Knygos

Knyga, padėsianti vaikams lengviau užmigti

2017-05-29 — Goda Leo0

main

Knygos

Knyga, padėsianti vaikams lengviau užmigti

2017-05-29 — Goda Leo0

Ką daryti, kai į tavo rankas pakliūna vis gražesnės ir gražesnės knygos? Ir vėl apsiseilėjusi vartau ir alpėju – eh, kokios iliustracijos, koks tekstas, kokia nuostabi idėja… Jeigu sakoma, kad visos dainos jau parašytos, tai esu tikra – visos knygos tikrai dar nesukurtos.

Buckis-pries-miega-535x742

 

Mažutėlė, mamų įkurta ir gražiausiai besivadinanti leidykla „Apkabink mėnulį“ išleido Patricia Geis interaktyvią knygelę „Bučkis prieš miegą“. Jau seniai esu tvirtos nuomonės, kad knyga gali įtraukti ne tik savo istorija, bet tapti žaidimu, interakcija, kurią norisi kartoti ir kartoti, o vaikai patys tampa knygutės kūrėjais ar net personažais. Seniai mečiau skaityti knygas, kurias perskaičius vieną kartą daugiau atsiversti nebesinori.

„Bučkis prieš miegą“ tinka ir patiems patiems mažiausiems. Nors dėl smulkių detalių ją rekomenduojama skaityti nuo trejų, bet siūlau šią knygą atsiversti mažyliui sulaukus metukų ar pusantrų. Gal tik tų smulkių detalių į rankytes neduoti.

IMG_2688

Knygutės siužetas labai labai paprastas: keturi maži gyvūnėliai, meškiukas, paršiukas, kiškiukas ir kačiukas ruošiasi eiti miegoti. Jie išsivalo dantukus, nusiprausia rankytes ir pasiėmę savo mėgstamiausią daiktą, ropščiasi į lovytes. Kai žaisliukai suguldyti, laikas miegoti ir mažajam klausytojui.

Kur paslaptis? Knygutė atgija! Visi šie personažai yra ir popieriniai žaisliukai, kuriems reikia su popierine dantų pasta ir popieriniu dantų šepetuku išvalyti dantukus, popieriniu muilu nuprausti rankytis popierinėje kriauklėje.

bučkis prieš miegą 2

bučkis prieš miegą 1

Na, o prieš miegą kiekvienu žaisliuku reikia pasirūpinti atskirai – pagirdyti vandenuku, paskaityti pasakaitę ar sušukuoti ūsus.

IMG_2678

Tik visa tai padarius juos galima paguldyti (praktiškai – įkišti) į popierines lovytes.

IMG_2692

Ir, žinoma, jiems būtinai reikia įsegti visai ne popierinį bučkį.

bučkis prieš miegą 3

Kai visais pasirūpinta ir visi miega, į sapnų karalystę traukia ir visai ne popierinis skaitytojas. Labanakt, saldžių sapnų.

bučkis prieš miegą 6

Ir nors knyga skirta mažiausiems (sakyčiau tinkamiausia ji 2-5 metų vaikams), su didžiuliu malonomu ja žaidė ir mano devynmetė 🙂

Knygą galite įsigyti knygynuose arba http://www.apkabinkmenuli.lt/parduotuve/patricia-geis-buckis-pries-miega/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.