Kiti miestaiRenginiai

Gimstamumą šiemet skatinanti Marijampolė kviečia į Šeimų šventę

2022-05-10 — Goda Leo0

main

Kiti miestaiRenginiai

Gimstamumą šiemet skatinanti Marijampolė kviečia į Šeimų šventę

2022-05-10 — Goda Leo0

230-tojo gimtadienio proga Marijampolė užsibrėžė tikslą, kad kitąmet miesto gimtadienį švenčiančių marijampoliečių būtų 230-čia daugiau. Tęsdamas iniciatyvą miestas kviečia į visą dieną truksiančią Šeimų šventę, kurios kulminacija – vaikų vežimėlių slalomas. 

Šeimų šventė vyks gegužės 15 dieną, sekmadienį, 11 val.Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos stadione, į kurį kviečiami ne tik marijampoliečiai su šeimomis, bet ir svečiai iš kitų miestų.

 

„Pernai Lietuvoje gimė mažiausiai kūdikių per 60-metį – 24,6 tūkst. Marijampolė – ne išimtis, čia taip susiduriame su mažėjančio gimstamumo tendencija. Palyginimui, pernai gimė 132-iem kūdikiais mažiau nei 2019-aisiais. Todėl norėdami prisidėti prie demografinių rodiklių gerinimo metų pradžioje paskelbėme iniciatyvą „Marijampolė daro 230“. Mūsų tikslas – kitą gimtadienį švęsti gausesniame mieste“, – sako šeimų šventės iniciatorė Marijampolės savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė.  

Ji įsitikinusi, kad negalima sėdėti sudėjus rankų ir laukti, kol valdžia pasiūlys stebuklingą sprendimą gyventojų skaičiui didinti.

„Už tai esame atsakingi kiekvienas iš mūsų, todėl neabejoju, kad ir kitos šalies savivaldybės turėtų šiam klausimui skirti daugiau dėmesio. Juk šeima yra viena didžiausių vertybių – jos nusipelnė mūsų dėmesio. Dėl šios priežasties ir rengiame Šeimų šventę, kuria siekiame parodyti, kad mums jos rūpi“, – teigia mero patarėja.

Šeimų šventės vinis – vaikų vežimėlių slalomas

Šeimų šventę atidarys pirmą kartą organizuojama dvynukų (trynukų) eisena ir Marijampolės meno mokyklos pučiamųjų orkestras, po kurio scenoje šoks vaikų lopšelis-darželis „Želmenėliai“, lopšelio-darželio „Šaltinėlis“, lopšelis-darželis „Nykštukas“ ir lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Vėliau dainas užtrauks lopšelio-darželio „Rūta“ ansamblis „Svajokliukai“ ir lopšelio-darželio „Pasaka“ „Drugelio“ grupės ugdytiniai. Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Rasa“ pasirodys su inscenizacija pagal S. Škrinjarič „Nepatenkinta boružė“, o „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcinio centro „Ežiukų“ grupės ugdytiniai atliks lietuvių liaudies dainą. 

Vėliau mažieji šventės dalyviai bus pakviesti prisijungti prie judrių žaidimų ir rungčių, po kurių tęsis pasirodymai scenoje. Visus linksmins vaikų kolektyvas „O lia lia mažyliai“, sportinių šokių studija „Pūkas“ ir „Delniukų polką“ šoksiantys Marijampolės meno mokyklos mokiniai. Pajudėti privers šokių kolektyvai „Opa Dance“, „Opa Mergytės“ ir „Opa Nykštukas“. Pasirodymus užbaigs specialus šunų dresavimo pasirodymas ir laukiamiausias šventės įvykis – vaikų vežimėlių slalomas.

Visą dieną taip pat vyks ir įvairios edukacijos bei dirbtuvės vaikams, o mažuosius pradžiugins batutai, piešimai ant veidukų, galimybė pasidaryti laikiną tatuiruotę ir šokti kartu su didžiuliais muilo burbulais. Visos šios pramogos – nemokamos.

Plačiau: https://www.facebook.com/events/353541170170282

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.