Knygos

Skandaras sugrįžta: laukiamiausias tęsinys su dar daugiau nuotykių

2023-07-09 — Goda Leo0

main

Knygos

Skandaras sugrįžta: laukiamiausias tęsinys su dar daugiau nuotykių

2023-07-09 — Goda Leo0

Nežinau, kiek per metus sulaukiau padėkų dėl knygos „Skandaras ir vienaragių vagis“ rekomendacijos. A. F. Steadman knyga vadinama naujuoju Hariu Poteriu – ir dėl populiarumo, ir dėl nedidelių panašumų. Knyga buvo išversta į daugybę užsienio kalbų, paskelbta, kad bus statomas filmas ar serialas, o perskaitę pirmą su nekantrumu laukė tęsinio. Ir pagaliau – „Naminuko“ leidyklą jaunuosius skaitytojus pradžiugino antra knyga apie Skandaro nuotykius. Namuose tos knygos laukė ne tik dukros, bet ir aš pati, tad dalinuosi savo apžvalga.

 

Tai pirmiausiai grįžkime į pradžią – jei nežinote apie šią knygų seriją nieko, kviečiu pasiskaityti čia: Pasaulio paauglius užkariavęs bestseleris – jau ir lietuviškai: įspūdžiai perskaičius „Skandaras ir vienaragių vagis”. O jei nenorite skaityti, tai svarbiausia tiesiog žinoti, kad ši knyga apie kitokius vienaragius – nieko pūkuoto ir vaivorykštės spalvų, o kaip tik atvirkščiai. A. F. Steadman knygose vienaragiai yra kraujo ištroškę, pavojingi, žiaurūs gyvūnai. Pagrindinis veikėjas – Skandaras, kuris su kitais išrinktaisiais vaikais mokosi būti vienaragių raiteliu – gyvena uždaroje saloje, kur netrūksta nei magijos, nei nuotykių. Va čia tas panašumas su Hariu Poteriu.

„Skandaras ir raitelio šmėkla“ – antroji knyga ir kaip įprasta tęsiniuose, prasideda laikas tikriems nuotykiams. Jei pirmoji knyga buvo pažintinė, kas tie vienaragiai, kokia Skandaro praeitis, dabar jau rašytoja pasileidžia plaukus ir su užmoju kuria įvairiaplanius siužetus. Pagrindinė knygos teminė linija yra apie tai, kad pradeda žūti laukiniai vienaragiai ir kaltė krenta ant Skandaro. Kadangi berniukas yra išskirtinis, nes valdo ypatingą stichiją (taip taip, čia ne tik vienaragiai, bet ir burtai), visuomet yra tokių, kurie jo nemėgsta ir kurpia įvairiausius planus. O kur dar paslaptingai dingusi ir mitais apipinta jo mama…  Tikrai nepasakosiu, kas vyksta ir kuo baigiasi, bet tikrai siužetas įtemptas ir įdomus, nenuspėjamas, nenuobodus.

Kita siužetinė linija apie šeimos santykius – namuose žemyne liko Skandaro sesuo, kuri irgi norėjo tapti vienaragių raitele, bet, ji nebuvo pasirinkta. Sesuo neslepia širdgėlos, jai sunku priimti brolio sėkmę, nuošaliai besilaikantis vienišas tėtis jaučiasi lyg prašalaitis, o vaikinas negali niekam atskleisti tiesos, kurią sužinojo apie savo mamą.

Trečia – apie draugų santykius. Skandaras gyvena su dar trimis bendramoksliais, su kuriais sieja ir šilta draugystė. Bet ar ji išties tokia tvirta, kad ištvertų išbandymus, kaip pavydas, konkurencija ir paslaptys?

Labai sunku daugiau papasakoti neprasitariant apie siužetą, o aš tikrai nenoriu sugadinti malonumo skaityti šią knygą. Nuotykiai apie Skandarą yra subalansuoti ir berniukams, ir mergaitėms, skaitantiems pradinukams ar lengvai dėl paaugliškos literatūros pamišusiems tėveliams.

Pagarba leidyklai, kuri su pasauliniu startu prasilenkė vos kelios savaitės ir taip greitai verstine knyga pasidalijo su lietuviškai skaitančiais. Na, o geriausia naujiena tame kad kitų metų balandį sulauksime TREČIOSIOS dalies, kaip oficialiai praneša pati autorė. Iš viso bus išleista penkios knygos apie Skandarą ir viena novelė be pavadinimo – čia taip rašo Wikipedia, o mums telieka laukti.

Knygą „Skandaras ir raitelio šmėkla“ rasite knygynuose arba internete https://www.perkuknyga.lt/knyga/skandaras-ir-raitelio-smekla-a-f-steadman

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.