Lankytinos vietosUžsienyje

Liepoja su vaikais: ką verta aplankyti?

2016-07-01 — Goda Leo9

main

Lankytinos vietosUžsienyje

Liepoja su vaikais: ką verta aplankyti?

2016-07-01 — Goda Leo9

Vartau Liepojos lankstinuką ir negaliu patikėti perskaičiusi, kad tai trečias miestas pagal dydį Latvijoje. Jaučiuos, kaip rudeninėje Palangoje… Patinka man tie kaimynai latviai ir turi jie į ką akis paganyti. Lietuviai jau seniai pamėgo jų tuščią pajūrį. Tolokai, sakyčiau, jeigu taip tik savaitgaliui, bet ilgesnėms atostogoms nes negalvodama išmainyčiau lietuvišką pajūrį į latvišką.

Jau pasakojau apie kūrybinę vaikų ir mamų stovyklą, o dabar noriu detaliau apžvelgti, kuo toje Liepojoje geriau?

 

RAMIAU

Taip, pajūrys ten tas pats, tik jo daugiau, todėl braliukai taip nesiplėšo ir per galvas nelipa. Birželio pradžioje gulinčių paplūdimyje visai nesutiksi, tikiu, kad ir liepą vietos po saulę užtenka visiems ir ne po vieną kvadratinį metrą.

JŪRA

liepoja pajurys

Ta pati, bet labai sekli – suaugusiam gal ir pikta, kad tenka eiti ir eiti, kol jūra bus iki kelių, bet atostogaujant su vaikais, tai didelis privalumas. O seklumoje ir vanduo įšyla greičiau.

ŽAIDIMO AIKŠTELĖS

liepoja zaidimu aikstele jurmalos parke

Nedidelės supynės ir batutas yra prie kiekvienos paplūdimio kavinės (na gerai, jų ten nėra labai daug)… Milžiniška, net keturioms amžiaus grupėms suskirstyta žaidimų aikštelė yra Jūrmalos parke prie jūros. Saugi, smagi, įvairi, viskas, ko reikia smagiam padūkimui.

PARKAS

Nerealiai smagus batutas kavinėje šalia didžiausių bugnų - tereikia užsisakyti ką nors, ir pramoga nemokama!
Nerealiai smagus batutas kavinėje šalia didžiausių bugnų – tereikia užsisakyti ką nors, ir pramoga nemokama!

Šalia pajūrio nusidriekęs Jūrmalos parkas taip pat smagus pramogoms su vaikais: čia rasite ledų, nuomojamų dviračių, o vienoje kavinėje užtiktas batutas būdavo vakaro pramoga visai mūsų 18-kos vaikų kompanijai. Batutas nemokamas, tereikia ką nors užsisakyti kavinėje.

dviraciai jurmalos parke

DVIRAČIŲ MIESTAS

Be kalvų ir kalnų, su puikiais dviračių takais visame mieste Liepoja save pozicionuoja ir kaip dviračių miestą. Dviračiais galima nulėkti net iki Karosta. Dviračių maršrutus rasite čia:

KAROSTA

karosta cerkvė
karosta cerkvė

Lietuviškai, tai karinis uostas – nuošalus miestelis šalia Liepojos su tyliomis gatvėmis, raudonų plytų dviaukštėmis kareivinėmis (priminė Ž.Šančius Kaune) ir apaugusiomis alėjomis. Ten užsukome į cerkvę, kur mamų galvas teko pridengti skarelėmis ir į muziejų-kalėjimą. Jame aplankė dvejopi jausmai – kažkaip „neskanu“ buvo, kai karininkas-ekskursijos vadovas laužyta lietuvių kalba (!) bandė auklėti mamą su dvimetinuku, kad rikiuotųsi ir kitaip gąsdino atsitūpimais, iš kitos pusės tikiu, kad yra žmonių kam tai įdomu.

karosta kalejimas muziejus

Ekskursijos vadovas teigė, kad tai ne kalėjimas – tai perauklėjimo įstaiga karininkams. Na, bet kameros, kur galėdavo sutilpti po penkiasdešimt, miegojimas sėdint, vienutės ir 17 val. darbas per parą, nepanašu į sanatoriją.

karosta kalėjimas

IMG_5705

Ekskursijos vyksta kas valandą nuo 11 val. ryto. Atvažiuokite pavalgę, nes veikia pseudo kavinė siūlanti paragauti „sasyskų“, tad jų kvapas persekioja visame pastate ir silpnesniems gali būti sunku ištverti.

MOLAS

molas liepojoje

Karosta pakraštyje yra ir šiaurinis molas, kuris labai smagus pasivaikščiojimams ir paukščių stebėjimui. Pirmą kartą mačiau gulbes plaukiojančias jūroje… Nuo molo matosi matosi rusų susprogdinti įtvirtinimai jūroje. Pasirodo, tai buvo didžiausias Rusijoje povandeninių laivų uostas, ypač saugomas nuo pašalinių akių.

BASEINAS

liepojos baseinas liepojos baseinas vaikams

Būtinai būtinai apsilankykite Liepojos olimpinio centro SPA. Žinoma, jeigu mėgstate paplaukioti, nusipirkite bilietą ir į baseiną, bet vaikams labiau patiks žaidimų aikštelė vandenyje, burbulinės vonios ir baseinas „centrifuga“, kaip mes praminėme. Tai stiprus sūkurys, kuris suka aplink ir aplink. Yra ir keletas pirčių. Įėjimo kaina apie 10 Eur priklausomai nuo dienos.

