Teatras

Šį šeštadienį – spektaklio paaugliams premjera

2022-02-22 — Goda Leo0

main

Teatras

Šį šeštadienį – spektaklio paaugliams premjera

2022-02-22 — Goda Leo0

„Meilė – toks reiškinys, kai kūnas nueina pagaugais, – paaiškino Šurum Burum.
– O kas tie pagaugai? – vėl paklausė Pypas, mat jau iš to žodžio skambesio akivaizdu, kad tai dar vienas praktinis dalykas.
– O pagaugai yra mokslinė mįslė savaime, – atsakė Šurum Burum. – Jų esmę apibrėžti sunkiau nei Baigto Kriukio.
– Aišku, – tarė Pypas. – O kūnas tais pagaugais eidamas nenukrenta?
– Pasitaiko visaip, – atsakė Šurum Burum. – Matyt, tai priklauso nuo pagaugų sudėties. Jei šlapi ir slidūs – galima ir nukristi.“
„Pypas ir jo nutikimai“ – vienos dalies spektaklis paaugliams ir suaugusiems pagal to paties pavadinimo nonsenso stiliaus Aido Jurašiaus knygą, kurį kuria literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ suburta profesionalių teatro kūrėjų komanda.
Iš nosies paspaudimo atsiradęs pagrindinis istorijos herojus Pypas, norėdamas suprasti save ir savo vietą pasaulyje, pasiima Savus sumetimus ir leidžiasi į Tiriamąjį žygį. Kelionė Vingiais pilna neįprastų veikėjų ištiktukų ir jaustukų vardais bei netikėtų siužeto vingių ir posūkių. Žygiuodamas Pypas įsivelia į absurdiškas situacijas ir susiduria su filosofinėmis (ir ne tik) problemomis. Bandydamas viską savaip suprasti ir išspręsti, Pypas drauge ieško atsakymų ir į jam rūpimus klausimus.
Rašytojas Aidas Jurašius savo knygoje „Pypas ir jo nutikimai“ drąsiai ardo įprastus loginius ryšius, žaidžia dviprasmybėmis, kalba ir jos formomis, laviruoja tarp absurdo ir filosofijos ir rašydamas knygą apie knygos rašymą nejučia kalba ir apie sudėtingą, bet labai ypatingą ir bene svarbiausią žmogaus gyvenimo etapą – paauglystę.
„Mane sužavėjo siurrealus knygos stilius, čia išnyksta riba tarp realybės ir fantazijos, tokia savo forma kūrinys nesiūlo jokių atsakymų, tačiau netiesiogiai kelia svarbius ir reikalingus klausimus,“ – sako spektaklio režisierė Sigita Pikturnaitė. „Kurdama spektaklį taip pat leidau sau labai drąsiai eksperimentuoti ir laužyti bet kokias taisykles, jungti skirtingas teatro formas, viską gausiai papildant vizualinio teatro kalba.“
  • Režisierė: Sigita Pikturnaitė
  • Dramaturgas: Aidas Jurašius
  • Kompozitorius: Artūras Murauskas
  • Scenografijos ir kostiumų dailininkė: Dalia Kiaupaitė
  • Šviesų dailininkas: Valdas Latonas
  • Vaidina: Indrė Vėlyvytė, Balys Ivanauskas, Vytautas Rašimas
Rekomenduojama savų sumetimų turintiems asmenims nuo 12 metų. Spektaklio trukmė – 80 min.
Spektaklio sukūrimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.