Knygos

Dar vienas hitas apie vienaragius – jie visai nėra tokie mieli ir draugiški!

2022-10-07 — Goda Leo0

main

Knygos

Dar vienas hitas apie vienaragius – jie visai nėra tokie mieli ir draugiški!

2022-10-07 — Goda Leo0

Pakelkite rankas, kas auginate tokius mažus skaitytojus, kuriems jei ant viršelio yra vienaragis – knyga iškart tampa pačia geriausia? Ir jau net nesvarbu, kas joje parašyta! Aš pirmoji stoju į klubą, nes knygos apie vienaragius pas mus jau užima beveik lentyną. Tik, prisipažinsiu, puse jų (tokių minkštais viršeliais), kurių garsiai skaityti man neleidžia sveikas protas – ten visi personažai žvaigždutės, sidabriukės ir kiti mieli nuostabūs  švelnūs pūkuoti rožiniai padarai. Pilvą suka!

Marc-Uwe Kling ir Astrid Henn knyga „NE vienaragis“ (leidykla „Debesų ganyklos“) jau viršelyje įspėja – šis vienaragis kitoks. Dėbso piktu žvilgsniu agresyviai atkišęs ragą… Pažįstama povyza – daugeliui mūsų kažką primena, ar ne? Nevalgysiu daržovių! Nenoriu rengtis, nenoriu eiti, nesitvarkysiu kambario ir apskritai – ne ne ne.

 

Toks buvo ir „Ne vienaragis“ – Širdžių girioje, saldžioje kaip mokyklinė arbata, gimė NE vienaragis, kuriam visi tie meilūs žodžiai buvo tokie atgrasūs, kad jis viskam sakydavo ne. Tai truko taip ilgai, kad visi jie ėmė vadinti tiesiog – vieNEragiu! Atsipyko vieneragiui saldus gyvenimas, tad patraukė jis nuotykių ieškoti. Pasirodo, pasaulyje jis toks ne vienas – štai sutiktas meškėnas nuolat kartoja „Ką???“, šunėkui viskas vienodai, tad klausimus palydi atsakymu „tai kas“, o įnoringa princesė viskams rėkia „Taip!“. VieNEragis, mešKĄnas, šuo Taikas ir TAIPprincesė, pasirodo, yra tobula komanda!

Tiek trumpai apie siužetą nes ką jie nuveikė sužinosite perskaitę knygą, o aš dabar norėčiau pasidžiaugti pačia knygos struktūra – labai patiko rašytojų išmonė pirmą dalį knygos parašyti saldžiomis eilėmis, kuomet tikrai pasijungti esantis toje Širdžių girioje besimaudantis malonumų ežere, dūkstantis norų krioklyje ar vaikštantis supersaulėtu šlaitu. Kai vienaragis ištrūksta iš artimųjų globos – pasikeičia ir jo kalba, jis nebekalba eilėmis.

Plojimus siunčiu ir už paskutinių puslapių sumanymą – vaikams pasiūlyti žaidimą ir patiems sugalvoti gyvūnus (ar net žmones). Štai aš, tapau – čiamama, nes visad sakau „kodėl čia viskas mėtosi?“, „kur čia padėjai!” ir pan. Nelinkiu tapti NUtėvams, kurie sako dažnai „nununu“ ar KURtėčiams, kai vaikai nežino, kur yra jų tėtis, nes seniai jį matė ir leido su juo laiką.

Knyga gausi iliustracijomis, kurių dalis primena komiksus, nes į jas įrašytas ir tekstas. Nors rožinė spalva piešiniuose dominuojanti, bet garantuoju, tai nėra knyga tik mergaitėms. Su tuo vienaragiu susitapins ir daugybė NE berniukų 🙂 „NE vienaragis“ – bestseleris Vokietijoje (amazon.de jos vertinimas 4,8 tarp beveik 14 tūkst. pirkėjų), o jos vienas iš autorių Marc-Uwe ne šiaip rašytojas vaikams bet vokiečių dainų autorius, autorius ir „Kabarett“ atlikėjas. Jis taip pat rašo  istorijas apie princesę Snargliagalvę ar įžuliai kalbančią kengūrą.

Knygą rasite knygynuose arba https://debesuganyklos.lt/knygynelis/ne-vienaragis/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.