Žaidimai

Loginiai žaidimai: ir vaikams, ir suaugusiems

2015-08-13 — Goda Leo0

main

Žaidimai

Loginiai žaidimai: ir vaikams, ir suaugusiems

2015-08-13 — Goda Leo0

Kiek jūsų vaikas turi žaidimų? Žinau žinau, kaip ir maniškės – dešimtis. O su keliais galima žaisti vienam? Aha, čia ir klausimas, nes vienam žaisti neįdomu ir net nepavyksta. Bet… yra tokia žaidimų sritis – loginiai žaidimai, kuriuos geriausia žaisti vienam. O nusipirkus vieną, jis tiks ir ikimokyklinukui, ir seneliui!

Yra tokie “Smart Games”, kurie atitikdami savo pavadinimą leidžia protingus žaidimus, kurie lavina loginį mąstymą, moko skaičiuoti, ieškoti sprendimų ir susikaupti. Jie sukūrę dešimtis įvairios stilistikos žaidimų, o mes išbandėme tris, kuriuos šįkart ir pristatau.

 

Princesė ir drakonas “GoGetter Prince & Dragon”

GoGetter Prince & Dragon žaidimas vaikams

Žaidimo dėžutė atsidaro lyg stalčius, tad labai patogi ir kelionėje. O ir namuose mažesnė tikimybė pasimesti detalėms, kai jos yra pačiame žaidime.

Šį žaidimą sudaro žaidimo lenta, 9 kelių kortelės ir užduočių knygelė. Nuo lengviausios link sunkesnės nupieštos (todėl žaidimas tinka ir nemokantiems skaityti vaikams) užduotys – nuvesk princesę pas princą, bet kelyje nesutik drakono. Tegu burtininkas eina į urvą ir užsuka pas gėlytę. Žodžiu, užduočių beveik 50 ir patikėkite, sunkiausių neįveikia net ir suaugusieji (ne visi, žinoma).

Riteris ir princesė “Camelot JR”

Camelot Jr loginis žaidimas vaikams

Šis – Smiltės mėgstamiausias, nuo ketverių metų. Žaidime yra pailga lentelė ant kurios eile statosi įvairios pilies figūrėlės: bokštai, laiptai ir tiltai. Viename lentelės gale statai princesę, kitame – riterį. Žaidimo užduočių knygelė tau “skiria” kaladėles, kurias naudodamas turi rasti sprendimą. Ir jokių kitų! Ir riteriai nemoka skraidyti 🙂 48 užduotys visiems, kas pasiryš priimti iššūkį.

Privalumas, jog kaladėlės medinės, malonios paiimti į ranką, patogios statyti, o piešiniai nenusitrina.

Slėpynės džiunglėse “Hide&Seek Jungle”

Smart games loginiai žaidimai  Hide & Seek Safari

Šis rinkinys panašus į pirmąjį – patogi dėžutė su stalčiuku, 48 užduočių knygelė ir keturios įvairiai “iškramtytos” krūmų figūros.

Knygelėje nupiešta kas turi likti sustačius krūmynus. Pavyzdžiui, paslėpk taip, kad liktų tik trys drambliai ir du zebrai. O gal, tik penki begemotai. Kol lygis yra lengvesnis, paveikslėliuose nupiešta, kaip turi būti paverstos trys figūros, bet reikia rasti į kurį langelį ją statyti. Nuo vidurio – figūras tenka vartyti pačiam ir ieškoti sprendimų, kurių atrodo, nėra.

Apibendrinant:

“Smart Games” žaidimų yra begalė – vieni panašūs ir skiriasi tik tematika. Jeigu renkate žaidimus pagal berniukams-mergaitėms principą, tai yra ne tik princesių ir princų, bet ir kitų. Taip pat šie gamintojai turi loginių žaidimų vaikams nuo dvejų. Neteko čiupinėti, bet tikiu, jog gerai!

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.