Žaidimai

Du puslapiai, kuriuose vaikai gali mokytis apie gamtą

2020-03-18 — Goda Leo0

main

Žaidimai

Du puslapiai, kuriuose vaikai gali mokytis apie gamtą

2020-03-18 — Goda Leo0

Mokymuisi persikėlus į namus aš, kaip ir daugybė kitų tėvų, ieškau būdų, kaip papildyti vaikų žinių bagažą. Galbūt net ne tuo, ką moko mokyklose, bet įdomia ir naudinga informacija. Dalinuosi lietuviškais puslapiais, kuriuose vaikai ras daugybė informacijos ir užduočių apie gamtą.

www.gamtosreindzeris.lt

„Ši platforma – tai erdvė, kurioje ne tik mokomasi pažinti gamtą, suprasti joje vykstančius procesus, bet ir kviečiama bendrauti, kartu spręsti užduotis, varžytis renkant virtualius ženklelius už teisingai atliktas užduotis, tyrinėti gamtą. Nors platforma skirta 6-14 amžiaus vaikams, mūsų patirtis rodo, kad užduotis sprendžia ir darželinukai, ir vyresni vaikai,” – sako platformos kūrėja, Baltijos aplinkos forumo specialistė Rita Grinienė. Čia galima rasti daugybę žaidimų, eksperimentų, kryžiažodžių, dėlionių, testų.

 

Jaunųjų gamtos reindžerių platforma veikia jau kiek daugiau nei metus, jis nuolat pildoma įvairių gamtininkų ir gamtamokslio švietimo specialistų užduotimis, kurias sprendžia jau daugiau nei 1000 vaikų. Šiuo metu platformoje yra jau 51 užduotis. Platformoje taip pat galima rasti smagių leidinių apie gamtą bei idėjų, ką smagaus su vaikais nuveikti gamtoje.

www.gamtukai.lt

Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuotos ES paramos lėšomis 2018-2019 metais vyko 165 netradicinių gamtos pažinimo pamokų, kuriose sudalyvavo daugiau kaip 50 tūkst. šalies pradinių klasių moksleivių.Mobili gamtos pažinimo studija „Gamtukai“ vyko tiesiai į mokyklas. 1-4 klasių moksleiviams skirtos pamokos – tai 1,5 val. trukmės gamtos pažinimo renginiai su specialiai sukurtomis moderniomis mokymo priemonėmis. Dalis veiklų, pvz. internetinis žaidimas, mokomieji leidiniai vaikams pasiekiami šioje svetainėje  – čia galima atlikti gamtos pažinimo testus, susipažinti su nykstančiais Lietuvos gyvūnais, joje skelbiamos nuotraukos iš vykusių pamokų, jų metu vykdytų mokslinių eksperimentų įrašai, taip pat galite pamatyti ir „Gamtukų“ filmus:

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.