Knygos

Juokingiausia metų knyga vaikams, kurioje sužinosite, gyvūnų bezdėjimo įpročius

2021-12-14 — Goda Leo0

main

Knygos

Juokingiausia metų knyga vaikams, kurioje sužinosite, gyvūnų bezdėjimo įpročius

2021-12-14 — Goda Leo0

“Ar jie perdžia?” – vien pavadinimas privers krizenti ne tik vaikus, bet ir tėvus. Iš tiesų, pavadinimas visiškai atspindi knygos turinį – tai gyvūnų oro gadinimo vadovas vaikams. Knyga parengta pagal Nick Caruso ir Dani Rabaiotti bestselerį “Ar jie perdžia? Išsamus praktinis gyvūnų oro gadinimo vadovas” (angl.”Does It Fart?: The Definitive Field Guide to Animal Flatulence”) labiau skirtą suaugusiems ar paaugliams. Lietuvoje vaikams pritaikytą tų pačių autorių versiją išleido “Helios” leidykla. 

Pirmuose knygos puslapiuose analizuojama, kas iš viso yra oro gadinimas, kodėl tai vyksta tiek žmogaus, tiek gyvūnų organizmuose, kodėl vienų bezdalai labiau smirdi, kitų mažiau.

Vėliau knygelėje aptariamos 18 gyvūnų rūšių ir vaikai – ar jie perdžia, kaip ir kodėl, nes pasirodo oro gadinimas kai kuriems jų nėra toks paprastas veiksmas. Iš tiesų, turinyje daug smagios informacijos. Ar žinojote, kad…

Garsus šimpanzių perdimas netgi padeda mokslinikams surasti jas gamtoje!

Na, o labiausiai pagrandukė apsidžiaugė radusį puslapį apie vienaragių perdimo įpročius. Ne, neišduosiu, kaip ir KUO jie bezda, bet tikrai labai juokinga. Net ir suaugusiems smagu paskaityti apie gyvačių ar net silkių oro gadinimą!

Pabaigoje perdimo įpročių apžvalgą vainikuoja vaikai – mažiesiems suprantama kalba paaiškinama, kad oro gadinimas nėra gėdingas dalykas, tiesiog mūsų visuomenėje jis laikomas ne etišku.

Knygą galima skaityti nuo pradžios iki galo, galima po vieną skyrelį kas vakarą ar atsivertus bet kurioje vietoje. Ją labai prasminga laikyti tualete ir pavartyti, kai norisi pasėdėti ilgiau.

Pagalvojau, kad knyga “Ar jie perdžia?” turbūt viena smagiausių dovanų, kuria galima pradžiuginti bendraklasį, draugą, pusseserę gimtadienio ar Kalėdų proga – garantuoju, kad ši dovana tikrai atkreips visų dėmesį ir bus labai įsimintina.

Knygą rasite knygynuose arba internetu https://vaga.lt/ar-jie-perdzia

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.