KaunasPajūrysRenginiaiVilnius

Tarptautinės vaikų gynimo dienos, birželio 1-osios, renginiai visoje Lietuvoje

2017-05-30 — Goda Leo0

main

KaunasPajūrysRenginiaiVilnius

Tarptautinės vaikų gynimo dienos, birželio 1-osios, renginiai visoje Lietuvoje

2017-05-30 — Goda Leo0

Tai diena vaikams ir apie vaikus, todėl nepraleiskite progos apsilankyti būtent jiems skirtame renginyje ir paminėti šią gražią dieną.

VILNIUS

Taikos Glėbys 2017

Vilniaus Rotušės aikštėje – 12 val.

 

Taikos glėbys – tai projektas, kurio dėka vienu metu gali apkabinti šimtus tūkstančių žmonių! Dėl ko visa tai? Dėl  vaikų, dėl geresnės ateities, dėl taikos! Kurkime šventę kartu, kurią  vieną dieną švęs visas pasaulis!

Paroda “Laimė yra!“

Knygynėlis „Tikra knyga“ – 12 val.

Lapės nuotykiai nesibaigia! Birželio 1 d. 12 val., Vaikų dienos proga, neįprasčiausioje vietoje – ant „Tikra knyga“ knygynėlio sienos – bus atidaryta paroda „Laimė yra!“ Čia bus eksponuojami vaikų piešiniai, surinkti laimingos lapės kūrybinėms dirbtuvėms keliaujant po Lietuvą. Juose vaikai nupiešė tai, kas jiems yra LAIMĖ. 12 val. prie knygynėlio jūsų lauks „Tikra knyga“ komanda, knygos „Laimė yra lapė“ autorės Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė. Labai laukiame!  Parodos draugas – „Skizze Lietuva“, prekiaujanti labai reikalingais ir labai nerealiais daikčiukais dailei, rankdarbiams ir mokyklai: https://goo.gl/FbGwY7

TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA „LĖLĖJE“

Vilniaus „Lėlės teatras“ – nuo 10 val.

Kasmet birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną Vilniaus teatras „Lėlė“ kviečia vaikus, jų tėvelius ir visus prijaučiančius šventę minėti kartu. Šių metų pirmąją vasaros dieną teatre vyks jau tradicija tapusios edukacinės akcijos vaikams, bus vaidinami lėlių spektakliai visai šeimai, duris plačiai svečiams atvers Gyvasis lėlių muziejus.

Tarptautinė vaikų gynimo diena „Lėlėje“ prasidės Arklių gatvėje kartu su edukacine akcija „Takas į Lėlę“. Renginio metu vaikai kreidelėmis galės nuspalvinti savo kelionę į teatrą (10 val.). Po akcijos žiūrovų Mažojoje salėje lauks naujausias teatro spektaklis vaikams „Gėlių istorijos“ (10.30 val.). Spektaklio kūrėjai kvies pasiklausyti istorijų iš gėlių gyvenimo. Graudžių ir juokingų, linksmų ir absurdiškų pasakų – tokių pat istorijų, kokie būna ir žmonių likimai.

Šių metų šventės akcentas – vidurdienį teatro kieme įvyksiantis lėlių spektaklis-koncertas „Raudonkepurė“ (12 val.). Populiariąją pasaką teatro kūrėjai pirmą kartą vaidins kartu su styginių kvartetu „Art Vio“. Po spektaklio vaikai galės sudalyvauti šešėlių teatro dirbtuvėse (13 val.). Edukacijos dalyviai mokysis šešėlinių lėlių gamybos paslapčių, patys kurs spektaklį. Galiausiai, šventės metu visi norintys galės aplankyti Gyvąjį lėlių muziejų, kurio ekspoziciją pristatys, apie lėlių teatrą papasakos profesionalūs lėlininkai (11.30-15 val.).

SPEKTAKLIS „KAULINIS SENIS ANT GELEŽINIO KALNO“

Lietuvos nacionalinis dramos teatras – 14 val.

