Knygos

Arčiau gamtos: nuotaikingas vadovas po Lietuvos gamtą

2020-04-09 — Goda Leo0

main

Knygos

Arčiau gamtos: nuotaikingas vadovas po Lietuvos gamtą

2020-04-09 — Goda Leo0

Tikiu, kad vaikams labiausiai reikia ne daugybės būrelių, išmaniausių žaislų, bet kuo daugiau būti gamtoje. Tiesa, šiuolaikinius vaikus ja sudominti kartais nebelengva. Tad, tenka pasitelkti papildomas priemones ir labai smagu, kad prieš naująjį mūsų sezoną sodyboje atkeliavo nauja „Baltos lankos“ knyga „Kur ieškoti rudojo lokio ir kiti nutikimai gamtoje“.

Dažniausiai gamtos pažintinės knygos yra verstinės, todėl, būkime atviri, praktinio poveikio turi mažai, tik informacinis. Šis gidas jauniems tyrinėtojams yra parašytas aplinkosaugininko, entuziastingo kovotojo su brakonieriais ir gamtos tarša Lino Jonausko. Tiek pat plojimų nusipelnė ir gausiai knygą naudingais ir labai gražiais paveikslėliais iliustravęs Dovydas Čiuplys. Jei atvirai, tai seniai mačiau taip išsamiai iliustruotą lietuvių autorių knygutę (nekalbant apie vaikiškas paveikslėlių knygas). Žinyno „prieskonio” suteikia ir gumytė, kuria suspaudžiami puslapiai ar gali būti skirtukas.

Knyga suskirstyta į atskirus skyrius pagal metų laikus: pavasaris, vasara, ruduo ir žiema. Kiekviename jų aptariama tam laikui artima tema. Pavasarį nagrinėjamas ir žolės deginimas, ir pavojus sutikti gyvatę. Vasarą mokoma, kaip įrengti inkilus boružėlėms, siūloma, kaip sukurti filmą apie gamtą ar suorganizuoti šeimos žygį baidarėmis. Rudenį vaikai galės pažinti grybus, ieškoti ragų ar užsiauginti Stelmužės ąžuolą. Na, o žiema labiau skirta aptarti aplinkosaugines problemas apie taršą ar net šaldytuvo turinio reikalus. Žinoma, temų daug daugiau, paminėjau tik kelias.

Visi tekstai parašyti trumpais ir aiškiais sakiniais, mažomis pastraipomis, sudėlioti įvairiose vietose, todėl vaikams labai lengva ir smagu juos skaityti. Pabaigoje yra vietos užrašams ir užduotims. Šiaip kiekviena knygos tema turi savo užduotėles, pamokymus ar net kryžiažodžius, todėl vaikams skaityti dar įdomiau.

Dar kartą pasidžiaugsiu D.Čiuplio iliustracijomis – jos labai informatyvios, detalios. Internete net pagooglinau, kaip atrodo knygos autorius L.Jonauskas ir išties, Dovydas jį nupiešė labai tiksliai!

Tiesa, vienintelis dalykas man užkliuvęs – tai, knygos pavadinimas. Taip, knygoje yra skyrius „Kur gyvena rudasis lokys“, bet ar tikrai tai svarbiausia ir tokia šios knygos misija? Man rodos, koks nors paprastas „Lietuviškos gamtos pažinimo gidas“ būtų buvęs aiškiau ir net patraukliau, nes iškart suprantama, jog tai knyga kviečia tyrinėti mūsų šalies gamtą.

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.