KaunasKiti miestaiPajūrysRenginiaiVilnius

Šeštadienį – visoje Lietuvoje muziejų naktis

2022-05-10 — Goda Leo0

main

KaunasKiti miestaiPajūrysRenginiaiVilnius

Šeštadienį – visoje Lietuvoje muziejų naktis

2022-05-10 — Goda Leo0

2022 m. Europos muziejų naktis – gegužės 14 d. (šeštadienį). Šiais metais renginys vyks jau 18-tą kartą. Lietuvos muziejai prie akcijos jungsis 17-tą kartą.

Europos muziejų naktį organizuoja Prancūzijos kultūros ministerija (Prancūzijos muziejų ir Informacijos bei komunikacijos tarnybos), bendradarbiaudama su regioniniais kultūros reikalų direktoratais (DRAC).

 

Renginiai šiemet vyks daugelyje Lietuvos muziejų beveik visuose miestuose ir miesteliuose. Visą programą rasite: https://www.muziejunaktis.lt/renginiai

O „Šeimos gidas“ dalijasi keletu įdomesnių, kurie skirti šeimoms su vaikais – pabrėžiame, kad tai ne pilna muziejų programa, o tik tam tikra jų dalis, kuri turėtų būti įdomi ir mažesniems!

VILNIUS

Muziejų naktis Radvilų rūmų dailės muziejuje

2022 m. gegužės 14 d. (šeštadienį) muziejus lankomas nuo 18 val. iki 24 val.

 • 18–19 val. naujo kūrybinių užduočių leidinio „Ne muziejaus batai 2“ pristatymas ir atviros kūrybinės dirbtuvės šeimoms su jaunesniojo amžiaus vaikais.

Kviečiame dalyvauti geometrinių formų siautulyje: kurti nepaprasto dydžio abstrakcijos dėlionę ir geometrinius portretus kartu su leidinio kūrėjomis Daiva Banikoniene ir Greta Alice Liekyte. Kūrybinių dirbtuvių dalyviams padovanosime leidinį „Ne muziejaus batai 2“.

Muziejų naktis Prano Domšaičio galerijoje

Muziejus dirbs 2022 m. gegužės 14 d. (šeštadienį), nuo 17 val. iki 23 val.

 • 17.00 – 23.00 Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai. Apsilankę galerijoje Jūs ne tik galėsite išvysti meno kūrinius, bet ir patys tapti meno kūriniu, personažu  Prano Domšaičio paveiksle.
 • 17.30, 20.30 val. mažiausius galerijos lankytojus kviečiame į pasaką „Kaip asiliukas draugą surado” ir pasivaikščiojimą po Prano Domšaičio kūrybos ekspoziciją su pasakos veikėjais.
 • 18.00 – 20.00 val. kūrybinės dirbtuvės „Pratęsk paveikslą”. Video filmukų kūrimo dirbtuvės kvies visus įsižiūrėti į Prano Domšaičio kurinių siužetus ir sukurti jų pratęsimą su Stop Motion programa.
 • 19.00, 21.00 val. sensorinė ekskursija šeimoms po Patricijos Gilytės parodą „Krašto kraštai“. Parodoje „Krašto kraštuose“ kalbama apie buvimą pakraštyje, ribas ir paribius, apie Klaipėdą, kuri visuomet buvo krašte, kitokia ir savita. Klaipėdos krašto kontekstas, jo geografinių, istorinių, literatūrinių, spalvinių klodų savastis, veikianti šio krašto dabartį, perteikiama ne tiesiogiai, o subtiliomis vizualinėmis aliuzijomis. Būti ant krašto (ir krašte) reiškia nuolatinį balansavimą, tarpinę būseną, norą peržengti kraštus skiriančias ribas. Patricija Gilytė – Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti menininkė, Miuncheno vaizduojamųjų menų akademijoje baigusi skulptūros studijas ir kurianti tarpdisciplininio meno srityje.

100 metų, 100 įspūdžių – Muziejų naktis Pinigų muziejuje

2022 m. gegužės 14 d. (šeštadienį) muziejus lankomas nuo 11 val. iki 24 val.

