Lankytinos vietosLietuvojeUžsienyje

Keliaujame po Lietuvą: mūsų 5 dienų maršrutas

2019-07-27 — Goda Leo3

main

Lankytinos vietosLietuvojeUžsienyje

Keliaujame po Lietuvą: mūsų 5 dienų maršrutas

2019-07-27 — Goda Leo3

Labai nuvalkiotai skamba, bet tik pasivažinėjęs ilgėliau Lietuvos vieškeliais (taip, o tokių nemažai, jei nori kirsti kokį kampą), supranti – kaip čia gražu ir kiek įvairenybių gali pamatyti. Ir pakeliavus 5 dienas paaiškėjo, kad mes nespėjome aplankyti nė dešimtadalio, bet gal geriau pradėti nuo kruopelytės ir tęsti šią tradiciją? Mūsų maršrutas buvo sudarytas ne sudėlioti pliusiukus prie įžymių vietų, didingų pastatų, bet toks, kad vaikams būtų įdomu. Atsisakėme visų bažnyčių, nuostabių parkų ar didingų skulptūrų. Ir tai, pasakyčiau, ne visose vietose pataikėme. Be to, dėl laiko stokos ir tai, kad daugelis mūsų tuos objektus yra matę, praleidome tikrai įdomių lankytinų vietų. Šiame tekste dalinuosi pačiu maršrutu, o apie įdomesnį ir platesnio aprašymo reikalaujanti objektą galite pasiskaityti plačiau paspaudę ant jo pavadinimo.

I diena

 

Kėdainių senamiestis

Pirmasis objektas, buvęs pakeliui, buvo Kėdainiai. Nors visiškas Lietuvos vidurys, bet visai nepakeliui, todėl užsukome į Kėdainius ledų. Apsukome ratą visiškai tykiame ir apmirusiame senamiestyje, radome po porciją ir movėme toliau. Trumpas atokvėpis ilgesniame kelionės ruože.

Ar verta užsukti? Nebent važiuojate pro šalį ir norite stabtelėti ledų.

Tervetės „Mamma Daba” parkas

Labai juokinga, bet kelionę po Lietuvą pradėjome nuo Latvijos. Tiesiog parkas toks išgirtas, o tame krašte taip retai būname, kad nusprendėme užsukti. Kol išsikrapštėme, ten buvome apie pietus, o kad vaikai mūsų neiškeptų kokiame raganų namelyje, dar ir papiknikavome prieš tai puikiai įrengtose pikniko vietose. Parke išbuvome keturias valandas ir, manau, vaikai, būtų buvę dar tiek pat. Nerealu, kad tokį objeką įrengė ne kokie privatininkai, bet miškų urėdija.

Ar verta užsukti? Būtina

Kryžių kalnas

Tai turbūt mano pats nemėgstamiausias objektas Lietuvoje, nes iš gražios idėjos viskas baigėsi kičiniais kryželiais po du eurus, kuriuos pardavinėja prie įėjimo. Šeimos vyras buvo ten nebuvęs, tai sugalvojome alternatyvą – aplankyti jį naktį (kalnas atidarytas visą parą)! Tai kažkas nerealaus – ir baugu, ir paslaptinga, ir labai labai sakralu.

Ar verta užsukti? Net ir netikintiems, bet kartą gyvenime – privaloma

Pirmoji nakvynė – Dargaičių etnografiniame kaime pas draugus. Tokios kelionės puiki proga aplankyti tolimus giminaičius!

II diena

Dargaičių mini zoo

Kažkur pakrašty Lietuvos rasite įstabų zoo parką, kuriame ne tik gausu įvairiausių keisčiausių gyvūnų (kas labai patiko vaikams), bet jis pats įrengtas nepaprastai gražiai ir skoningai (kas patiko tėvams). Alpakos, lamos, kupranugariai, keisčiausios ožkos, miniatiūrinės avys, įvairiausi sparnuočiai… Tik nepamirškite kartu su bilietu įsigyti skanėstų indelį, nes be jo – pusę smagumo.

Ar verta užsukti? Specialiai iš Vilniaus nevažiuočiau, bet esant 100 km spinduliu – būtinai

Klinčių karjeras

Naujosios Akmenės Menčių klinčių karjerą labiausiai svajojau apsilankyti aš, o sužavėti buvome visi. Tai veikiantis karjeras, kuriame kasomos klintys – jos vėliau naudojamos kelių tiesyboje, pašarų gamyboje. Labai neįprastas objektas su senais milžiniškais ekskavatoriais, išsprogdintomis klinčių sienomis ir jausmu, kad esi kažkur dykumose ar mėnulyje, bet tikrai ne Lietuvoje.

