Knygos

Kaip galime daugiau ir dažniau džiaugtis?

2020-01-29 — Goda Leo0

main

Knygos

Kaip galime daugiau ir dažniau džiaugtis?

2020-01-29 — Goda Leo0

Džiaugsmas nėra laimė. Džiaugsmas yra akimirkos impulsas, kuri pajuntate dėl kokių nors priežasčių ir lygiai taip, kaip pakilo, ta banga ir nuslūgsta. Laimė yra apie ilgalaikį jausmą. Pastarųjų metų mano vidinis sau tikslas, išmoktis džiaugtis ir vertinti akimirkas čia ir dabar. Negalvoti, kad tuoj reikės eiti krauti skalbinius, o ryt laukia sudėtingas susitikimas, vaikams reikia nupirkti sportbačius… Leidyklos „Vaga” knyga „Džiaugsmingai” buvo būtent apie tai ir tik dabar supratau, kad praėjusiais metais ją rekomendavusi nežinia kiek žmonių, taip likau ir neaprašiusi.

Knygos „Džiaugsmingai” autorė – dizainerė Ingrid Fetell Lee, nusprendusi atrasti, ne tik kas, bet ir kodėl, kuo tai ypatinga, kad kelia mums džiaugsmą. Pirma, autorė apčiuopė, kad galima aiškiai įvardinti dalykus, kurie mus džiugina. Antra, įsigilinusi į estetiką ji suprato, jog tai galima susisteminti pagal estetinius požymius.

„Šia knyga <…> raginu atrasti daugiau džiaugsmo čia pat, kur esame”

Būtent tai man skaitant ir labiausiai patiko. Būtent šį knyga padeda „įsivardinti” kiekvienam sau asmeniškai kas jį džiugina – gėlės, spalvos, kvapai, gausa, harmonija…

Autorė pasitelkia daug tikrų pavyzdžių, kuriais įrodoma, kad džiaugsmas keičia pasaulį. Įstrigo pasakojimas apie Tiraną, Albanijos sostinę, kurios meras nusprendė nusikalstamumą mažinti… nudažydamas pastatus ryškiai. Ir tai suveikė! Grotas languose greitai pakeitė besišypsančių žmonių veidai.

Prisipažinkite, kad kiekvienas, net ir sulaukęs garbiausio amžiaus, nusišypsos saldainių parduotuvėje, kur daugybė skanumynų. Ir tas posakis „džiaugiuosi, kaip vaikas saldainių parduotuvėje” turi labai gilią, o pasak Ingrid – ir mokslinę potekstę.

Savitos ir skoningos knygos „Džiaugsmingai” iliustracijos

Taip, žingsnis po žingsnio sužinosite apie įvairiausias džiaugsmo formas ir paaiškinimus, kodėl tai mus džiugina. Energija, gausa, laisvė, harmonija, žaidimas, nuostaba, transcendencija, magija, šventės, atsinaujinimas –  taip vadinasi knygos skyriai.

Ir tai dar ne viskas! Paskutiniame skaitytojų laukia džiaugsmo įrankių rinkinys, kuris padės iš knygos surinktas idėjas pritaikyti savo gyvenime. Galima į gyvenimą tiesiog įsileisti daugiau džiaugsmo, o gal įsirengti džiaugsmingą erdvę ar suplanuoti džiaugsmingą šventę – autorės sukurtų lentelių pagalba tai galėsite padaryti patys.

Knygą „Džiaugsmingai” rasite knygynuose arba https://www.vaga.lt/dziaugsmingai

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.