RenginiaiVilnius

Šeštadienio popietę „Skalvijoje“ – architektūros dirbtuvėlės vaikams

2020-10-08 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Šeštadienio popietę „Skalvijoje“ – architektūros dirbtuvėlės vaikams

2020-10-08 — Goda Leo0

Gyvenamoji erdvė – mūsų visų. Kurti naujų rajonų brėžinius, planuoti kelius, sodinti ar kirsti medžius, purenti gėlių lysves skamba kaip suaugusiųjų darbai. Tačiau – nebūtinai!

Spalio 10 dienos popietę „Skalvijos“ kino centras kviečia vaikus į nemokamas dirbtuves „Zoo architektūra“ ir į lietuviškai įgarsinto latvių režisieriaus Edmunds Jansons animacinio filmo „Jokūbas, Mimi ir kalbantys šunys“ premjerą.

 

Pagal rašytojos Luizės Pastorės knygą „Šunų miestas“ sukurta animacija atspindi ne tik kaimynės Latvijos sostinės Rygos, bet ir Vilniaus rajonų realijas. Pagrindinis herojus Jokūbas svajoja vieną dieną tapti miesto architektu. Kai berniuko tėtis išvažiuoja į komandiruotę, Jokūbas visai savaitei išvyksta pas pusseserę Mimi. Tik atvykęs į Mimi namus Maskačkos priemiestyje, jis sužino, kad nuostabaus parko vietoje greitu metu išdygs dangoraižis. Vaikai nusprendžia užkirsti kelią šioms statyboms.

Filmą pristatys miesto antropologė Jekaterina Lavrinec, viena iš miesto žaidimų laboratorijos „Laimikis.lt“ įkūrėjų, kuri kartu su savo bendraminčiais ir „Vilnius Tech“ kūrybinių industrijų studentais gaivina miesto erdves. „Tai puikus latvių sukurtas filmukas apie miestą, meilę savo rajonui ir nuotykius siekiant išgelbėti savo rajono žalias erdves! Maskačka – istorinis medinis Rygos rajonas, kurio erdvūs žali kiemai alsuoja gyvenimu. Prieš keletą metų mums teko šio rajono kiemuose rengti miesto baldų dirbtuves su vaikais, o dabar kartu su „Skalvijos“ kino centro edukacijos programa kviečiame į premjerą ir dirbtuves su menininke iš Lenkijos, Iza Rutkowska, šį šeštadienį.“ – J. Lavrinec.

Kūrybinių dirbtuvių metu jaunieji miesto antropologai kurs urbanistinio gyvūno pavidalą ir jo charakterį, naudodami piešimo, aplikacijos techniką ir plastiliną. Sužinos, kas yra Zoo-architektūra (Zoochitecture), kaip galima įkvėpti gyvybės į miesto objektus ir erdves. Gyvūnais virtę kiemo planai paskatins iš naujo pažvelgti į miestą.

Šių dirbtuvių metu sukurtus gyvūnus lenkų menininkė Iza Rutkowska pritaikys sukurdama didelį gyvūną, kurį atgabens į Vilnių žaidimams miesto erdvėse. Izai talkininkaus miestų žaidimo laboratorijos „Laimikis.lt“ kūrybininkas Julius Narkūnas ir miesto antropologė Jekaterina Lavrinec.

Registracija į dirbtuves: https://forms.gle/bZMwcTsHYSETNHar5

Daugiau apie filmą: https://skalvija.lt/filmas/jokubas-mimi-ir-kalbantys-sunys/?show=170967

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.