KelionėsLankytinos vietosUžsienyje

Atrakcionų parkas Geteborge: pramogos nuo dvejų metų

2017-08-21 — Goda Leo2

main

KelionėsLankytinos vietosUžsienyje

Atrakcionų parkas Geteborge: pramogos nuo dvejų metų

2017-08-21 — Goda Leo2

Pirmadienis. Rugpjūčio vidurys. Tikimės, kad parką aplankyti tokią savaitės dieną sugalvojome vieni iš NEdaugelio. Eh… Priėję prie bilietų kasų pusvalandis iki jų atidarymo suprantame, kaip stipriai klydome. Eilės jau nusidriekusios, o nusipirkę išankstinius bilietus lūkuriuoja prie vartų.

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija

 

Geteborge įsikūręs atrakcionų parkas „Liseberg“ laikomas didžiausiu Nordic šalyse (mes jas vadiname Skandinavija) ir atidarytas 1923 metais. Wow! Kasmet parke linksminasi trys milijonai lankytojų, nors veikia jis tik vasaros sezonu (kartais atsidaro balandžio paskutinėmis dienomis, kartais gegužę, o užsidaro prieš spalį), per Kalėdas ir Heloviną. Šiame parke pastatyti mediniai kalneliai (jo net bėgiai mediniai) dukart pripažinti pasaulyje geriausiais mediniais linksmaisiais kalneliais. Šio tipo atrakcionų parke netrūksta – kiti, vos pernai pristatyti, šviečiantys linksmieji kalneliai yra ilgiausi pasaulyje. Įspūdingas ir 116 metrų bokštas į kurį įkelia ir paskui paleidžia kristi laisvu kritimu. Krentantys pasiekia 100km/h greitį ir tai aukščiausios toks bokštas Europoje.

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija 8

Tikriems gerbėjams siūloma įsigyti išankstinį „Express“ bilietą su kuriuo į parką galima patekti valandėle anksčiau ir turėti pirmumą patenkant prie populiariausių atrakcionų. Tai galima padaryti tik internetu ir kitą kartą tikrai labai pasvarstyčiau šią galimybę.

Nepasakosiu detaliai apie atrakcionus, nes jų čia yra labai daug ir labai įvairių.

Kas man patiko?

Vaikų zona – atrakcionai skirti nuo 90 cm ūgio mažyliams. Dažniausiai jie juose turi dalyvauti su tėvais, bet kituose gali dūkti ir vieni (pavyzdžiui, važinėti senovinėmis mašinėlėmis). Dažnai būna, kad pypliukams skirtoje erdvėje yra tik vienas kitas atrakcionas, bet čia… Mes net nespėjome visų išbandyti! Skraidėme, važiavome mini linksmaisiais kalneliais, kilome, leidomės, net išbandėme laisvą kritimą!

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija 3
Pakelia į bokštą ir staigiai paleidžia. Galima nuo 90 cm ūgio su tėvų priežiūra.

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija 5

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija 6

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija 1

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija 7

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija 9

Parko išplanavimas. Teritorija nėra labai didelė, o žmonių koncentracija ohoho, todėl smagu, kad erdvės atskirtos kur mažesniems, kur dideliems ir nesipainiojama po kojomis.

Apyrankės vaikams. Nemokamai dalinamos apyrankės, kur užrašyti vaiko vardą bei telefono numerį, kuriuo galima pasiekti tėvus pasimetus.

Vanduo. Daug fontanėlių, kur galima nemokamai atsigaivinti vandeniu.

Tualetai. Jų daug ir jie švarūs!

Kas nepatiko?

Eilės. Žinoma, didžiuosiuose atrakcionų parkuose jos įprastos (tą patį patyrėme ir „Disneyland“ Paryžiuje), bet tikrai pavargsti su vaikais stovėti pusvalandį dėl kelių minučių pramogos! Eilės daug lėčiau juda mažųjų zonoje, nes kol visi vaikai susėda, juos prisega, patikrina… Viskas trunka ilgiau nei paauglių ar suaugusių atrakcionuose, kur visi tiesiogine prasme bėgte užima savo vietas.

Maistas. 99% kavinių yra greito prastos kokybės maisto. Eilės irgi milžiniškos, nešvaru, nes popiet jau vienkartiniai indai netelpa į šiukšlių dėžes.

Suvenyrai. Jų beveik nėra. Vienoje kitoje suvenyrų parduotuvėje galima įsigyti marškinėlius ar žalias parko simbolio, žalio kiškio, ausytes. Pagrindinis šio parko suvenyras yra milžiniškos (vaiko ūgio) šokolado „Tomblerone“, čipsų „Estrella“ ar kito panašaus skanėsto pakuotės. Jų paprastai nenusipirksi – reikia dalyvauti loterijoje, kuri kainuoja 2 Eur ir turi atspėti skaičių, lygiai kaip kazino. Mums spėjimai buvo nesėkmingi 🙁 Ir tai vienintelė vieta, kur priima tik grynus pinigus.

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija 10

Bilieto kaina:

Vienai dienai įėjimas + visi atrakcionai – 45,5 Eur. Dviems dienoms – 64 Eur. Express įėjimas papildomai nekainuoja, suteikiamas nemokamai perkant bilietus internetu ir TIK Švedijoje.

Vienai dienai įėjimas (aukštesniems nei 110 cm vaikams) + 21 vaikiški atrakcionai – 34 Eur. Dviems – 46 Eur.

Vieta:

Atrakcionų parkas nuo centro nutolęs apie 2 km, lengvai pasiekiama tramvajumi ar pėsčiomis.

Daugiau informacijos: http://liseberg.com/

Liseberg atrakcionu parkas Geteborgas Svedija 4

 

Komentarų 2

 • Alex

  2023-05-15 23:32

  Patikslinsiu bėgiai mėdinės trasos nėram ediniai. Jie iš metalo. Bet šeip ispūdinga aplamai visa konstrukcija kuri iįties yra iš medžio

  Atsakyti

  • Goda Leo

   2023-05-16 08:59

   O geras! galvojau tikrai, kad mediniai :))))

   Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.