 • 16 val. Paskaita – žaidimas „Lietuvos banko šimtmetis“. Paskaita skiriama šiais metais minimam Lietuvos banko šimtmečiui. Paskaitoje sužinosite: kokiomis aplinkybėmis kūrėsi Lietuvos bankas? Kokios buvo tarpukario banko funkcijos? Koks likimas ištiko Lietuvos auksą? Ir dar daug įdomybių.  Paskaitos metu vyks viktorina, kurioje galėsite laimėti prizų! Turėkite telefonus su internetu. Registracija: https://www.pinigumuziejus.lt/lt/lankytojams/renginiai/muzieju-naktis-paskaita-zaidimas-lietuvos-banko-simtmetis
 • 19.30 val. Paskaita – žaidimas „Litų šimtmetis“. 1922 m. spalio 2d. Lietuvoje pirmą kartą pradėjo cirkuliuoti litai. Taigi, šiais metais minėtume nacionalinės valiutos šimtmetį. Ta proga skaitysime paskaitą, kurioje sužinosite, kaip buvo kuriami litai, kas buvo vaizduojama ant tarpukario litų banknotų ir monetų, kaip mūsų pinigai galėjo atrodyti ir dar daug kitų įdomybių.  Paskaitos metu vyks viktorina, kurioje galėsite laimėti prizų! Turėkite telefonus su internetu. Registracija: https://www.pinigumuziejus.lt/lt/lankytojams/renginiai/muzieju-naktis-paskaita-zaidimas-litu-simtmetis

Programa ANIMACIJA KALBA – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje

2022 m. gegužės 14 d. (šeštadienį) muziejus lankomas nuo 11 val. iki 22.30 val.

15-16.30 Animacinio filmo „Kaukai“ (2017 m.) peržiūra. Susitikimas su autoriumi Gediminu Šiauliu. Kūrybinė dirbtuvė „Kaukų pasaulis“ (susipažinimas su lėline ir 3D animacija).Registracija į dirbtuves:  https://forms.gle/BJiTMki2dW9VFLZV9

18–19.30 val. animacinio filmo „Matilda ir atsarginė galva“ peržiūra. Susitikimas su autoriumi Ignu Meilūnu. Kūrybinė dirbtuvė „Susikurk savo atsarginę galvą“ (susipažinimas su lėline animacija, vadovė Vilija Simutytė). Registracija į kūrybinę dirbtuvę:  https://forms.gle/rwPCMKqammUrzNA1A

KAUNAS

Šviesos tamsa neužgoš – kviečia Kauno miesto muziejus

18:00–00:00 – Muziejų nakties proga Kauno miesto muziejus lankytojus kvies nemokamai apsilankyti ir susipažinti su šiandien veikiančiais muziejaus skyriais orientavimosi žaidime dviračiais „Mink pedalus: maršrutu per muziejus“. Žaidimo dalyviai, vadovaudamiesi orientavimosi žaidimo nuorodomis, apsilankys ne tik visuose veikiančiuose muziejaus skyriuose, bet ir aplankys vietas, kuriose veikia arba praeityje buvo muziejaus ekspozicijos. Dalyviai, spręsdami interaktyvias užduotis, susipažins su muziejaus istorija, ekspozicijomis, asmenybėmis ir kitomis istorijomis, kurios neatsiejamos nuo Kauno miesto ir muziejaus gyvenimo

Žaidimą galima pradėti nuo 18:00 iki 22:00, žaidimo pabaiga 00:00. Žaidimui reikalinga mobili programėlė „Actionbound“ (parsisiuntimas nemokamas). Žaidimas taps aktyviu gegužės 14 d. 18 val. – jo ieškokite programėlėje, į paiešką įvedę žaidimo pavadinimą „Mink pedalus“. Dešimties visas užduotis greičiausiai įveikusių komandų laukia Kauno miesto muziejaus prizai (dėl to registruojantis programėlėje būtinai nurodykite savo aktyvaus el. pašto adresą!)

Maršruto ilgis: ~8 km. Kontaktinis tel. nr. žaidimo klausimais: +370 658 75 717.

