Žaidimai

3 nauji lietuviški stalo žaidimai: puiki dovana ir pramoga visai šeimai

2021-11-22 — Goda Leo0

main

Žaidimai

3 nauji lietuviški stalo žaidimai: puiki dovana ir pramoga visai šeimai

2021-11-22 — Goda Leo0

Stalo žaidimai yra šeimos klijai. Manau, kad niekas taip nesuartina visos šeimos, kaip bendra veikla ir kai savaitgaliais pasitinka dargana, pramogas kažkur keičia laikas namuose, pats geriausias būdas jį praleisti yra išsitraukus stalo žaidimus. Stalo žaidimai nesensta – jie niekad netampa neaktualūs. Stalo žaidimai yra viena geriausių dovanų (arba čekis juos išsirinkti, jei gavėjas jų turi daug). Pabaigus odę stalo žaidimams, noriu apžvelgti tris naujus į mūsų stalo žaidimų spintą atkeliavusius.

Pirmiausia, labai smagu, kad tai lietuviški lietuvių sukurti ir lietuviams pritaikyti stalo žaidimai. Pradėję draugystę su “Auksiniu protu” leidyklos “Terra Publica” ir “Debesų ganykla” išplėtė savo stalo žaidimų pasiūlą ne versdami ar adaptuodami juos, bet kurdami patys. O į kūrėjų tarpą pasikvietė pačius kūrybingiausius žmones – rašytojus vaikams. Taip vienas po kito gimė trys nauji stalo žaidimai, kuriuos šįkart ir noriu apžvelgti.

 

GALVOK

Trivia (klausimų-atsakymų) tipo stalo žaidimas paremtas populiaria TV3 televizijos laida “GalvOk”. Tad ir kuriant jį daug čia neišgalvosi – pirmasis žaidimo variantas iš ekranų perkeltas ant stalo ir namie susėdę galime patys savo galvose ieškoti atsakymų. Kai nusibos televizinis variantas, kūrėjai siūlo dar du skirtingus žaidimų variantus įtraukiant netikėtumo korteles ir net mobiliuosius telefonus, kurių prireiks iššifruoti QR koduose paslėptus klausimus.

Skirtingai nuo kitų televizinių trivia tipo žaidimų šis yra įveikimas ir vaikams! Žaidimo kūrėjai žaidimą rekomenduoja nuo dešimties metų, mes žaidėme kartu su savo devynmete ketvirtoke, tai tikrai buvo klausimų į kuriuos ji atsakė. Na, žinoma, skirstydamiesi komandomis įvertinkite amžių ir nežaiskite tėvai prieš vaikus 🙂 Privalumas, kad šį žaidimą gali žaisti nuo dviejų iki 12-kos žaidėjų, tad tiks ir vakarėliui, ir broliui su sese. Vieno žaidimo trukmė – apie 30 minučių.

Trivia tipo žaidimai labiausiai mane žavi savo žinių gausa, nes sužinai tokių įdomių ir netikėtų faktų, kaip ir tai, jog morkos, iš tiesųm nebuvo oranžinės, o tokia jų spalva išvesta karaliaus garbei 😀

Minusas: nepatogi stalo žaidimo dėžutė, nes kortelės neturi vietos, tad visos pabyra ir tenka atskirti kaskart spalvas.

Stalo žaidimą “Galvok” rasite: https://www.terrapublica.lt/parduotuve/zaidimai/korteliu-zaidimai/galvok/

