Knygos

Įdomiausių maršrutų po Europą gidas: nauja knyga visiems skoniams

2023-07-05 — Goda Leo0

main

Knygos

Įdomiausių maršrutų po Europą gidas: nauja knyga visiems skoniams

2023-07-05 — Goda Leo0

Noriu ledų! Kur pilis? Kada prie jūros? Kokia šios vietos istorija? Nereikia nė turistiniu autobusu keliauti su 50-čia nepažįstamųjų, užtenka turi kelis vaikus ir klausimų kelionės metu bus į valias. Žinoma, prieš tai dar reikia nuspręsti kur keliauti. Šeimos susirinkimai, metus gvildenamos idėjos ir maršrutai, o kur dar iššūkis suderinti vaikų poreikius su suaugusių norų daugiau pamatyti ar ramiau pailsėti?

„Įdomiausios kelionės po Europą” – nauja „Terra Publica“ knyga, kurioje pateikiami TOP 50 maršrutų po Vakarų, Pietų, Šiaurės, Baltijos ir Vidurio Europos šalis. Jei šalis didesnė – joje rasite ne vieną sudėliotą maršrutą nuo A iki Z. Pirmame kiekvienos šalies puslapyje pateikiamas žemėlapis, įvaizdinė nuotrauką ir keli faktai apie plotą, gyventojų skaičių ir valiutą. O toliau – pati įdomiausia dalis: maršrutai, kuriuos pasiūlo su ta šalimi susiję, joje gyvenantys ar gerai šalį pažįstantys žmonės. Kiekvienas maršrutas turi tam tikrą skaičių objektų, nurodytas tikslus kilometražas ir kelionės trukmė. Žodžiu, visas planas, tereikia sėst ir važiuot automobiliu ar kemperiu!

 

Knyga padės jums susiplanuoti kelionę ne prasčiau nei padaro kelionių agentūra – su ja galėsite aplankyti svarbiausias šalies vietas ir vietinių rekomenduojamus ne tokius turistinius kampelius. Tik to nereikės daryti su dešimtimis kitų žmonių – visa tai patirti galite vieni ar su šeimai.

Kiekvienas maršrutas prasideda intro, kuriame bendrais bruožais papasakojama apie šalį, šalies ambasadoriai (knyginiai, ne tikrieji) dalijasi savo istorija ir įspūdžiais, kuo jiems čia patinka. Na, o toliau rasite objektus, kurie aprašyti ir plačiau – jei kažką jau lankėte, galite praleisti ar maršrutą persidėlioti pagal savo turimą laiko trukmę bei lūkesčius. Apie kai kuriuos objektus rasite daugiau informacijos – jie, dažniausiai, yra išskirtiniai, įrašyti UNESCO ar įdomesni. Knyga lyg dviejų sluoksnių – vienas veda lyg turisniu maršrutu sufleruodamas kur važiuoti, kur nakvoti ar kur užkąsti. Kitas, tamsesniame fone, jau skiria dėmesį patiems objektams: pasakoja jų istoriją, faktus, dabartinę boklę.

Leidinį sudarė Vytautas Kandrotas – žinomas kelionių gidų po Lietuvą autorius, fotografas ir leidėjas. Pratarmėje rašoma, kad knygos idėja gimė per koronaviruso pandemiją – per tą laiką pasitvirtino prognozės, kad po pandemijos apribojimų skyrždiai lėktuvais brangs, o Europos žemynas taps patrauklesne kelionių vieta. Nebūtina visur važiuoti – į tolimesnes šalis knygos autoriai siūlo nuskristi ir išsinuomoti automobilį.

Kiekvienas maršrutas turi ir savo pavadinimą – Norvegiją aplankysite kaip „Amžinos vasaros kraštą“, Prancūzijoje kviečiame leistis į Provansą, Luaros slėnyje jūsų lauks ne tik pilys, bet ir „tarte tatin iki „Terra Botanica“. Airijoje grožėsitės „40 žalių atspalvių“, o Lenkijoje pasitiks ir barokas, ir meduolių kvapas. Žodžiu, kryptys ir maršrutai visiems skoniams.

50 maršrutų. 700 nuotraukų. Daugiau nei 20 lietuvių autorių.

Taip pat čia yra ir daugybė praktinių patarimų, kaip pasiruošti kelionėms automobiliu, kaip jį nuomotis užsienyje, kaip išsirinkti viešbutį ar net kur piltis degalus.

Mano nuomone, tai knyga – tiesiog kurią norisi vartyti ir vartyti. Esu pastebėjusi, kad pusę kelionės malonumo yra kelionės planavimas – kalbu ne apie nuobodų viešbučių ar automobilių užsakymų darbą, bet svarstymą, ką aplankyti. Žinai, kad turi ribotą dienų skaičių ir tada renkiesi – kriokliai ar senamiesčiai, žygis į kalnus ar ramus gulėjimas paplūdimyje. Dairaisi į nuotraukas, atsiliepimus ir… po kurio laiko jautiesi beveik kaip ir pabuvęs. Juokauju. Iš tiesų, linkiu pasinaudoti knyga ir išsirinkti geriausias šeimos atostogas – net ir pradinukai ar neskaitantys vaikai, sklaidydami nuotraukas ras jiems patrauklias vietas, užsidegs kelionės planavimu ir aplankę objektą jau žinos apie jį plačiau. O juk to ir tereikia, kad kelionių patirtis lydėtų mus visą likusį gyvenimą.

„Įdomiausios kelionės po Europą. 50 TOP maršrutų“ rasite knygynuose arba https://www.terrapublica.lt/parduotuve/knygos/pazintines-knygos/kelioniu-vadovai/idomiausios-keliones-po-europa/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.