RenginiaiVilnius

Vasario 16-osios programa Valstybės pažinimo centre

2022-02-11 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Vasario 16-osios programa Valstybės pažinimo centre

2022-02-11 — Goda Leo0

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kviečiame švęsti kartu su Valstybės pažinimo centru, kur Jūsų laukia įvairios edukacinės ir pažintinės veiklos, kūrybinės dirbtuvės, ekspozicijos nagrinėjimas, laidų peržiūros ir įvairiausios staigmenos! Pažinkime valstybę ir jos istoriją drauge!

PROGRAMA: 

 • 12–20 val. Valstybės pažinimo centro nuolatinės ekspozicijos ir parodų „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“ bei „Šiuolaikinė lietuvių poezija: eilėraščiai mieste“ lankymas
 • 12–20 val. Akcija „Parašyk palinkėjimą Lietuvai!“
  Kviečiame pratęsti projektą „Tautiška giesmė užkoduota DNR“ ir parašyti palinkėjimą Lietuvai, kuris bus įkoduotas į DNR molekulę ir pristatytas startuolio „Genomika“ 2022 m. liepos     6-ąją!
  Vieta: Informacijos stalas ir Amfiteatras.
 • 12–12:30 val. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijos transliacija
  Vieta: Amfiteatras.
 • 12 val., 13 val., 14 val., 16 val., 18 val. Laida „Kas? Kaip? Kodėl? Apie valstybines šventes vaikams: Vasario 16“
  Įdomu, kiek žmonių reikia, kad atkurtum valstybę? Kokia buvo Lietuvos nepriklausomybės kelionė? Kaip ši šventė buvo minima tarpukariu ir kodėl mūsų vėliava trispalvė? Į šiuos ir panašius klausimus atsakymo kviečiame ieškoti 30 minučių laidoje, kurioje įdomybėmis dalinasi istorikai!
  Vieta: Amfiteatras.
 • 14 val., 16 val., 18 val. Pažintinės ekskursijos Valstybės pažinimo centre
  Pažintinė ekskursija – greita ir įtraukianti alternatyva savarankiškam pažinimui. Lydimi gido, pažintinės ekskursijos metu susipažinsite su įdomiausiomis Centro vietomis, išbandysite interaktyvias ekspozicijos dalis ir daugiau sužinosite apie demokratinės valstybės veikimo principus.
  Trukmė: apie 1 val. Būtina išankstinė registracija.
 • 14–18 val. Paroda-pasakojimas „Prakalbinkime kišeninius kalendorėlius šiandien – Vasario 16-ąją!“
  Edukacinio užsiėmimo metu su kišeninių kalendorėlių kolekcininke Jūrate Kirkliene leisitės į kelionę per šių eksponatų istoriją, juos apžiūrinėsite ir liesite. Kalendorėliai Jums papasakos apie Vasario 16-ąją netradiciniu būdu ir padrąsins nusipiešti jį sau!
  Vieno seanso trukmė: apie 30 min. Vieta: Parodų salė.
 • 14–20 val. Kūrybinės dirbtuvėlės vaikams
  1918 metais, kuomet buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, rašymo priemonės buvo visai kitokios – vietoje dabar įprastinių, žmonės pasirašinėjo į tušą pamirkytomis plunksnomis. Kūrybinių dirbtuvėlių metu kviečiame sujungti XX ir XXI amžius bei pasigaminti savąjį rašiklį!
  Trukmė: apie 20 min. Vieta: II aukštas, Vyčio stendas.
 • 15 val., 17 val., 19 val. Edukaciniai užsiėmimai šeimoms „Kelias į nepriklausomybę“
  Edukacinio užsiėmimo kviečiame sužinoti, kokios aplinkybės lėmė, kad Lietuvos Nepriklausomybės Aktas buvo pasirašytas 1918 m. vasario 16 d., kokie žmonės jį pasirašė ir kas pasikeitė, kai tapome laisvi!
  Trukmė: apie 1 val. Būtina išankstinė registracija. Dalyvių amžius: nuo 1 klasės ir vyresni.

​Vasario 16-ają Jūsų lauksime 12–20 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 19 val.). Apsilankymas ir visos paslaugos nemokamos, įėjimas iš Totorių g. 28 pusės.

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.