Knygos

Gidas, padėsiantis atrasti gražiausias vietas Lietuvoje

2020-06-25 — Goda Leo0

main

Knygos

Gidas, padėsiantis atrasti gražiausias vietas Lietuvoje

2020-06-25 — Goda Leo0

Kaskart pamačiusi postą socialinėję erdvėje „oi, pasirodo, Lietuvoje yra tokių ypatingų vietų“, „nereikia turkijų, kai turim lietuvišką pajūrį“, „nesitikėjau, kad Lietuvoje taip gražu“ atsidūstu iš pasitenkinimo. Nors labai „neskaniai“ skamba, bet  – ačiū, karantinui, kuris uždarė sienas ir privertė žmones pakeliauti po savo šalį. Pagaliau!

Tiesa, ne visiems taip paprasta atrasti tą įstabiąją Lietuvą – naršyti, dėlioti, planuoti mėgsta ne kiekvienas, todėl labai džiaugiuosi, kad leidykla „Terra Publica“ padovanojo šviežut šviežutėlį gidą šiai vasarai „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“. Tai trečiasis knygos leidimas atnaujintas pagal paskutinius duomenis.

 

Jame smulkiausiai išnarstyti 5 nacionaliniai parkai, 30 regioninių parkų ir 6 rezervatai. Projekto partneris – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Pirmuosiuose puslapiuose – smulkus Lietuvos žemėlapis, kuris padės susigaudyti kur koks parkas ar rezervatas. Vienas iš knygos autorių, Vytautas Kandrotas labai taikliai pastebi: „Juose lankytis saugu ir nebrangu: daugelį gamtoje esančių objektų galima apžiūrėti bet kuriuo metu, nebūtina eiti į patalpas, nėra didelių žmonių srautų, nereikia ilgai ruoštis ar pirkti specialios aprangos.“

Kiekvienas parkas ar rezervatas aptartas atskirai – pirmiausia, trumpas jo pristatymas, o šalia labai detalus žemėlapis su sunumeruotas lankytinais objektais. Kituose puslapiuose šie objektai aprašomi plačiau. Šiame vadove nėra tiksliai sudėliotos maršrutų trajektorijos – pvz, pirmas ir antras toje teritorijoje esantis objektas gali būti visai nepakeliui. Keliautojai patys gali nuspręsti ir susidėlioti, kaip jiems yra patogiau.

Prie kiekvieno objekto rasite tikslias koordinates, kurios neleis pasiklysti. Ir, žinoma, daug daug spalvotų nuotraukų, kurios puikiai reprezentuoja lankytinus objektus. Kai kurie išskirti pažintiniai takai iliustruoti nedideliais žemėlapiais, kurie neleis pasiklysti.

Žinoma, čia daugybė žinomų objektų, bet tikrai rasite ir netikėtų, mažai girdėtų vietų. Pavyzdžiui, kiek iš jūsų būdami pajūryje aplankėte paukščių stebuklą prie Plazes (Plocio) ežero? Ar senosios Nemirsetos laivų gelbėjimo stotį?

Lietuvoje daugybė neįtikėtinų objektų. Pavyzdžiui, ar esate matę akmenį su Dievo pėdomis? Užlipę į Indiją (t.y. Indijos piliakalnį)? Ilsėjotės milžiniškų medžių paunksnėjėje Liepų pavėsinė? Žinote, kas yra sufozinis cirkas? Visi šie gamtos stebuklai aprašyti „Ypatinga Lietuva“, o jums teliks juos surasti ir pasimėgauti.

Knyga – kietais viršeliais, storais lakuotais puslapiais, labai maloni ir solidi, todėl tai gali būti ir puiki dovana.

Knygą rasite knygynuose arba galite įsigyti internetu www.terrapublica.lt/produktas/ypatinga-lietuva-keliaujame-po-lietuvos-saugomas-teritorijas/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.