Ar verta užsukti? Žinoma, jei ieškote ko nors netradicinio

Ventos regioninio parko lankytojų centras

Apie jį sužinojau, kai paklausiau žmonių rekomendacijų ką pamatyti Žemaitijoje. Naujai pastatytias lankytojų centras Ventoje turi nedideles ekspozicijas apie fosilijas ir žinomus šio krašto žmones. Laaaaaabai gražiai ir šiuolaikiškai įrengtas. Kol mes klausėmės, vaikai galėjo šluotelėmis ieškoti fosilijų nedidelėje smėlio dėžėje. Gaila, bet ekspozicija labai nedidelė ir jei atvirai sakant, šiek tiek nuobodoka. Centro lankymas – nemokamas, nebent norite gido paslaugų, kuris papasakoja kas kaip apie ką, kuriam mes mokėjome po eurą nuo žmogaus. 

Ar verta užsukti? Jei būsite 30 km spinduliu ir turėsite laiko

Mosėdžio V.Into akmenų muziejus

Viena garsesnių Žemaitijos lankytinų vietų. Pats muziejaus lankymas yra mokamas, jame yra trys salės įvairiausių akmenų – nuo deimantų iki lietuviškų įprastų. Vėliau apsilankymas parke, kuris nukrautas didžiuliais rieduliais. Eini eini ir skaitai, vienoks smiltainis, kitoks smiltainis, vienoks granitas, kitoks granitas. Vaikams buvo smagu ant jų užsikabaroti, bet po pirmų 5 nusibodo net ir tai. Parko pabaigoje – tradicinė žaidimų aikštelė. Turint tiek akmenų, negi sunku sugalvoti ką nors įdomesnio? Kažkaip po Tervetės parko, kur iš nieko, tiksliau tiesiog medžio, prigalvota įvairiausių įdomybių, šiame objekte nebuvo nieko. Tiesa, ypač šokiravo pačioje parko pradžioje įrengtas tualetas – dar būdami muziejuje paklausėme, kur jį rasti ir mus patikino, kad rasime parke. Nelinkėčiau niekam pamatyti tokio vaizdelio, kai tualetas tiesiogine prasme kaupinas. Paskui parko pabaigoje matėme ir stacionarų tualetą, bet jau nebetikrinome… 

Ar verta užsukti? Sakyčiau pats neįdomiausias viso maršruto objektas

Kavinė „Pakalnutė”

Salantuose esančią kavinę išgarsino tiek charizmatiška jos savininkė, tiek nedidelės kainos ir milžiniškos porcijos. Pirmadienio pavakare užsukę neradome nei savininkės, o mums įėjus kavinė užsidarė, nes baigėsi maistas. Žmonių buvo masė. Ir liūdniausia, kad nei garsiosios karkos, nei gardžiųjų šonkauliukų mums neteko matyt, nes visa ta masė buvo maitinama paprasčiausiu vištienos kepsniu (užkeptu sūriu arba ne). Taip, porcijos didelės, kainos ne vilnietiškos (vos suaugusiam telpanti porcija kainavo apie 5,5 Eur), bet kad kažkas ypatingo – nepasakyčiau.

Ar verta užsukti? Jei važiuosite pro šalį ir būsite tikrai alkani

Orvidų sodyba

Pirmadieniais nedirba, bet įsiprašėme. Fantasmagorinis objektas, kaip ir Kryžių kalnas naktį. Gal dienomis, kai daugiau turistų, tai nesijaučia, bet vaikštant pavakare vieniems ši vieta padarė didžiulį įspūdį. Gaila, kad toks menininkas gyveno tokiu „ne laiku”, nes jo milžiniškos skulptūros ir instaliacijos tikrai „neša” stogą. Tiesa, vaikams tai labiausiai patiko prie įėjimo pastatytas tankas, į kurį galėjo net įlįsti.

Ar verta užsukti? Jei ne dėl vaikų, tai dėl suaugusių – būtinai

Antra nakvynė – prie Platelių ežero „Vila Rina”. Atskiro namuko kaina 10čiai žmonių – 130 Eur ir taip pat papildomai kelionės dulkėms nuplauti užsisakėme karštą kubilą už 50 Eur. Itin tvarkinti ir stilingi nameliai, iki ežero kokie 300 m.

III diena

Šaltojo karo muziejus

Prie Platelių ežero prieš dešimtmetį požeminėje raketų bazėje įrengtas muziejus, pasakojantis apie šaltąjį karą ir kas per paslaptingas objektas buvo įrengtas būtent Lietuvoje. Muziejaus lankymas tik su gidu ir tai yra labai labai gerai, nes pats – prabėgtum net nesigilindamas,  o mūsų gidė pasakojo net apie tai, kad prie šios bazės dirbo ir jos senelis.  Tokio tipo muziejų po žeme pasaulyje yra trys – JAV, Ukrainoje ir Lietuvoje.

