Teatras

Stalo teatro repertuaras lapkričio mėnesį: žiūrovų laukia premjera

2021-11-07 — Goda Leo0

main

Teatras

Stalo teatro repertuaras lapkričio mėnesį: žiūrovų laukia premjera

2021-11-07 — Goda Leo0

Lapkričio 11d. 10.30 val. Alytuje, Alytaus miesto teatre ir lapkričio 21d. 15 val. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio 6) Vilniuje mažųjų žiūrovų laukia spektaklis šeimai “Kaip žvejys į dangų ėjo”, pastatytas pagal pasaką iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos.

Pasaka skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Norėdamas “išsipirkti” mylimą ją, žvejys keliauja į kitą pasaulį ir atlieka įvairias užduotis. Ir drąsiai perėjęs jam nepažįstamą pasaulį grįžta ir laimi išsvajotąją merginą.

 

Dirbant su šia medžiaga buvo konsultuotasi su filologijos mokslų daktare, profesore Bronislava Kerbelyte. Ji teigia, kad pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus ir jo siekiai, keliamos amžinos problemos. Kam reikalingas toks pasakų sekimas? Pasak profesorės, nutolę nuo pasakų suaugusieji dažnai neranda progų pamąstyti apie gyvenimą ir žmonių tarpusavio sąntykius, pamiršta paklausti pasakų patarimo ir daug ką iš jų sužinoti apie protėvius, žmogaus prigimtį ir tą žinojimą perduoti savo vaikams.

Pasaka sekama teatralizuotai, pasitelkus minimalistines lėles, pagamintas iš jūros išplukdytų medžio gabalėlių, įvairius objektus ir gyvą muziką, atliekamą kanklėmis, įvairiais perkusiniais ir pučiamaisiais instrumentais.

Skirta visai šeimai ir klausytojams nuo 4 metų

 • Sekėja, scenografė – Saulė Degutytė
 • Muzikuoja – Gediminas Žilys
 • Šviesų dailininkas- Tadas Juozapaitis
 • Video montažas- Jovaras Šiekštelė

Premjera – 2018 m. birželis

Sukūrimą parėmė Lietuvos Kultūros Taryba

Bilietus platina TIKETA: https://tiketa.lt/LT/stalo_teatras__pasaka_kaip_zvejys_i_dangu_ejo_20546 

 Įėjimas į renginį suaugusiems asmenims galimas tik turint Galimybių pasą. Vaikams iki 16 m. nereikia testuotis ir turėti Galimybių paso, jiems reikalingas tik asmens dokumentas.

PREMJERA

O lapkričio 28d.15.00 val. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6) teatrinė instaliacija “Ekologinė opera: Burbuliuko meilė” pagal Ievos Babilaitės knygą “Dusia, oras ir vanduo”

Įsivaizduokite, jog dabar Tolima ateitis ir nėra jokių ežerų, gėlių ir paukščių. Viskas tik instaliacija. Ją jums pristatys du ateities žmonės. Parodys nuo ko prasidėjo gyvybė, lotyniškai padainuos apie mišką, metų laikus, skruzdėlyną, grybieną, vorus ir banginį. Pademonstruos saulėlydį, vandenyną, koralus. Pamatysite priežastis, kodėl viskas dabar yra kitaip, tik laboratorijoje, kodėl neturime ežerų ir gėlių, kodėl bites dirbtinės, kodėl Dusia serga. Ir ką daryti, kaip susigrąžinti gamtą?
Žmogus taip ištobulėjo, kad gali susikurti bet ką: įmantriausius rūbus, dirbtinius burbulus, tik negali sukurti gyvybės. Žmogus pamiršo, jog jis yra gamtos dalis. Tačiau patekus į laboratoriją sugrįžta DNR atmintis, užfiksuota ląstelėse. Troškimas ją atkurti niekur nedingsta. Iš kur mes? Žiūrovai turi galimybę pabūti dusia, bite, skruzdėle, bet taip išgyvena gamtos naikinimo procesą.

 • Režisierė, scenografė – Saulė Degutytė
 • Scenografė, kostiumų dailininkė – Ieva Babilaitė
 • Kompozitorė – Snieguolė Dikčiūtė
 • Aktoriai – Paulina Simutytė, Balys Ivanauskas
 • Šviesa – Tadas Juozapaitis
 • Mokslinis konsultantas – Rimantas Šiekštelė
 • Vokalo mokytoja – Evelina Jocytė

Spektaklis šeimai ir vaikams nuo 7 metų

Spektaklio sukūrimą parėmė Lietuvos kultūros taryba

Premjera gegužės 9 d. 18 val.

Bilietus platina TIKETA  https://tiketa.lt/LT/stalo_teatras__teatrine_instaliacija_muilo_opera__burbuliuko_meile_24975 

!!! Įėjimas į renginį suaugusiems asmenims galimas tik turint Galimybių pasą. Vaikams iki 16 m. nereikia testuotis ir turėti Galimybių paso, jiems reikalingas tik asmens dokumentas.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.