Užsienyje

4 įdomios vietos Ispanijoje

2015-08-09 — Goda Leo0

main

Užsienyje

4 įdomios vietos Ispanijoje

2015-08-09 — Goda Leo0

Turime terminą apibūdinantį poilsį, kuomet tik guli prie viešbučio baseino ir niekur nekiši nosies – “kiauliukų” atostogos. Tik prašom neįsižeisti, kas taip leidžia laiką – tikrai gyvenime yra momentų, kad norisi būtent tokio ramaus poilsio. Retai, bet būna. Tikiuosi, kad taip atostogaujate ne visuomet. Tad jeigu nuvyksite ilsėtis į lietuvių pamėgtą Malagą ar Alikantę – raskite laiko įkišti nosį ir į Ispanijos vidų. Dalinuosi penkiomis idėjomis ką galima pamatyti visai šeimai Ispanijoje.

  • Kordobos (Cordoba) katedra
Kordoba (Cordoba) katedra
Kordoba (Cordoba) katedra

Suprantu, kad vaikai nemėgsta lankytis bažnyčiose, bet ši vieta ypatinga. Pasijusite lyg “Tūkstantis ir viena naktis” pasakoje ir labirinte vienu metu. Rytietiška, klaidu, įspūdinga…

 

Šioje vietoje anksčiau stovėjo didžiausia Europoje ir viena didesnių pasaulių mečečių, kuri vėliau paversta krikščioniška katedra.

  1. Alhambra (Granada)
Alhambra rūmai Granadoje
Alhambra rūmai Granadoje

Dar vienas senovės stebuklas ir jam reikėtų skirti visą dieną. Problema, kad į Alhambrą per dieną įleidžiamas ribotas kiekis žmonių, tad reikia arba rezervuoti bilietus internetu iš anksto, arba stoti į eilę 6 ryto ir pasistengti gauti bilietą. Kai kam pasiseka.

Alhambra – tai didžiulis maurų rūmų kompleksas, kuris buvo nuolat statomas ir plečiamas, kol tapo milžiniškas. Be bilietų galima pasivaikščioti seniausioje rūmų dalyje ir soduose, o su bilietais pateksite į gražiausias menes ir sodus.

  1. Smurfų miestelis Juzcar
Smurfų miestelis
Smurfų miestelis

Teigiama, kad čia buvo filmuojamas filmas “Smurfai”. Tuomet filmo kūrėjai paprašė viską nudažyti mėlynai su sąlyga, kad vėliau perdažys norima spalva. Po filmavimo miestelį užplūdo turistai ir valdžia nusprendė šio aukso veršio nepaleisti tad pasiliko mėlynuoti. Smurfų atributika visur – Smurfų statulos, Smurfų figūrėlės, Smurfų atvaizdai, mėlynos Smurfiškos kepurės, užsiėmimai, net mėlynas limonadas.

Tiesa, rasti ir atvykti į šį kaimelį teks serpantinais, tad gerai suplanuokite laiką, nes liksite be pramogų.

  1. Miestelis su uolų sienomis – Setenil de las Bodegas

uolos ispanijoje

Garantuoju, vaikai liks išsižioję. Ir suaugusiam atvimpa žabtai, kai pamatai, kaip kalnas tampa stogu ar siena, kaip mažyčiai balti ispaniški namukai įsispraudę tarp uolų. Ilgai neužtruksite – pasivaikščioti ten yra kur tik valandėlei, nebent ilgai mėgausitės gausiomis suvenyrų parduotuvėlėmis ir turistams skirtomis kavinėmis.

KĄ ĮDOMAUS ISPANIJOJE MATEI TU?

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.