Ar verta užsukti? Būtinai susiplanuokite kelionę su vaikais net iš kito Lietuvos galo

Siberijos apžvalgos bokštas

Važiuojant toliau sustojome ir prie Platelių pastatytame apžvalgos bokšte.

Ar verta užsukti? Nebent važiuojate pro šalį ir turite 20 min laisvų

„Dino parkas”

Radailiai atgimė, kai ten įsikūrė atrakcionų parkas. Dinozaurai ten tik pretekstas – apsilupę ir neįdomūs, bet štai nemokami atrakcionai vaikus tiesiog nuginklavo. Smagu tai, kad susimoki už bilietą (… eur) ir toliau visos, o visos pramogos yra nemokamos: batutai, atrakcionai (skaičiuojantys ne vieną dešimtį metų), 5D kinas, vandens dviračiai, mini zoo ir visi kiti dalykai. Skirkite to parko lankymui visą dieną, nes vaikus ištempti sunku. O tėvams linkiu tiesiog kantrybės 🙂

Ar verta užsukti? Vaikai prisimins tai, kaip patį smagiausią kelionės objektą.

Drevernos uostas

Dėl laiko stokos pajūrio lankymą teko skipinti, tik užkabinome pamarį. Sustojome naujame įrengtame Drevernos uoste, kuris atrodo, kaip iš atviruko. Prie pat krantinės – vaikų žaidimų aikštelė, uosto žiotyse – apžvalgos aikštelė. Turint laiko iš Drevernos už labai padorią kainą ir labai greitai pasieksite Juodkrantę.

Ar verta užsukti? Labai. Ir neilgai valandėlei pasigrožėti Kuršių Mariomis, ir visai dienai aplankant Kuršių Neriją.

Trečioji nakvynė – Svencelėje įsikurusiame kaitavimo rojuje ir konteinerių namukuose. Namukai keturviečiai, bet trys vaikai sustumtose lovose tilpo laisvai. Vaizdas gniaužia kvapą. Namuko kaina antrame aukšte su vaizdu – 50 Eur. Patogumai – atskirai. Komplekse veikia kavinė su gardžiais blyneliais ir mėsainiais.

IV diena

Kintų tuja

Važiavome pro Kintus, tai užsukome į jų garsiausią objektą – didžiausią tują. Netikėkite navigacija, kelias link tujos prasideda prie mokyklos nuo pagrindinio kelio. Miško takeliu 300-400 m ir pasieksite aptvertą dvikamienę tują.

Ar verta užsukti? Ne, nebent neturite ką veikti

Rusnė

Nors kelias remontuojamas, nusprendėme vaikams parodyti, kaip gyvena žvejai pamaryje. Sustojome centre, pasivaikščiojome krantine ir kas gailiausia – nieko nepamatėme. Na, Gandžio skultūra, Rusijos pasienio ruožo bokštai, bet tai ir viskas? Neliko laiko nulėkti iki Uostadvario, galbūt ir Dumblio ežeras būtų įdomus, bet mes tik nusipirkome rūkytos žuvies ir traukėme toliau.

Ar verta užsukti? Tikėjausi daugiau

„Taurų parkas”

Dar viena duoklė vaikams – laipynių parkas Tauragėje, o kelionės topas – nakvynė nameliuose medžiuose. Užsakiau du namelius medžiuose vaikams ir vieną ant žemės su patogumais tėvams. Gaila, bet niekas niekur neįsipėjo, kad tie nameliai yra skirtingose parko pusėse, kur nei matyt, nei girdėt, kaip tiems vaikams sekasi. Vaikai aplankė pilį, pasivažinėjo padangomis nuo kalno į tokį didžiulį pripučiamą batutą, o tada prasidėjo liūtis. Po jos į medžius jau niekas nebeleido, o ir į vieną namelį prilijo. Liko tik vyresnieji, kurie dar norėjo nakvoti medžiuose, o mes likome ant žemės su mažesniais.

Atskiro įrašo apie parką nedarysiu, bet pabrėžčiau, kad daugelis trasų yra vaikams nuo 1,50 m ūgio ir aukštesniems.

Ar verta užsukti? Su vyresniais vaikais ir ieškant pramogų – rekomenduoju

Nakvojome pačiame parke, tad norėčiau plačiau aptarti šiemet svečiams atvertus medinius poilsio namelius, kurie yra labiausiai neapgalvoti, kokius esu mačiusi. Pavyzdžiui, prie namelių veda nuostabus trinkelėmis klotas keliukas net su apsisukimu, bet prie namelių nėra kur atsisėsti. Prie 7 namelių yra du suolai. Namukuose nėra nė vienos NĖ VIENOS kėdės. Nameliai pradėti įrenginėti su idėja ir skoningai, papuošti net levandų šakelėmis, o lovas dengia natūralios lininės fantastiškos patalynės, bet štai vonioje – siaubingas plastikinis rožinis veidrodis. Keturviečiuose nameliuose yra arbatinis ir vienas puodelis. Pasirodo, yra atskira virtuvė su šaldytuvu ir virykle, bet raktą duoda tik paprašius. Visose pavėsinėse yra šašlykinė, bet prie visų namelių – ji viena. Gerai, kad buvome vieni… Namelio kaina – 40 Eur.

