Lankytinos vietosLietuvoje

Anykščių gamtos objektai – ką aplankyti?

2020-03-19 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Anykščių gamtos objektai – ką aplankyti?

2020-03-19 — Goda Leo0

Miško garsai, medžių kvapai, tyras ir gaivus oras – atpalaiduojanti terapija mūsų sielai ir kūnui. Ir visa tai atrasite Anykščiuose, žaliame Lietuvos kampelyje: raminantį pušų siūbavimą, svaiginantį atodangų aukštį, nuostabių akmenų didybę bei gaivų šaltinio vandens skonį.

Kelionėms šalies viduje galioja tos pačios rekomendacijos, kaip ir kitoms situacijoms – laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių, vengti susibūrimų, dažnai plauti ir dezinfektuoti rankas, neliesti veido. Saugokime save ir vieni kitus!

 

Anykščių šilelis

Išskirtinis Anykščių šilelio bruožas – kraštovaizdžio įvairovė. Tai upės ir slėniai, pievos ir miškai, kurie kaskart pažadina naujus potyrius. Tarsi gyvas muziejus po atviru dangumi, kuriame svarbu neskubėti, lėtai vaikščioti, uosti, stebėti ir įsiklausyti. Čia atrasite saugomus medžius, Šventuosius ąžuolus, uoksinę pušį, o gal išgirsite poeto A. Baranausko taip išaukštintą lakštingalos čiulbėjimą.

Anykščių šilelis yra Anykščių regioniniame parke, todėl visa infrastruktūra ir ženklinimas yra pritaikytas stebėti ir pažinti gamtą.

Ekotakas

Tai mažiau žinomas, bet ypatingas, kilometrą besidriekiantis ekotakas, kuriuo galima ne tik pasiekti Medžių lajų tako kompleksą, bet ir pasigrožėti išskirtine Anykščių gamta bei medinių skulptūrų kompozicijomis.

Puntuko akmuo

Puntuko akmuo lankytojus domina ne tik kaip įspūdingas geologijos paminklas, bet ir kaip legendomis apipintas mitologinis akmuo. Teritorija aplink akmenį sutvarkyta – įrengti takeliai, trumpam poilsiui skirtos vietos. Čia  pat netikėtas statinys – vabzdžių viešbutis, kurio gyvenimą galite stebėti iš arti.

Puntuko brolis

Kitoje Šventosios upės pusėje, kiek daugiau nei 1 km atstumu nuo Puntuko, iš žemių kyšo kitas valstybės saugomas geologinis paminklas – Puntuko brolis. Broliu pramintas dėl savo dydžio, tačiau pagal amžių galėtų vadintis Puntuko proseneliu. Akmenį supa miškas, pro šalį veda dešinysis Šventosios upės miško takas.

Karalienės liūnas

Legenda pasakoja, jog į šio liūno gelmes nugarmėjusi karalienė kartu su savo karieta, traukiama obuolmušių žirgų. Kita legenda byloja, kad vaidilutė kūreno deivės Mildos aukurą ir nusiskandino, kadangi nenorėjo krikštytis. Liūną iš visų pusių supa miškas, todėl čia visada tylu ir ramu. Užburia mistiška atmosfera ir žalumos prisodrinti vaizdai.

Daumantų atodanga

Nuo maždaug 27 metrų aukščio dešiniojo Šventosios šlaito atsiveria kvapą gniaužiantis gamtovaizdis. Čia įrengti laiptai, apžvalgos aikštelė, takai, galite atsigaivinti iš žemių trykštančiu šaltinio vandeniu. Upės šlaite galima apžiūrėti slūgsančius uolienų sluoksnius: devoną, neogeną bei kvarterą, susiformavusius prieš 1,8-0,8 milijonus metų.

Mikierių atodanga

Keliaudami per Šimonių girią pasieksite Mikierių atodangą. Šioje vietoje nuo apžvalgos aikštelės atsiveria įspūdinga Šventosios upės kilpa. Daugelis lankytojų teigia, kad būtent čia, Mikieriuose, Šventosios upė pati gražiausia. Ši vieta leidžia pajausti tiek upės lėtą, ramią tėkmę, tiek veržlumą ir jėgą, atveriančią smėlėtas atodangas.

Elmės šešiakamienis ąžuolas

Ąžuolas stūkso Paelmio kaime, Anykščių regioninaime parke, Elmės kraštovaizdžio draustinyje. Iš Anykščių pasiekiamas vykstant keliu 1227 Šeimyniškėliai–Lašiniai, ties Pavarių girininkijos miškų ūkio medelynu pasukus į rytus miško keliu. Medis įsiterpęs tankaus eglių jaunuolyno pakraštyje, netoli išdžiūvusio Elmės upelio intako. Tai įspūdinga vieta, žadinanti ypatingus jausmus.


Daugiau informacijos apie gamtos objektus, stovyklavietes Anykščiuose rasite www.infoanyksciai.lt

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.