Pilies skyrius (Pilies g. 17, Kaunas)

 • 18:00–22:00 – Nemokamas edukacinis užsiėmimas „Kauno pilies lankininkai“. Užsiėmimo metu sužinosite Kauno pilies istoriją, jos gynybos būdus, viduramžių medžioklės ir karybos principus. Taip pat išbandysite lanką ir arbaletą
 • 18:00–20:00 – Susitikimas su kunigaikščiu Vaidotu. Susitikimo metu galėsite nusifotografuoti su kunigaikščiu bei išgirsti įdomių pasakojimų apie Kauno pilies gynybą

Tautinės muzikos skyrius (L. Zamenhofo g. 12, Kaunas)

 • 18:00–20:00 – Nemokamas edukacinis užsiėmimas „Kaip gimsta skudutis“. Edukaciniame užsiėmime iš natūralaus vamzdelio, augančio upių pakrantėse, tikrais staliaus įrankiais patys kursite muzikos instrumentą – iš pradžių skudutį, švilpą, o galiausiai ir fleitą, kuriais pasimokysite ir groti

Kontaktai: +370 694 20643, tm.kasa@kaunomuziejus.lt

M. ir K. Petrauskų namai (K. Petrausko g. 31, Kaunas)

 • 18:00–20:00 – Nemokama edukacinė veikla „Grožio paslaptys pagal Kiprą Petrauską“. Kviesime pasigaminti K. Petrausko muilo repliką su dėžute. Gamindami kvapnų muilą, sužinosite ne tik tarpukario moterų grožio paslaptis, bet ir susipažinsite su K. Petrausko asmenybe, jo kūrybine veikla ir pomėgiais, išgirsite, kokiomis aplinkybėmis atsirado ir išpopuliarėjo jo vardinis muilas

Renginys „Cirkas yra sportas“ Lietuvos sporto muziejuje

Muziejus dirbs 2022 m. gegužės 14 d. (šeštadienį), nuo 18 val. iki 22 val.

Lietuvos sporto muziejus kviečia į renginį „CIRKAS YRA SPORTAS“.  Baltijos cirko studijos auklėtinių parodomoji programa muziejaus kieme. Pasirodys dviratininkai, žonglieriai, akrobatai. Cirko artistas – tikras sportininkas! Ši profesija reikalauja fizinės jėgos, lankstumo, koordinacijos, vikrumo, drąsos ir ištvermės. Po pasirodymo cirko vadovė ir auklėtiniai muziejaus lankytojams praves edukacinį užsiėmimą „Cirko pamokėlė“.

Paroda ir kūrybinės dirbtuvės M. K. Čiurlionio muziejuje

 

2022 m. gegužės 14 d. (šeštadienį) muziejus lankomas nuo 17 val. iki 24 val. 

 • Kūrybinės dirbtuvės visiems ,,Meilės atvirlaiškiai“.  Dirbtuvėlių metu tušo, teptuko ir plunksnos pagalba susikursite savo pačių inicialus ir Meilės laiškus.
 • ,,Įnoringoji pastelė“ edukacinėje erdvėje galėsite išbandyti tokias kreideles, kokias naudojo Čiurlionis, ir sužinoti, kaip šis žymus dailininkas komponuodavo ir dėliodavo formas popieriaus lape.
 • ,,Dėlionės pastabiems“ kvies sudėti Čiurlionio paveikslus, o patys mažiausi, susipažinę su pasakiškuoju Čiurlionio pasauliu, pasigamins puošnias Čiurlioniškas karūnas.

TRAKAI

Muziejų naktis Trakų Salos pilyje

2022 m. gegužės 14 d. (šeštadienį) muziejus lankomas nuo 19 val. iki 22 val.

Muziejų nakties renginys – unikali galimybė susipažinti su išskirtinio kultūrinio paveldo Trakų Salos pilies istorija, pajusti, kaip įdomiai gali prabilti eksponatai, nusikelti į viduramžius ir susitikti su šių erdvių gyventojais, šeimininkais. Mūsų tikslas – pasiūlyti lankytojams aktyvių ir įtraukiančių veiklų, patraukliai pristatant legendomis apipintos Trakų Salos pilies paslaptis, įvairias edukacines ir pramogines veiklas bei galimybę aplankyti yprastai užvertas pilies vietas.

