Knygos

Kur gyvena laimė?

2020-01-09 — Goda Leo0

main

Knygos

Kur gyvena laimė?

2020-01-09 — Goda Leo0

Neseniai aprašiau knygą apie džiaugsmą „Džiaugsmingai”, kurioje detaliai aptarimi momentai, kurie mums sukelia trumpalaikį laimės pojūtį, vadinamą džiaugsmu. Ir nereikia painioti – laimė nėra džiaugsmas, o džiaugsmas nėra laimė. Ir po to į rankas papuolė visai kita knyga „Laimingos smegenys”, kuriose aptariama būtent tai iš kur ir kodėl atsiranda laimė.

Knyga parašyta populiariosios psichologijos metodu neurologijos mokslų daktaro, bestselerių autoriaus ir komiko Dean Burnett. Tiesą pasakius, net ir pati knyga, lyg koks stand-up’as – labai lengvai skaitoma, parašyta su humoru ir taikliais pavyzdžiais.

Įdomiausia tai, kad tai absoliučiai tik moksliniais tyrimais paremtas kūrinys – jokių melancholiškų pasvarstymų, kodėl mes būname laimingi ar kokios nelaimingumo priežąstys, bet šimtai tyrimų, kodėl tai vyksta su mumis. Aptariama, kodėl mes laimingiausi jaučiamės savo namuose, kaip siejasi meilė ir net seksas su laime, laimė pagal amžių (kaip laimę jaučia paaugliai ar seneliai) ir net tamsioji laimės pusė, kodėl jaučiamės  nelaimingi.

Laimę mums teikia daugybė dalykų, kuriuos išsamiai aptaria autorius ir turbūt daugelio išvados nenustebins: turėjimas savo erdvę, mėgstama veikla (bet jos ne per daug ir ne per mažai), laimę teikia ir pinigai (bet ne jų kiekis, kai peržengiama tam tikra riba), mums reikia patirti sėkmę ir turėti žmogų, su kuriuo gali tuo džiaugtis.

„Visi žmonės su kuriais kalbėjau – nuo mokslininkų iki superžvaigždžių, komikų ir „sekso bombų”, milijonierių iki tų, kurie žvelgia mirčiai į akis – patiria laimę savo asmeniniu būdu, eidami savo gyvenimo keliais, kuriais pasirinko žengti”

Tad jei tikitės, kad ši knyga išmokys jus būti laimingais – ne, ji tikrai ne apie tai. Jei norite stabtelėti, pagalvoti kas jums yra laimė, kur jūs norite jos ieškoti, kodėl kartais jaučiatės nelaimingas (nors, rodos, viskas gerai) tuomet tikrai verta paskaityti.

Knygą išleido leidykla „Vaga” – jos ieškokite knygynuose arba https://www.vaga.lt/laimingos-smegenys

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.