Spektaklis vaikams nuo 6 metų pagal Jono Basanavičiaus užrašytą lietuvių liaudies pasakojimą ir Birutės Žilytės iliustracijas. Režisierius Jonas Tertelis. Pasaka „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ yra mįslė, prasidėjusi žvirblio ir pelės konfliktu, žmogystos skrydžiu ant sakalo nugaros, ir po įvairių nuotykių pasibaigusi jaunuolio ir mergelės-gulbės užtarnautomis vestuvėmis. O kur Kaulinis senis? O Kaulinis senis ir yra jungiamasis šios istorijos dalyvis, nors išlenda vėliau. Jo kėslai, spąstai įsuka šio pasaulio užburtą ratą. Ir ratui prasisukus pasidaro labai aišku, ko siekdamas Kaulinis senis šią istoriją „užsuko“.

Paramos akcija “BUM BUM pyragas su medum!”

Vilnius Tech Park – 16 val.

CodeAcademy ir CodeAcademy Kids kviečia visus smaližius prisijungti prie labdaringos pyragų dienos Vilniaus Tech Parke, vaikų gynimo dienos proga. Koncepcija visiems pažįstama – kepame pyragus, prekiaujame jais tarpusavyje, o surinktas lėšas paaukosime kilniam tikslui! Renginio metu surinkta parama bus skirta organizacijai SOS Vaikų kaimas, kuri siekia, kad kiekvienas vaikas augtų saugus ir mylimas šeimoje arba šeimos aplinkoje. Vasarą pradėkim su gerais darbais, gera muzika ir gardžiais pyragais! Nori kepti pyragą? Registruokis čia: https://goo.gl/forms/GgvfOGeO1577DYWN2

Kūrybinės dirbtuvės „Atvirlaiškis tėčiui“

Lietuvos Martyno Mažvydo nacionalinė biblioteka, Meno erdvė, V a. – 15 val.

Artėja pirmasis birželio sekmadienis, diena, kai sveikinsim savo mylimus tėčius. Ar jau žinote, ką padovanoti, kuo jį pradžiuginti? Galime jums padėti – esame paruošę dovanos idėją. Todėl ir kviečiame ateiti į kūrybines dirbtuves, smagiai praleisti laiką ir sukurti atvirlaiškį tėčiui. Visas darbui reikalingas medžiagas ir priemones rasite Nacionalinėje bibliotekoje. Prireiks tik jūsų susikaupimo valandėlei kitai, gražių minčių apie tėtį, fantazijos… ir turėsite puikią dovaną – atvirlaiškį tėčiui. Jūsų rankomis sumeistrauta kad ir kukli dovanėlė, esame tikri, labiau pradžiugins žmogų, kuris veda jus per gyvenimą.

M. Sendako knygos „Kur gyvena pabaisos“ sutiktuvės ir diskusija

Lietuvos Martyno Mažvydo nacionalinė biblioteka,bendradarbystės erdvė (III a.) – 18 val.
Maurice‘o Sendako knyga „Kur gyvena pabaisos“ – viena žymiausių ir populiariausių klasikinių paveikslėlių knygų pasaulyje. Ji patenka į įvairiausius topus, ne kartą išrinkta geriausia paveikslėlių knyga. Visame pasaulyje parduota daugiau nei 20 milijonų knygos kopijų, o autorius pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų, tarp jų ir reikšmingiausias vaikų literatūros premijas: H. Ch. Anderseno medalį ir A. Lindgren atminimo medalį.

Paradoksas, tačiau Lietuvoje iki šiol neturėjome nė vieno šio autoriaus knygos vertimo. Ir štai, praėjus net 54 metams, knyga išversta į lietuvių kalbą. Kaip mes ir mūsų vaikai sutiksime šį vertimą?