Tauragė

Kol vaikai pramogavo parke, užsukome į Tauragę su mažąja. Pažiūrėjome į Tauragės pilį (realiai tai tik senovinio stiliaus, bet dabartiniais laikais, pastatyti bokšteliai), patampėme taurui už uodegos (gal neša laimę?), apžiūrėjome banko pastatą ir sulaukėme didžiulės liūties.

V diena

Panemunės pilis

Leidomės gražiuoju keliu palei Nemuną. Kai ryte startuoji ir pažiūri į programą, atrodo vienas juokas, bet paskui žiūrėk, vos viską spėji. Todėl piliakalnius praleidome ir dėmesį skyrėme pilims. Pirmiausia – trečdalį renovuota (o po metų bus ir daugiau) gražioji Panemunės pilis, kurioje nusprendėme užsisakyti gidą ir neapsirikome. Informacija buvo pateikta daug įdomiau, nuosekliau, kiekvienas kampas aprodytas ir ateities planai papasakoti.

Ar verta užsukti? Nedaug tų pilių Lietuvoje, todėl išprusimo tikslais – būtinai

Raudonės pilis

9 km nuo Panemunės įsikūrusi Raudonės pilies. Nors asmeniškai ši pilis man gražesnė, teoriškai ji ir suremontuota labiau, veikti čia nėra ką – tik užlipti į bokštą. Praėjusiais metais iškraustyta ir čia pusšimtį metų veikusi mokykla. Todėl ieškau partnerių – ši pilis dabar idealiai tinka internatui, kur moksleiviai gyvena ir mokosi nuo atostogų iki atostogų. Toks lietuviškas Hogvardsas.

Ar verta užsukti? Veikti nėra ką, bet trumpam pamatyti – verta

Raudondvario dvaras

Paskutinis sustojimas – mano tėvų ir senelių gimtinė Raudondvaris ir pagaliau sutvarkytas, išpuoštas Raudondvario dvaras su parku. Pamenu vaikystėje tekdavo vaikščioti aplink begriūvančius pastatus, todėl dabar širdis dainuoja, kai matau visą šį grožį. Dvare įrengtas muziejus per visą pastatą nuo rūsio iki bokšto. Tiesa, be Juozui Naujaliui skirtos ekspozicijos labai daug ko ir nepamatysite.

Ar verta užsukti? Vienas gražiausių lietuviškų dvarų. Savaitgaliais ir įvairiomis progomis vyksta daug renginių

Namai!

p.s. Maršrutą dar papildyčiau apsilankymu Telšiuose apie kuriuos galite paskaityti čia:

Dar norėjau pamatyti Plungę ir jos dvarą, bet nespėjome, o ir vaikams dvarai su parkais ne pats įdomiausias objektas.

Jei turite daugiau laiko – galite skirti lietuviškam pajūriui, kurį mes tik prabėgome. Taip pat daugiau pasivažinėti po Mažąją Lietuvą, bet šią didžioji kompanijos buvo matę arba dar žada aplankyti vėliau.

Iš viso apsukome km, aplankėme 19 žinomų Lietuvos vietų ir tikrai tai yra viena iš geriausių mūsų šeimos kelionių. Klauskite, rašykite komentaruose savo įspūdžius ar lankytinus objektus, kuriuos dar reikėtų pamatyti.

Komentarų 3

  • Rasa

    2019-07-31 01:04

    Ventės ragas labai patiko vaikams. Mingės kaimas kažkas, ko nesitikėjau labsi patiko 🙂 Rusnėj mažai turėjom laiko, bet patiko. Tiesa, ir karvės link Mingės kaimo nerealios sustojom pažiūrėt į jas, o jos į mus. 🙂

    Atsakyti

  • Sandra

    2021-01-15 21:28

    Realiai, toks jausmas, kad vykote tik kad užsidėti pliusą kad buvote. Iš straipsnio atrodo, kad tik keli objektai buvo įdomūs.
    Jūs šiuos objektus lankėte be ekskursijų,be gidų, todėl ir nesudomino

    Atsakyti

  • Pingback: ŽEMAITIJOS NAC.PARKAS: lankytinos vietos ir pramogos šeimoms su vaikais - Šeimos Gidas

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.