Teatras

Sekmadienį Stalo teatras kviečia paauglius į spektaklį “Sibiro haiku”

2021-11-01 — Goda Leo0

main

Teatras

Sekmadienį Stalo teatras kviečia paauglius į spektaklį “Sibiro haiku”

2021-11-01 — Goda Leo0

LAPKRIČIO 7 D. 15.00 val. SEKMADIENĮ, Menų spaustuvėje “Stalo teatras” kviečia į spektaklį šeimai “Sibiro haiku” pagal Jurgo Vilės knygą ir vaikams nuo 10 m.

Visatos gylis iš trijų ryžių grūdelių – tai „Sibiro haiku“ kūrėjų kredo. Spektaklis sukurtas pagal Jurgos Vilės tekstus to paties pavadinimo knygoje. Čia dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, o per ją atskleidžiamas daugelio lietuvių likimas.

 

Svarbiausia sceninio žaidimo terpe virto žemė. Iš jos iškyla visi pasakojimo veikėjai, ja lakoniškai perteikiami ir istoriniai karo veiksmai bei pasekmės. Kaip įprasta Stalo teatre, svarbiausius veikėjus – Algiuką, jo sesę, mamą, tėtį, žąsiną Martyną, tetą Petronėlę, kareivius Bulvinį ir Duoninį bei kitus – aktorius Balys Ivanauskas perteikia panaudodamas įvairius buityje sutinkamus daiktus. Kartu su aktoriumi spektaklio atmosferą kuria trijų dainininkių choras „Obuoliai“. Jaunosios kartos kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis pasirinko tremties skurdumą atitinkančias muzikines priemones, mėgstamiausius Algiuko instrumentus – kibirus ir žmonių balsus.

Išradingai panaudojant, priverčiant netikėtai veikti įvairius objektus, spektaklyje „Sibiro haiku“ daug dėmesio skiriama žmogaus dvasinės laisvės ir kūrybiškumo temai, nes sunkiais momentais būtent tai suteikia jėgų net ir patiems mažiausiems. Nors kūrinys pasakoja apie skaudžius dalykus, graudenimų vietą čia užima žaismė, šviesa ir haiku – japoniškas eilėraštis, keletu žodžių „nutapantis“ gamtos peizažą, simbolizuojantį vidinius žmogaus išgyvenimus.

Režisierė, scenografė: Saulė Degutytė
Kompozitorius: Mantvydas Leonas Pranulis
Kostiumų ir šviesų dailininkė: Renata Valčik
Vaidina: Balys Ivanauskas
Dainuoja ir groja: choras „Obuoliai“
Rekomenduojama: šeimai ir vaikams nuo 10 metų
Trukmė: 80 min.
Premjera: 2018 m. gruodžio 8 d.
Bilietus platina TIKETA https://www.tiketa.lt/LT/stalo_teatras__spektaklis_seimai_sibiro_haiku_20347

  

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.