Nacionalinėje bibliotekoje knygos sutiktuvės – kartu ir gera proga padiskutuoti apie tai, kodėl Lietuvos vaikai neauga su tokiomis knygomis kaip jų bendraamžiai užsienio šalyse. Kaip ir kada atkeliauja į Lietuvą klasika tapusių kūrinių vertimai? Kodėl daugelis prestižinių apdovanojimų nusipelniusių autorių lietuvių skaitytojams nežinomi (ir tokie lieka)? Kokia leidėjų pozicija šiuo klausimu? Ar apsimoka leisti vertingą literatūrą ir ar tai vienintelis leidybos procesą lemiantis veiksnys?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškos knygą išleidusios VšĮ „Laikas skaityti“ vadovė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, knygos vertėja Violeta Palčinskaitė, vaikų literatūros kritikas, vertėjas dr. Kęstutis Urba, leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė. Diskusiją ves Inga Mitunevičiūtė.

Lietuvos moksleivių kūrybos vakaras „Esam“

Vilniaus Rotušė  -18 val.

Vilniaus Rotušės scena ir vėl bus suteikta kuriantiems Lietuvos moksleiviams. Iš Klaipėdos, Šiaulių, Zarasų ir kitų Lietuvos vietovių į Vilnių suvažiuos muziką kuriantys ir muzikuojantys, poeziją ir prozą rašantys, vaidinantys moksleiviai. Lietuvos moksleivių kūrybos vakaras „Esam“ skirtas jaunosios kartos kūrybai skatinti, jai pristatyti, megzti bei puoselėti moksleivių bendruomeninius ir kultūrinius ryšius. Renginyje dalyvaus Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos, filologų, meninio skaitymo respublikinių konkursų laureatai ir vakaro svečiai, tarp kurių aktoriai ir atlikėjai Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivė, Mažojo Kristoforo žymens laureatė Skaistė Kašėtaitė, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos I vaidybos kurso studentai, dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas ir kt.

Vakaro žiūrovų laukia moksleivių kūrybos skaitymai, bus skaitomos Jono Meko ir savos kūrybos eilės, atliekamos autorinės kūrybos dainos, skambės A. Skriabino ir P. Sancan ir kitų autorių kūriniai, bus atliekama poetinės-muzikinės kompozicija bei pristatyti trys Skalvijos kino akademijos studentų filmai.

MAŽI STEBUKLAI – TIKRŲ KLOUNŲ ISTORIJŲ SKAITYMAS

Kavinė „Mint Vinetu“ – 19 val.

Gydytojai klounai nori pasidalinti magiškomis akimirkomis, kurios gimsta susitikus sergančiam vaikui ir klounui. Palatose atgimsta pasakų personažai, užklumpa linksmas muilo burbulų lietus, o kartais tereikia tyliai pasėdėti šalia ir palaikyti už rankos. Kiekviena istorija – ypatinga, nes tą dieną tokia vienintelė.

Šį kartą klounai KVIEČIA pabūti rimtai ir pasiklausyti istorijų, kurias skaitys RAUDONŲ NOSIŲ aktoriai. Jie pakvies į kelionę per skirtingus pasakojimus, papildytus muzikos garsais ir nuoširdžiais prisiminimais.

KAIRĖNŲ VASAROS FESTIVALIS. VIDAS BAREIKIS

Vilniaus Botanikos sodas Kairėnuose – 19 val.

Koncerte VU Botanikos sode „Žmogus Orkestras“ Vidas Bareikis pasirodys visiškai vienas, akomponuodamas sau fortepijonu bei gitara. Tokie soliniai koncertai pasižymi artimiausiu ir jaukiausi ryšiu su žiūrovais bei kiekvieną kartą susikuriančia unikalia atmosfera. Koncertą pradės jaunosios kartos atlikėjas Kristijonas Ribaitis, šių metų balandžio mėnesį pristatęs debiutinę kompaktinę plokštelę „Vakar buvo rytoj“. Koncerto pradžioje pasirodysiantis atlikėjas „paruoš“ publiką Vido Bareikio pasirodymui ir taps netikėtu atradimu kiekvienam apsilankiusiam.

KARALAITĖ MURZĖ

Šokio teatras – 18.30 val.

