Teatras

Tikras teatras ir tikri jausmai

2019-04-05 — Laura Bernotaite0

main

Teatras

Tikras teatras ir tikri jausmai

2019-04-05 — Laura Bernotaite0

Esu didelė teatro gerbėja, o tai reiškia, kad ir vaikus į teatrą veduosi labai dažnai. Vis pasvajoju pamatyti ne tik Vilniaus teatrų siūlomus spektaklius, tačiau kol kas gąsdina kelionės iki kitų miestų, nes bijau, kad dar iki spektaklio vaikai bus jau nuvargę. Vos išvydusi Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro gastrolių Vilniuje afišą bilietus sau ir vyriausiąjai dukrai į spektaklį “Anė iš Žaliastogių” nupirkau nedvejodama.

 

Spektaklis užbūrė nuo pirmųjų aktorių ištartų žodžių. Pati istorija apie Anę yra nemari klasika, nes nepaisant to, kad knyga parašyta 1908 m. ir dabar, prabėgus šimtmečiui aktualios meilės, pagarbos, drąsos, savigarbos, vaikų santykių su kaimynais ir tėvais, draugais, visuomenės požiūrio į vaikus iš vaikų namų, patyčių temos. O pagrindinės herojės neribotos vaizduotės galia – vau – suteikia padrąsinimą ir raktą į pasaulio pažinimą – svajokit svajokit svajokit…

Labai šiltas, jaukus spektaklis apie tikrąsias vertybes ir tikruosius jausmus, apie tarpusavio santykius. Aktoriai taip meistriškai nukėlė į XX a. pradžią ir Žaliastogių sodybą, kad visas 2 valandas tiek aš, tiek mano dukra buvome lyg užburtos, net ir per pertrauką gvildenome spektaklio temas, o ne savo kasdienybę. Labai buvau pasiilgus tikro ir klasikinio spektaklio vaikams, be pompastiškų ir modernių dekoracijų, riksmo, balagano ir dar velniai žino ko.

Jei tik pamatysite, kad rodo šį spektaklį Jūsų mieste pakalbinkite savo vaikus, o gal net ir tėvus ir keliaukite smagiai pasijuokti, o gal net ir nubraukti ašaros, ne iš liūdesio, o iš to jausmo, kad viskas tikra, nors ir suvaidinta.

Spektaklis skiriamas vaikams nuo 10 metų, tačiau salėje buvo nemažai vaikų, kuriems 6-7 m. ir jie susidomėję stebėjo spektaklį.

Po spektaklio susiradome A. M. Montgomery knygą tuo pačiu pavadinimu “Anė iš Žaliastogių” ir kibome skaityti vakarais. Labai tinka lėtam ir ramiam skaitymui. Vyresnioji pati skaityti nenori dėl didelės apimties ir klampių sakinių, tačiau mielai klausosi. Jautriausiai išgyvena istoriją ir įsitraukia 6-metis Mantas, na o 2,5 m. Šarūnė laksto aplink ar piešia šalimais ir vis bando išsiaiškinti, kas yra tie Žaliastogiai ir kas yra vaikų namai 🙂 Rekomenduoju nepatingėti ir suskaityti vaikams iki mokyklinio amžiaus.

Knygą neseniai perleido leidykla Alma littera ir ją galima įsigyti Pegaso knygyne https://www.pegasas.lt/?sid=s-adb5925d7c0afcecb1b7ae7cdc4a74d3e4fa6c7c&cl=details&anid=3cdb102167&listtype=search 

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.