykai – neteplu ir skanu 🙂 Nesu iš tų, kurios skiria pusdienį verdamos iešmelius su vaisiais, daržovėmis, sūriu – renkuosi produktus, kurių nereikia papildomai gaminti. Tik labai išskirtiniais atvejais ir kai piknikas “su proga” kepu kišą, kurį galima valgyti šaltą ar darau tokius storus sumuštinius – perpjovus bagetę ar čiabatą pusiau pridedu visokių skanybių (daržovės, mėsa, lašiša, kiaušinis, padažas), susuku plėvele ir jau pjaustau pikniko metu.

Tai pirmiausiai siūlau pažiūrėti parduotuvėje esančias sezonines uogas (vynuogės, braškės, šilauogės) ir daržoves: mažos morkytės, vyšniniai pomidorai, trumpieji agurkai. Tiesa, visa tai NUPLAUKITE NAMUOSE, nes itin nesmagu terliotis su vandeniu jau piknike.

Sūris – kietas, fermentinio tipo, sūrio lazdeles, kamuoliukai ir pan.

Mėsa – nesame dideli mėsos mėgėjai, tai renkamės kažką vytinto, jau iškart paruošto valgyti rankomis.

Lazdelės, duoniukai, baronkos ir etc. – tai viena mėgstamiausių vaikų pikniko dalių, nes namie mes tokių užkandžių nepraktikuojame, tad atsivalgo piknike. Tiesa, suaugusiems verta paiimti užtepėlių prie jų – rinkitės ne tik įvairius varškės ar lydytus sūrius, bet ir užtepėles (jos būna konservų skyriuje).

Prie užkandžių dar norintiems sočiau, pridedu ir “bulkinių” dalykų – mėgstu plėšomą bagetę, čiabatą, brioche tipo bandeles. Dar sočiau –  mini kibinai, bet tik labai kokybiški!

Arbūzų sezono metu pikniko akcentas visad būna arbūzas, bet… jį pjaustyti, varvintis tikrai nėra patogu. Esu atradusi specialų arbūzų pjaustymo peilį ir nors jis tarnavo tik vieną sezoną (eh, ta kokybė), bet tikrai pasiteisino, nes perpjovus skersai arbūzą jį galima tuo peiliu supjaustyti jo viduje, tai visai patogu.

NEPAMIRŠTI: drėgnų servetėlių, servetėlių, vandens, stiklinių.

Aš į pikniką nešuosi keletą patiesalų – vienas būna skirtas maistui, o kiti sėdėjimui.

Išskirtinis piknikas

Na, o jei švenčiate, norite tikrai ypatingo pikniko ar neturite tiesiog laiko pasiruošti patys užkančių iš namų, labai džiaugiuosi, nauja idėja Vilniuje “Dining on the Blanket”. Tai specialios pikniko dėžutės, kurios atkeliauja iki pikniko vietos, o jums telieka ištiesti pledą ir atsipalaiduoti besimėgaujant skaniu, kokybišku maistu.

“Dining on the Blanket” idėja Vigintai gimė jai gyvenant Šveicarijoje – didžiuosiuose Europos miestuose tokie piknikų paruoštukai labai populiarūs. Žmonės skuba, kartais neturi idėjų, o labiausiai nori pasimėgauti akimirkomis, nei valgyti parduotuvinę mišrainę iš plastikinių indelių (taip taip, mačiau ir tokių piknikautojų). Kaip viskas vyksta? Į jūsų numatytą pikniko vietą atkeliauja daili medinė dėžutė su VISKUO, kuo prireiks piknikui nuo servetėlių, skirtingų užkandžių iki medinės lentelės ir šiukšlių maišų.

Pikniko dėžutėje mes radome šviežutėlę bagetę (vaikai tvirtino, kad ji dar šilta), kruasanus, indelį braškių, šilauogių, trijų rūšių išskirtinio skonio sūrio, medaus, sviesto… Ir žinoma, kur dar servetėlės, įrankiai, šakutės – viskas čia pagalvota dar prieš tai, kai pagalvoti, kad to norėtum 🙂

Iš tiesų, su “Dining on the Blanket” paprastas darbo dienos paužkandžiavimas lauke virto mažyte šeimos švente, labai buvo smagu atidaryti kiekvieną pakuotę, rasti kruopščiai atrinktas uogas, į servetėles įvyniotus įrankius. Tad jei norite kažkuo nustebinti artimuosius, atšvęsti kažką ypatingo, tikrai verta pasilepinti ir leisti pasirūpinti viskuo piknikų profesionalams.

Plačiau: https://diningontheblanket.lt

Dining on the blanket

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.