EDUKACINIS CENTRAS VAIKAMS

zili brinumi edukacinis centras vaikams 1 zili brinumi edukacinis centras vaikams

 

 

 

 

zili brinumi edukacinis centras vaikams 3

zili brinumi edukacinis centras vaikams 2

 

 

 

 

IMG_5889 zili brinumi edukacinis centras vaikams 34

Aš jį sau įsivardinau, kaip eksperimentų muziejų. Latviškai tai socialinė fizika. Ką tik duris atvėręs ZILI BRINUMI centras vienas smagiausių mūsų atostogų patyrimų. Jame rasite dvi nedideles sales su įvairiais fizikiniais eksperimentais – sužinosite, kaip garso banga judina orą, kaip matuojamas garsas, išmoksite pastatyti tiltą, pažaisite su kinetiniu smėliu. Mūsų kompanija dar išbandė ir jų siūlomą labaratorijos užsiėmimą – gaminome „slime“ plasteliną iš PVA klijų ir borakso. Visi buvo tokie sužavėti! Ypač dar ir dėl to, kad mūsų vadovė buvo lietuvė Donata. Ačiū jai dar kartą!

Daugiau info apie centrą http://www.zilibrinumi.lv/p/edukacinis-centras-vaikams-zili-brinumi.html

PLAUKIMAS LAIVELIU

Dar viena smagi pramoga, kurios dėl didelio vėjo atsisakėme, plaukimas laiveliu „Keturi vėjai“. Jis plaukia 1,5 val. ir daugiau maršrutais už tikrai padorią kainą, tad karštą dieną, manau, tai puiki pramoga.

WAKE parkas

bb wake parkas liepojoje

Dar vienas „atradimas“ – neseniai prie Karostos esančiame karjere atsidarė „BB wakeparc“, kuriame čiuožinėti ant lentos moko ir vaikus. Daugiau info https://www.facebook.com/bbwakepark/

PASIVAIKŠČIOJIMAS

liepoja vaikams

Miesto senamiestį galima išmaišyti pėsčiomis – užsukti į jų turgų, aplankyti bažnyčią su seniausiais mechaniniais vargonais ir gal net užkilti į jos bokštą, pasižmonėti tarp latvių ar pasimatuoti ilgiausius gintaro karolius. Smagiausia, kad galima sekti natelėmis ant plytelių, nes Liepoja, tai muzikos miestas, kur galima rasti didžiausius būgnus ir grojantį medį.

Liepoja yra saulėčiausias Latvijos miestas, todėl tai tikrai gera priežastis ten atostogauti.

Ne, Latvijos turizmo centras man dar nemoka už reklamą, bet vis tiek pasidalinsiu nerealiai patrauklia Liepojos turizmo svetaine http://liepaja.travel/

Komentarų 9

 • Kristina

  2018-07-18 12:41

  Laba diena, norėčiau pasiteirauti, kaip šiemet situacija su dumblų kiekių paplūdimyje??? Nes praeitais metais minėta problėma sugadino mums atostogas. 🙁

  Atsakyti

  • Darius

   2018-07-19 10:05

   Siemet vanduo labai geras – be dumblo.

   Atsakyti

  • M

   2018-07-25 11:20

   Dabar esam ten, nera daug, kad neįmanoma maudytis butu, bet vietom matos, kiekviena ryta atvaziuoja traktoriukas surenka.

   Atsakyti

  • Vaidas

   2023-08-02 07:26

   Taip.ta problema visdar tebėra,bet manau kad tai priklauso nuo oro salygų.o orai čia permainingi.
   Manau jei nusistovėtu ramūs orai tai ir dumblių būtu išmetama mažiau.

   Atsakyti

 • Kristina

  2018-07-26 09:12

  Nera jokio dumblo, buvome pries menesi

  Atsakyti

 • Ugnė

  2019-07-09 13:15

  Sveiki,

  Ar mokamas parkingas Liepojoje? Ventspilyje, kiek teko lankytis, neteko niekur mokėti už stovėjimą aikštelėse prie paplūdimio.

  Atsakyti

  • Goda Leo

   2019-07-10 08:03

   Sveiki,
   atleiskite, buvau prieš porą metų – buvo nemokamas, bet situacija galėjo pasikeisti. Tik tiek, kad po apsilankymo Karosta, radau išdaužtą langą (vogti nebuvo ko…) 🙁

   Atsakyti

   • G

    2019-07-27 15:55

    Mums Karostoj nuleido padanga vaiku gauja

    Atsakyti

 • Vaidas

  2023-08-02 07:14

  Labai patiko,,Karo uosto kalėjimas,, su žaidimo aikštele ir eksponatais lauke,tai aktualu daugiau berniukams,bet ira supynės ir merhaitėms.Dar griežta ekskursija su gidu pasirinktinai 2kalbom.galiausiai sovietmečio typo bufetas su šiuolaikiniu tv visomis kalbomis apie šio pastato paskirties istorija.Ir suvenyrinė parduotuvėlė.

  Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.