Knygos

„Kaip karas pakeitė Rondą” – knyga, padėsianti paaiškinti karą ir mažiausiems

2022-06-22 — Goda Leo0

main

Knygos

„Kaip karas pakeitė Rondą” – knyga, padėsianti paaiškinti karą ir mažiausiems

2022-06-22 — Goda Leo0

Jei atvirai, net šiurpuliukai perbėgo laikant šią knygą savo rankose. Atrodo, kad ukrainiečiai rašytojai, sutuoktinių pora Romana Romanyšyn ir Andrij Lesiv turėjo krištolinį rutulį, nes jų knyga “Kaip karas pakeitė Rondą” (leidykla „Baltos lankos“), išleista 2015-tais, yra šių dienų realijų atspindys.

Pirma, tai neapsakomai graži knyga su ypatingai skoningomis iliustracijomis. Ir nors knyga kalba tokia baisia tema – ji kupina šviesos, vilties ir optimizmo. Knyga įvertinta įvairiuose pasauliniuose apdovanimuose – „Kirkus“, USBBNY, net Bolonijos vaikų knygų mugėje. Joje teksto nedaug, tad puikiai tiks ritualui prieš miegą arba pradinukui perskaityti pačiam.

 

„Kaip karas pakeitė Rondą“ pasakojama apie fantastinį miestą Rondą, kuriame žydi ypatingos gėlės, galinčios dainuoti, miesto gyventojai gyvena įprastą malonų, kupiną kasdieninių smulkmenų gyvenimą. Kol vieną dieną… atėjo karas. Juodi, persmelkti skausmo puslapiai puikiai perteikia tamsą, kuri dabar užvaldžiusi Ukrainą. Pagrindiniai knygos herojai – trys draugai Danta, Fabianas ir Zirka supranta, kad reikia kažko imtis, bet ko? Ar vienas lauke yra karys? Kaip suvienyti visus Rondos gyventojus? Ir kas tas vilties spindulys, galintis išvyti karą?

Perskaitę šią knygą vaikai supras, kad karas smogia tada, kai tu nesitiki ir ten, kur tu nė nepagalvotum. Kare vienam kariauti nepavyks ir be vilties laimėti neįmanoma. Knygoje daug simbolių, kuriuos galėsite aptarti su mažaisiais skaitytojais. Net knygos viršelį puošiančios skaisčiai raudonos aguonos, kurios po karo pražysta ir Rondos mieste, neša svarbią žinutę.

Psichologai teigia, kad šalia vykstantis karas tiesiogiai veikia ir mūsų vaikus, o vienintelis šiuo metu padėti galintis būdas – tai kalbėtis kalbėtis kalbėtis su jais. Ši knyga padės užmegzti su vaikais pokalbį apie tai, kas mums gresia, ko labiausiai bijome, ką galime padaryti, kad sumažintume jaudulį.

Knygą „Kaip karas pakeitė Rondą“ rasite knygynuose arba https://www.baltoslankos.lt/kaip-karas-pakeite-ronda

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.