Praėjusiais metais pasirodęs ir iškart labai populiariėjęs kortų žaidimas “Codenames” užkariavo ir mūsų namus. Palyginimai, kad tai “naujasis ALIAS” mane išgąsdino, todėl ryžomės įsigyti vaikišką versiją ir tikrai neapsirikome – labai smagus žaidimas tiek namuose, tiek keliaujant, vaikams ar rimtiems žaidėjams.
“Codenames” yra dvi rūšys: “Pictures” vaikiška versija, kur kortelėse yra tik paveikslėliai, todėl tinka ir labai mažiems vaikams arba tiesiog paprasta suaugusių versiją, kurioje vietoje paveikslėlių žodžiai, išleista tiek anglų, tiek lietuvių kalbomis.
Prisipažinsiu, kad taisykles skaičiau triskart, nes jos pasirodė pernelyg paprastos. Pradžioje net nesupratau, kame čia turėtų būti smagumas. Žaidimas išmokstamas lygiai per tris minutes. Garantuoju! Po penkių minučių pagauni azartą 🙂
Kaip viskas vyksta?
Ant stalo išdėliojama 20 kortelių (žodinėje versijoje – 25), kurios, kaip matote, yra labai jau įdomios ir originalios. Žaidėjai (mažiausiai reikia keturių, daugiausiai – neribojama) pasiskirsto į dvi komandas: raudonų ir mėlynų. Tuomet išrenkami komandų kapitonai – po vieną žmogų. Patogu juos sodinti šalia vienas kito, nes turi žiūrėti į tą pačia šifrų kortelę. Šioje mažoje kodų lentelėje pavaizduota, kuriuos žodžius turi atspėti raudoni, kuriuos – mėlyni. Kas pirmas atspėja savo visus žodžius – tas laimi.
Žaidimo eiga
Kodų kortelėje yra lyg mažos lemputės, kurios pasako, kas pradeda. Mano pavyzdyje – tai mėlynieji. Komandos kapitonas turi VIENU žodžiu apibūdinti savo kortelę arba korteles. Spėja tik jo komanda!
Niekas nedraudžia apibūdinti labai aiškiai – laikrodis ar lemputė. Po spėjimo tą patį daro raudonųjų komanda. Paprasta? Taip, bet… jeigu taip spėliosite po vieną žodį, laimės tiesiog tas, kuris yra pirmesnis, todėl žaidimas daug smagesnis, kai VIENU žodžiu stengiamasi apibūdinti keletą SAVO kortelių. Tada po apibūdinimu pasakai ir skaičių, kiek kortelių turėtų būti.
Pabandykite atspėti: sparnai du
Taip, tai višta ir kiaulė taupyklė 🙂 Aukštasis pilotažas atsiranda, kai sugebi apibūdinti keturias savo korteles vienu žodžiu. Svarbu visuomet apsižiūrėti ir į apibūdinimus neįtraukti priešininko kortelių arba dar blogiau – žudiko, juodai pažymėtos, kortelės.
Atspėjus žodį, uždengiama tinkamos spalvos agento kortele. Jeigu netyčia atspėji ne savo kortelę – ji vis tiek uždengiama arba neutralia, smėline kortele, arba priešininko spalva ir taškas tenka jiems. Todėl tiek šifruoti, tiek ir spėlioti reikia labai atsargiai.
Kas pirmas baigia korteles, tas ir laimi, o tuomet – apsimainykite. Smagu tai, kad yra 60 kortelių su paveikslėliais, kurios yra dvipusės, todėl kombinacijų tikrai labai daug.
Ne kartą teko žaisti ir suaugusiųjų versiją su žodžiais, bet prisipažinsiu, kad man šie keisti piešinukai daug įdomesni 🙂