Kiti miestaiRenginiai

Savaitgalį Anykščiuose – unikalus festivalis „PAPER fest“ kviečia atrasti popieriaus meną

2021-08-31 — Goda Leo0

main

Kiti miestaiRenginiai

Savaitgalį Anykščiuose – unikalus festivalis „PAPER fest“ kviečia atrasti popieriaus meną

2021-08-31 — Goda Leo0

Rugsėjo 3-4 d. kūrybinių industrijų festivalis „PAPER fest“ pakvies naujomis akimis pažvelgti į  popierių. Festivalio svečiai galės pasinerti į popieriaus gamybos paslaptis ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metų patys kurs papuošalus ir kitus objektus iš popieriaus su Anykščių menų inkubatoriaus rezidentais ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto dizaino katedros studentais.

„Vienaip ar kitaip visi esame susidūrę su baltu popieriaus lapu, tačiau kaip medžiaga popierius slepia daug neištyrinėtų galimybių. Man pirmiausia ji siejasi su laikinumu, trapumu, tuo pat metu tai gamtai draugiška, todėl šiandien labai aktuali medžiaga. Tai pagrindinės priežastys, dėl kurių su „PAPER fest“ dalyviais leisiuosi į dviejų dienų kūrybinę kelionę“, – sako viena žymi dailininkė, drabužių dizainerė ir viena iš Anykščių menų inkubatoriaus rezidentų Jolanta Rimkutė. 

 

Festivalyje ši menininkė pristatys net dvi kūrybines iniciatyvas –  erdvę nuotraukoms „Istorijos portretas“ ir papuošalo iš popieriaus gamybos dirbtuves. 

„Galvodami apie „PAPER fest“ programą, atsižvelgėme į vyraujančias nuotaikas – visi esame pavargę, pasiilgę šventės. Tokia švente, kuri galbūt net padės pasipuošti ir kitoms šventėms, gali tapti šis festivalis“, – sako J. Rimkutė.

 Skleistis kūrybiškumui padės būsimieji dizaineriai

Pasiūlyti nekasdienį žvilgsnį į popierių, „PAPER fest“ organizatorių komandą paskatino ne tik šios medžiagos pritaikymo galimybės, bet ir prieinamumas.

 „Kasmet, jau septynerius metus organizuojame šį festivalį, kuris leidžia visuomenei prisiliesti ir geriau pažinti vis kitą kūrybinių industrijų šaką. Geriau atskleisti kiekvieną iš jų mums padeda būsimieji profesionalūs menininkai –  VDA Kauno fakulteto dizaino programos studentai. Tokiu būdu jau gilinomės į stiklą, metalą, vilną ir kitas medžiagas“, – sako viena iš „PAPER fest“ organizatorių, Anykščių menų inkubatoriaus projektų vadovė Lina Rimkienė.

Kūrybinis eksperimentas, kuriame laukiami visi 

 „PAPER fest“ svečių lauks dviejų dienų popieriaus pažinimo dirbtuvės. Jų metu kiekvienas dalyvis galės prisidėti prie bendros instaliacijos kūrimo, susikurti papuošalą, atvirlaiškį, personažą arba savo unikalų objektą iš popieriaus.

Svečiai bus pakviesti ir į ekskursiją po parodą „Angelai“ su parodos autoriumi, VDA Kauno fakulteto dizaino katedros vadovu prof. Virgilijumi Trakimavičiumi ir Beno Šarkos performansą „Po po po e ra ra ra“ . Pirmąją festivalio dieną uždarys „Baltic Balkan“ koncertas.

Netikėta erdvė gamtos apsuptyje, leisianti kurti ir pailsėti

„PAPER fest“ festivalis vyks Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje, įsikūrusioje senosios Anykščių dvarvietės teritorijoje, šalia Anykštos upelio. Architektūriškai – tai viena unikaliausių ir įdomiausių erdvių ne tik Aukštaitijos regione, bet ir Lietuvoje.

Kaip pasakoja „PAPER fest“ organizatoriai, festivalis vyks inkubatoriaus kieme ir erdviose salėse. „Dalyvių saugumas –  svarbiausias mūsų prioritetas, todėl festivalis vyks laikantis visų saugumo reikalavimų“, – pabrėžia L. Rimkienė.  

Festivalio “vinis” – grupės “Baltic Balkans” pasirodymas rugsėjo 3 d. 19.30 val. Bilietus į koncertą reikia įsigyti atskirai https://tickets.paysera.com/lt/event/baltic-balkan-paper-fest-2021

Kūrybinių industrijų festivalį „PAPER fest“ organizuoja VšĮ Anykščių menų inkubatorius – menų studija, remia Anykščių rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

 „PAPER fest“ programa ir registracija adresu www.paperfest.lt.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.