„Karalaitė Murzė“ – tai J. Kelero pasakos „Karalaitė, kuri nesiprausė“ motyvais sukurtas šokio spektaklis vaikams apie karalaitę, kurią užburia Purvenis ir ji nustoja praustis. Visą miestą užvaldo purvas ir nešvara. Kas padės Murzei nugalėti Purvenį ir vėl tapti švaria? Idėja/choreografija – Jolanta Vymerytė, Viktorija Bobinaitė, Eglė Kančauskaitė, Eligijus Butkus, Judita Šečkutė. Šokis – M.K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus mokiniai

KAUNAS

Vaikai – Čiurlioniui

M.K.Čiurlionio gatvė – nuo 8 val.

Vilniaus Čiurlionio trikampio bendruomenė kartu su Vilniaus Naujamiesčio seniūnija birželio 01 d. kviečia visus vaikus švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną – „Vaikai – Čiurlioniui“. Kviečiame visus norinčius vaikus piešti M.K. Čiurlionio tema (A4 formatas). Darbų paroda vyks M. K. Čiurlionio gatvėje nuo 01 ik 04 birželio dienos.

Šventės programa birželio 01 dieną: Piešinių paroda. Parodos dalyviai (klasės, darželių grupės bus apdovanotos Naujamiesčio Seniūno Padėkos raštais), trys aktyviausios dalyvaujančių vaikų grupės bus apdovanotos prizais.

8-13 val. piešimas kreidelėmis M. K. Čiurlionio gatvėje (tarp Universiteto ir Senosios observatorijos)

Organizuojame šventinius priešpiečius ant žolės (Skverelyje prie namo Nr. 20 K. Donelaičio gatvėje). Prašome užkandžius ir patiesalus atsinešti su savimi.

Spektaklis vaikams „Labas, Lape!“

Nacionalinis Kauno dramos teatras – 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 metų pagal Evelinos Daciūtės pasaką „Laimė yra lapė“. Režisierė Eglė Kižaitė . Vaidina: Martyna Gedvilaitė,Edgaras Žemaitis, Audronė Paškonytė, Eglė Mikulionytė, Sigitas Šidlauskas

Berniuko ir Lapės draugystė prasidėjo labai seniai, dar tada, kai Antuanas de Sent Egziuperi pilotavo lėktuvą. Sako, jie tebedraugauja ir šiandien. O gal tai jau visai kitas berniukas ir visai kita Lapė? Galimas daiktas, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia – draugystė, kuri prasideda nuo padovanotos bandelės ir niekada nesibaigia. Svarbiausia – drauge suptis parko sūpynėse, klausytis keistų istorijų, gėrėtis Šaltai rūkytos lašišos žvaigždynu ir būti dosnumo vandenyno dalimi. Berniukas Povilas su savo tėvais į Nacionalinį Kauno dramos teatrą atsikraustė iš Evelinos Daciūtės knygos „Laimė yra Lapė“. Jis pasakoja mažiesiems žiūrovams jaukią, šviesiai oranžinę savo draugystės istoriją: kartą Povilas išėjo pirkti bandelių ir pasuko nematytu parko takeliu. Ten, už posūkio, jo laukė kvapą gniaužiantis skrydis sūpynėmis ir ilgauodegė, švelniakailė laimė.

Šeimų piknikas 2017

Draugystės parke 18 val.

VšĮ „Veiklių mamų klubas“ Kaune skelbia šiltojo sezono atidarymą. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga kviečia Kauno šeimas susitikti Draugystės parke mūsų tradiciniame šeimų piknike. Pažada gerą nuotaiką, mūsų rėmėjų dovanas bei smagias veiklas tiek mažiems, tiek dideliems.

KLAIPĖDA

Knygos „Baltijos valdovė“ pristatymas-edukacinis užsiėmimas

Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka – 12 val.

Birželio 1d. (ketvirtadienį) 12 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks knygos „Baltijos valdovė“ pristatymas-edukacinis užsiėmimas. „Baltijos valdovė“ – tai unikali knyga, skirta regintiems ir regos negalią turintiems vaikams. Ši knyga yra edukacinė priemonė, supažindinanti vaikus ne tik su viena žymiausių lietuviškų legendų apie Jūratę ir Kastytį, bet ir baltų mitologijos simboliais, kurie suprantami tik lytint. Renginyje dalyvaus: knygos leidėja Eglė Jokužytė (VšĮ „Verslas ar Menas“).

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.