Knygos

Komiksas patiems mažiausiems: skaityti ne tik smagu, bet ir naudinga

2023-10-02 — Goda Leo0

main

Knygos

Komiksas patiems mažiausiems: skaityti ne tik smagu, bet ir naudinga

2023-10-02 — Goda Leo0

Visi vaikai mėgsta skaityti, bet ne visi atranda ką mėgsta skaityti. Esu įsitikinusi, kad skaitytų visi vaikai, jei tik jiems patiktų ką skaito. Vieni gal norės nuotykių knygų apie magiją, kiti trumpų istorijų, o tretiems labai patiks komiksai. Dažnai tėvų nuomonė apie komiksus yra ta, kad tai paviršutiniška literatūra, bet jie klysta. Šiuolaikiniai komiksai gali būti ir gražūs, ir įdomūs, ir suteikia daug naujų žinių.

„24 valandos akmens amžiuje“ – komiksų knyga pradinukams, kuri kviečia leistis 18 tūkstančių metų atgal ir sužinoti, kaip iš tiesų gilioje senovėje gyveno žmonės. Knygos autorius Lan Cook, iliustravo Laurent Kling, o lietuviškai išleido „Baltos lankos“. Iš tiesų, ją su tėvų pagalba mielai vakarais paskaitytų ir penkiamečiai ar šešiamečiai, o naudingų žinių ras ir dvylikamečiai.

 

Pirmiausia, apie patį turinį. Iš tiesų, jau pats pavadinimas pasako apie ką knyga – nuo penktos valandos ryto iki kitos dienos, smulkiai aprašoma jų kasdienybė ir buitis. Sužinosite ne tik bazinius dalykus, ką jie valgo, kaip miega ar rengiasi, bet ir daug netikėtų smulkmenų (kaip ir aš, apie antrą atsikėlimą vidur nakties). Ir tai dar ne viskas – tam tikri puslapiai skirti platesniai tam tikros temos informacijai pateikti. Pavyzdžiui, kaip iš tiesų įsirengti urvinių namus, kuo skiriasi plėščių žvėrių pavojai ir pėdos, ar ką gero galima pasigaminti nudobus stumbrą ir elnią (pasirodo, naudingos net sausgyslės).

Viskas pasakojama mergaitė Aurės vardu – ji eina, valgo, neria į pavojus, kuria, miega. Labai patiko ir stereotipų nebuvimas – Aurės mama yra patyrusi medžiotoja, kuri į medžioklę vedasi ir dukrą. Knygoje labai daug naudingos informacijos, kuri įpinta į komiksus tampa ir itin patraukli.  Knygos pabaigoje pristatomas ir akmens amžiaus paveldas, kuris išliko iki mūsų.

Ne mažiau svarbi ir vizualinė knygos pusė. Iliustracijos yra šiltos, mielos ir labai informatyvios. Svarbu ne tik ką veikėjai kalba, bet ir visi nupiešti matomi elementai. Ana va sukrauti akmenys, pasirodo apsaugo nuo vėjo, o darant ietį labai svarbu sukioti ją, kad degutas pasiskirstytų tolygiai. Daiktų vaizdinė rekonstrukcija padeda lengviau įsivaizduoti, tai kaip tiek priešistorinio periodo žmonės gyveno, neturėdami nei normalaus peilio, nei degtukų.

Knygos rašytoja Lan Cook dirbo knygų pardavėja ir, kaip teigiama leidyklos puslapyje, labai mėgsta mokytis apie viską bei kaupti žinias apie skirtingus dalykus. Ši knyga taip pat pateko į trumpąjį nominantų sąrašą „Blue Peter Book“ apdovanojimuose 2022 metais geriausių knygų su faktais kategorijoje.

„Goodreads“ knygos balas – 4,5 iš 5!

Knygą „24 valandos akmens amžiuje“ galite įsigyti knygynuose arba https://www.baltoslankos.lt/24-valandos-akmens-amziuje

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.