FOTOMEDŽIOKLĖ

Mūsų namuose mylimo autoriaus Salemono Paltanavičiaus ir “Terra publica” įkūrėjo Vytauto Kandroto bendras darbas yra solidus tiek savo forma, tiek ir turiniu. Stalo žaidimas (leidykla “Debesų ganyklos”) turi didžiulę lentą, originalų dizainą, apgalvotą taktiką, o į 140 kortelių sudėtos įdomiausių Lietuvos gyvūnų nuotraukos ir jų aprašymai. Stalo žaidimą “Fotomedžioklė” galima žaisti trimis skirtingais būdais, bet jų visų principas labai panašus: meti kauliuką, vaikštai įvairiais gamtos takeliais (pelkėse, miškuose, pievose), sustojęs ant savo langelio išsitrauki fotoaparatą (speciali kortelė su skyle) ir “šaudai” ką matai aplink (principas: suki aplink savo figūrėlę tą fotoaparatą ir kas patenka į jo objektyvą-skylę, tas tavo). Ką nufotografuoji, ištrauki kortelę, perskaitai ir skaičiuoji taškus. Kitose žaidimo versijose galima žaisti pagal metų laikus, tuomet taškų skaičiavimas priklauso nuo to, kokiu metų laiku įamžinai gyvūną.

Žaidimas puikiai tinka net ir pradinukams (leidėjai sako nuo 8 metų amžiaus). Gal pirmokėliai ir patys neperskaitys visų kortelių, bet su vyresnių pagalbą, sužinos daug naujo, lavins skaičiavimo, loginius įgūdžius.

Žaidimo trukmė apie 45 minutes ir žaidimą gali žaisti nuo dviejų iki šešių žaidėjų.

Vienintelė smulkmena, tai figūrėlių ir fotoaparatų spalvų neatitikimas: tokie menki skirtumai tarp, pavyzdžiui, raudonos ir oranžinės, kad sunku juos ir įžvelgti. Na, bet tai tikrai nekliudo žaisti ir nesumenkina žaidimo vertės.

Žaidimą “Fotomedžioklė” rasitehttps://www.terrapublica.lt/parduotuve/zaidimai/korteliu-zaidimai/fotomedziokle/

APJOK LIETUVĄ

Turbūt tai vienas juokingiausių stalo žaidimų, kuriuos teko žaisti. Visad norėjau nukeliauti į Senovę (Varėnos raj.), Balandėlius (Vilkaviškio raj.) ar Fermą (Mažeikių raj.), o žaisdamas “Apjok Lietuvą” gali nukeliauti į dar keistesnes Lietuvos vietas. Pirmiausiai žaidėjai išsidalina po 8-10 kortelių su vietovardžiais ir iš Santaikos startinio langelio keliauja į plačiąją Lietuvą apjoti išsitrauktas korteles. Kaip ir užšifruota žaidimo pavadinime – čia vaikštoma žirgu. Ir, kaip mes įpratę, žirgas vaikšto lyg šachmatuose, tad ir apjoti nėra lengva. Smagiausia dalis, kad atjojus į savo kortelėje pažymėtą vietovardį reikia garsiai sukalbėti “Apjojau, pvz., Baravykus”. Ir tada ant to kaimo/miestelio uždėti barjerą, kad kitam jojikui būtų sunkiau pasiekti savo tikslą.

Nors leidėjai rašo, kad žaidimas rekomenduotinas vaikams nuo 12 metų, mes žaidėme su jaunesniais ir taip, to loginio mąstymo ar strategijos planų mažiau, bet jis sparčiai lavėja, todėl tikrai galite pabandyti žaisti visa šeima.

Šį žaidimą galima žaisti net trimis būdais, o kad ne viskas būtų taip paprastą, staigmenų dovanoja netikėtumo kortelės arba “Pabėgimo į užsienį” kortelės, kur nujojama į kaimelius šalia pasienio. Žaidimas “Apjok Lietuvą” išsiskiria labai smagiu išpildymu – ne tik stalo žaidimo lenta atitinka tikrą Lietuvos žemėlapį ir kaimai pažymėti iš tiesų plius minus ten, kur yra iš tiesų, bet įspūdį papildo išskirtinės žirgų figūros ir kliūtys jiems.

Nedidelį priekaištuką turėčiau ir šitai stalo žaidimo dėžei – nors yra specialios vietos joms, bet jas sunku ir įdėti, ir išimti, jos vis tiek visos išsibarsto po dėžės vidų.

Žaidimą “Apjok Lietuvą” rasite: https://www.terrapublica.lt/parduotuve/zaidimai/korteliu-zaidimai/apjok-lietuva/

O kokie stalo žaidimai jūsų mylimiausi?

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.