Žaidimai

Ilgoms Kalėdų atostogos: stalo žaidimai, praplečiantys jūsų žinias

2020-12-17 — Goda Leo0

main

Žaidimai

Ilgoms Kalėdų atostogos: stalo žaidimai, praplečiantys jūsų žinias

2020-12-17 — Goda Leo0

Rodos, šiemet tikrai dar praleisime laiko su šeima – laukia tikrai labai ilgas Kalėdų savaitgalis, tris dienas ilsėsimės ir iškart po Naujųjų. Ką veikti? Aišku, kad žaisti! Stalo žaidimai ne tik pramoga, bet lavina įvairausius gebėjimus, praplečiantis žinias ir suvienijantys visą šeimą. Leidykla “Terra Publica” metus užbaigia išleisdama dar du trivia tipo stalo žaidimus.

Apie kai kuriuos jų galite paskaityti čia: Lietuviški trivia tipo žaidimai: kiekvienam pagal jo išprusimo lygį, o dabar noriu apžvelgti “Ypatinga Lietuva” ir “Auksinis protas. Didysis stalo žaidimas”.

 

„Ypatinga Lietuva“

Tai stalo žaidimas, kaip ir parašyta ant dėžutės viršaus, tinkantis visai šeimai. Jį įveiks ir priešmokyklinukai, smagiai susižais ir vyresniems. Pirmiausia, paties žaidimo grožis ir esmė – apžvelgiamos pačios gražiausios Lietuvos vietos. Žaidimo kūrėjas – daugybės knygų apie Lietuvą autorius Vytautas Kandrotas. O pats žaidimas tematiškai susijęs su vasarą “Terra Publica” išleista knyga “Ypatinga Lietuva”. Tai, galima sakyti, ta pati informacija, kuri yra ir knygoje, bet pateikta ne tekstiniu pavidalu, bet įtraukianti žaisti ir patiems atrasti ypatingas mūsų šalies vietas.

Žaidimą sudaro didelės A5 lapo formato kortelės – vadinami užduočių lapai, kurie sužymėti kaip nacionaliniai ir regioniniai parkai. Kiekviename užduočių lape yra devyni lankytini objektai, kuriuos turėsite atrasti ir pasiimti sau tarp 220 žaidimo kortelių.

Žaidimo tikslas – kuo greičiau apkeliauti ištrauktą parką. Tai yra surinkti reikiamas korteles ir uždėti jas ant lankytinų objektų. Kiekviena eilutė yra sudėtingo lygmens, tad ir korteles vienas gauti yra lengviau, kitas – sunkiau. Žaidimo mechanika išties labai paprasta ir lengvai suprantama. Man, tiesą sakius, gal ir per lengva, bet žaidžiant su vaikais – sudėtingumas pats tas! Iš tiesų, šio žaidimo „vinis“ ir esmė ne, kaip jį žaisti, o ką žaidžiant atrandate – pasirodo, Žagarėje yra ozas, Aukštaitijos nacionaliniame parke gyvena uralinė pelėda, Rambuno regioniniame parke auga raganų eglė, o Sirvėtos regioninio parko net nežinojau!

Žaidimą siūloma žaisti 3-6 žaidėjams, bet jį žaisti gali ir du, ir 7-8 žmonės, tiesiog skiriasi dalijamų kortelių skaičius. Žaidimo trukmė – apie 30 minučių.

Tai, kaip vadinu, „nepiktas“ žaidimas, nėra aršios konkurencijos, tad žaidžiasi su gera nuotaika.

Žaidimą rasite knygynuse arba https://www.terrapublica.lt/parduotuve/zaidimai/korteliu-zaidimai/ypatinga-lietuva/

„AUKSINIS PROTAS. DIDYSIS STALO ŽAIDIMAS“

Du mini televizijos žaidimo versijas „Auksinis protas. Startas“ išleidę, Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas, dabar šturmuoj visų protus solidžiu stalo žaidimu. Tai to paties trivia tipo žaidimai, kaip ir televizijos laidoje – žaidėjams užduodami klausimai į kuriuos reikia atsakyti.

Klausimų šiame žaidime yra net 1300 ir jie skirtingo lygio:

  • I ture reikia pasirinkti atsakymą trijų variantų;
  • II ture klausimai sudėtingesni ir atsakymą reikia pasirinkti iš keturių variantų;
  • III ture tereikia pasakyti – tiesa ar melas. Na, pavyzdžiui, iš kurios kalbos kilęs žodis – graikų ar lotynų; tai rašytojo pavardė ar pseudonimas;
  • IV turas – jau yra finalas ir jo kortelėse užrašyti po dešimt klausimų į kuriuos reikia žinoti atsakymą;
  • Papildomai žaidėjai ras interaktyvias korteles – nuskanavus QR kodą iš telefono ekrano prabils pats A.Valinskas arba A.Tapinas, kurie ir užduos klausimą;
  • Na ir žinoma, kaip be žodžių grandinėlių – jos mūsų kompanijoje pačios mėgstamiausios ir čia rasite net 30 užduočių pačioje taisyklių knygelėje, kaip pakeičiant vieną raidę keisti žodį.

Šįkart žaidimas papildytas žaidimo lenta ir skirtas 2-6 žaidėjams. Pradėti reikėtų susiskirsčius į dvi V ir T komandas. Po pirmojo turo laimėtojų komanda persiskirsto vėl į dvi komandas. Į trečią turą patenka trys daugiausiai taškų surinkę žaidėjai, kol galų gale lieka du, kurie varžosi finale. Jei finale po dešimties klausimų rezultatas lygus – žaidėjai sprendžia žodžių grandinėlės užduotis.

SVARBU: žaidimą galima (o vėliau, pažaidus kelis kartus, sakyčiau, net būtina) papildyti „Auksinis protas. Startas“ nr. 1 ir nr.2 turų kortelėmis, kurios yra tokio paties dizaino.

Jau esu rašiusi anksčiau – nors žaidimą siūloma žaisti visai šeimai, jį verta labiau žaisti su paaugintais paaugliais ar seneliais, o ne su pradinukais, nes klausimai tikrai yra sudėtingesnio lygio. Kaip ir visuomet, tokio tipo žaidimai, suteiks labai daug žinių. Taip, galbūt į daug klausimų neturėsite atsakymų, bet tam ir yra atsakymų lentelės, kad juos sužinotumėte, įsimintumėte, panaudotumėte realiame gyvenime. Neabejoju, kad kils daug diskusijų, o besitikslinant atsakymą nukeliausite į dar platesnes temas. Toks šio žaidimo tikslas ir yra!

Žaidimą galima įsigyti knygynuose arba https://www.terrapublica.lt/parduotuve/?filter_autorius=arunas-valinskas-andrius-tapinas&query_type_autorius=or

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.