PROGRAMA

 • Edukacinis užsiėmimas „Trakų istorinis kraštovaizdis: ežerai ir pilys“ 19.30, 20.30, 21.30 val. (priešpilis, interaktyvus informacinis stendas)
 • Edukacinis užsiėmimas „Pasaka Trakų pilyje“ 19.00, 20.00, 21.00 val. (Kunigaikščių rūmai, donžonas, Edukacinė klasė)
 • Edukacinis užsiėmimas „Viduramžių karyba“ nuo 19.00, 20.00, 21.00 val. (Kunigaikščių rūmai, Vytauto menė)
 • Medinės dėlionės „Trakų Salos pilis“ ir „Karaimų kenesa“ nuo 19.00 iki 22.00 val. (Kunigaikščių rūmai, Restauracijos ir Karaimų / totorių menės)
 • Protmūšis „Viduramžių paslaptys ir įdomybės“ 20.00 val. (Įvažiavimo bokštas, Edukacinė klasė)
 • Veikla „Išspręsk kryžiažodį, įmink paslaptį ir laimėk vakaro lobį“ 21.15–21.45 val. (Kunigaikščių rūmai, vidinis kiemas)
 • Viduramžių bausmių pristatymas ir inscenizacija su žaidybinėmis veiklomis  19.30–20.00, 20.30-21.00, 21.30–22.00 val. (priešpilis)
 • Viduramžių šokių pamokos nuo 19.00, 20.00, 21.00 val. (Kunigaikščių rūmai, Didžioji menė)
 • Monetų kalimas (mokama paslauga 0,50 eur arba 1 eur (atsiskaitoma grynaisiais) nuo 19.00 iki 22.00 val. (Kunigaikščių rūmai, vidinis kiemas)
 • Orientacinės varžybos „Surask lobį“ 19.30, 20.30, 21.30 val. (priešpilis, interaktyvus informacinis stendas)
 • Viduramžių juvelyras nuo 19.00 iki 22.00 val. (Kazematai, Biserio menė)
 • Viduramžių knygrišystė 19.00 ir  20.30 val.  (Kunigaikščių rūmai, Mažoji menė)
 • Pilies pasakos vaikams nuo 19.00 iki 22.00 val. (Kunigaikščių rūmai, Vaivadijos menės)
 • Žaidimai šachmatais 19.00 iki 22.00 val. (Kunigaikščių rūmai, Onos Vytautienės menė)
 • Filmo „Trakų miesto kasinėjimai ir Salos pilis apie 1958 m.“ demonstravimas 19.00 iki 22.00 val. (Kazematai, Bokštas)
 • Filmo „Pasivaikščiojimas su Vytautu“ demonstravimas 19.00 iki 22.00 val. (Kazematai, Bokštas)

ŠIAULIAI

Kosminė naktis muziejuje – Europos muziejų nakties renginiai ŠiauliuosE

2022 m. gegužės 14 d., šeštadienį, 19–24 val. Šiauliuose vyks Europos muziejų naktis!

Duris atvers ir į nemokamus vakarinius renginius kvies šie muziejai Šiauliuose:

19–24 val. Chaimo Frenkelio vila-muziejus (Vilniaus g. 74)

 • Kviesime į edukacijas, kurių metu galėsite pasigaminti popierinį kosminį laivą, mokytis rašyti japoniškus hieroglifus tušu.

Chaimo Frenkelio vilos parkas:

 • 19.00–22.00 Šiaulių „Senų ratų“ klubo automobilių paroda

19–24 val. Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140)

 • Lankytojai turės galimybę ne tik pasinerti į audiovizualinėmis instaliacijomis sukurtą kosminę atmosferą, mėgautis stogo terasoje elektroninės muzikos kūrėjų – Gražvydo Miknevičiaus, Dominyko Dieliauto, Kipro Pilkos – miksuojamais kosminiais muzikos takeliais, bet ir patys sukurti UV šviesoje šviečiančius atvirukus kosmoso tematika.

19–24 val. Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89)

 • Lankytojų lauks specialiai tik Muziejų naktį eksponuojamas įspūdingas dangaus skliauto gaublys iš Šiaulių J. Janonio gimnazijos. Gaublys pagamintas XIX a. II p. Vokietijoje, naudotas Šiaulių berniukų gimnazijoje. Muziejaus sodelyje – Jaunųjų technikų aviamodeliavimo būrelio narių kurtų aviamodelių demonstravimas. Organizuojama edukacinė veikla „Kylam aukštyn!“, kurios metu lankytojai patys galės išsilankstyti popierinius lėktuvėlius bei juos išbandyti.

19–24 val. Šiaulių istorijos muziejus (Aušros al. 47)

 • Edukacinėje erdvėje, naudojant linografijos techniką ant tekstilės, galėsite pasigaminti skirtuką knygai.

19–24 val. Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus (Architektų g. 73)

 • Lankytojų lauks: piemenėlių pramogos prie laužo, piemenų duonos ir bulvių kepimas, žolelių arbatos skanavimas, piemenų muzikos instrumentų darymas ir muzikavimas, susipažinimas su švelniais ir jaukiais sodybos augintiniais, virtualios realybės žaidimas, leisiantis pasijusti tikru malūnininku. 23 val. – dangaus šviesulių stebėjimas su Šiaulių techninės kūrybos centro astrofizikos būrelio vadovu Vaciu Jankumi ir jaunaisiais astrofizikais. 24 val. – vyks vidurnakčio ekskursija su malūnininku Žaliūkių vėjo malūne.

19–24 val. Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139)

 • Lankytojai kviečiami apsilankyti muziejaus ekspozicijoje „Dviratis technologijų pasaulyje“, dalyvauti edukacinėse veiklose – naudojant grotažo techniką pasigaminti suvenyrą ar nusipiešti kosminį dviratį.

19–24 val. Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174)

 • Lankytojai kviečiami apsilankyti muziejaus ekspozicijoje „Garso ir vaizdo atkūrimo prietaisai“, dalyvauti edukacinėje veikloje vaikams ir ne tik. 20–22 val. „Radistų asociacijos“ radijo mėgėjai papasakos bei parodys, kaip vyksta darbas trumposiomis ir ultratrumposiomis radijo bangomis, kaip užmezgami ryšiai pasinaudojant mėnuliu ar skrendančiu lėktuvu.

19–21 val. Juliaus Janonio gimnazijos istorijos Jono Krivicko muziejus (Tilžės g. 137)

 • Muziejuje ir rūsiuose išskirtinės istorijos ir faktai apie mokyklą, galimybė atsisėsti į seną medinį mokyklos suolą ir pasimokyti iš senų vadovėlių.

18–23 val. Vandentvarkos muziejus (Vytauto g. 103)

 • Viename iš aukščiausių Šiaulių miesto pastatų – Šiaulių vandentiekio bokšte – įsikūrusio muziejaus lankymas: Šiaulių vandentvarkos įmonės istorija, vandentiekio ir nuotakyno sistemos raidos etapai, ūkio plėtojimas ir modernizavimas, bendrovės kolektyvo tradicijos. Smagūs mokomieji žaidimai „Ką žinai apie vandentiekio vandenį?“ ir „Sužvejok teršalus“. Džiuljetos Korsakienės autorinės knygos „Pasaka apie tris šaunius vandens lašelius“ pristatymas.

19–24 val. Baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“ (Vilniaus g. 213)

 • Centre šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena, sukuriant galimybes ugdyti sąmoningą baltiškojo paveldo pažinimą ir jo išsaugojimo nuostatas.

DRUSKININKAI

Muziejų naktis Druskininkų miesto muziejuje ir Galerijoje

2022 m. gegužės 14 d. muziejus lankomas nuo 20 val. iki 23 val.

Druskininkų miesto muziejus

 • 20:00 val. Kūrybinė pamoka „Nupiešk Druskininkų naktį ant vandens“ Druskininkų miesto muziejuje. Kviečiame kūrybiškai praleisti laiką. Jūs išbandysite piešimo ant vandens meną, patys sukursite savo individualų paveikslą – ,,naktį“: nuo kosminio čiurlioniško, leidžiančio keliauti po galaktikas, iki pasakiško, kur danguje plaukia pieno upės ir šviečia sūrio mėnuliai. Registracija tel. +370 313 51024, el. p. muziejus@druskininkai.ltedukacija@druskininkumuziejus.lt

Galerija, M. K. Čiurlionio g. 37, Druskininkai

21:00 val. Šešėlių teatras: „Ką kužda apie Druskininkus šešėliai. Padavimas apie Grožio šaltinį“. Pristatysime trumpą šešėlių teatrą: „Ką kužda apie Druskininkus šešėliai. Padavimas apie Grožio šaltinį“ ir pakviesime Jus pasigaminti personažus bei suvaidinti savo istoriją. Registracija tel. +370 313 58007, el.p. muziejus@druskininkai.ltedukacija@druskininkumuziejus.lt

KLAIPĖDA

Renginius rasite Ilgasis muziejų savaitgalis Klaipėdoje: dešimtys renginių ir pramogų | PROGRAMA

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.