Išbandome

Ruošiamės mokyklai: renkamės maisto dėžutes ir gertuves

2019-08-19 — Goda Leo0

main

Išbandome

Ruošiamės mokyklai: renkamės maisto dėžutes ir gertuves

2019-08-19 — Goda Leo0

Jau porą savaičių, kaip jaučiu alsuojančią rugsėjo 1-ą man į nugarą. Pagalvojau, kad man visai vienodai tie naujieji metai, nieko naujo sausio 1 nepajuntu, bet štai mokslo metų pradžia verčia nusistovėjusį gyvenimą iš pagrindų.

Apie tai dar savo bloguose kalbėsiu ne kartą, bet dabar noriu pasidžiaugti atradimais ir pasidalinti patirtimi. Labai džiaugiuosi mūsų valstybinės pradinės mokyklos sistema, kuomet vaikai lengvus pusryčiųs valgo po pirmos pamokos. O po keturiu (vyresni – penkių) – priešpiečius/pietus. Taip pat smagu, kad jeigu anksčiau (čia turbūt tik mano laikais) atsineštinis maistas buvo žemas lygis, tai dabar 90% nešasi ir seilę varvina tie, kurie turi rinktis iš valgyklos pasiūlos. Žinoma, didžiulis spaudimas yra tėvams sugalvoti kaskart ką skanaus, įdomaus, sveiko galima įdėti, kad nesibaigtų visi pusryčiai/priešpiečiai sumuštiniu su dešra ar bandele, o vaikams dar svarbu jog maistas būtų gražiai patiektas ir patogiuose induose.

 

Mano atradimai, kas maisto dėžutei:

  • suvožtiniai, kuriuose yra ir dešros, ir salotos lapas, daržovė, sūrio ir ką radau šaldytuve;
  • mini morkytės, mini pomidorai;
  • skilteėlmis pjaustyti obuoliai apibarstyti cinamonu;
  • tortilijų suktinukai su daržovėmis, sūriu, mėsa;
  • sėklos (moliūgų ar saulėgrąžų)
  • skiltelėmis pjaustyti apelsinai, apibarstyti cinamonu;
  • natūralūs jogurtai (į super mažą indelį įdedu šaukštelį uogienės ar medaus);
  • sūrio lazdelės;
  • sumuštiniai su riešutų sviestu ir džemu;

Aišku, būna daug visko, kas liko nuo vakarienės ar pirktinių užkandukų, bet čia keletas idėjų, ką prisiminiau, kol vėl neprasidėjo šis smagumas. Žinoma, receptai išsenka, pavargsti ryte dėlioti, bet man smagu, kai žinau, jog vaikai gaus bent milimetru kokybiškesnio maisto nei mokykloje.

Kitas dalykas – kur visa tai susidėti? Pamenu, kai Smiltė pradėjo lankyti pirmą klasę (dabar eis į 5tą), maisto dėžučių pasirinkimas buvo skurdus. Dabar, nuo jų lūžta daugybės parduotuvių lentynos, bet 50% yra nekokybiškos, kita dalis – negražios ir nepatogios, todėl šiemet pamačius, jog mūsų mėgstamas kanceliarinių priemonių ženklas „Maped” turi ir maisto dėžutes su gertuvėmis, abejonių neliko.

„Maped Picnic” maisto dėžutes ir gertuvės pritaikytos vaikų poreikiams. Pirmiausiai sužavintis dalykas – netradicinis, bet labai protingai pagalvotas maisto dėžučių atidarymo/uždarymo mechanizmas. Gaila, bet daugelis kitų įprastų maisto dėžučių yra nesandarios, turi dažnai nulūžtančias (arba kartais taip sunkiai veikiančias, kad vaikai patys nenuima jų), sandarinimo rankenėles. Čia dėžutė užsandarinama (visiškai! todėl gali joje nešti net ir sriubą), vienu pasukimu. Viens į šoną – visi keturi fiksatoriai atsidaro. Viens į kitą pusę – viskas užsidaro.

Dėžutės yra įvairių dydžių – galima rinktis vienaaukštes, kurios puikiai tiks darželinukams (jiems nereikia daug užkandžių, nebent kelionėje į darželį ar iš jo), dviaukštes arba didesnes trijų skyrių, kur gali įsidėti ir daugiau maisto.

Man svarbu, jog atsidarius naują dėžutę ar gertuvę nebūtų to baisaus pigios plastmasės kvapo, ji būtų tvirta, nes pamenu, pernai pirktą gertuvę užteko kartą numesti ant žemės ir ji jau praleido vandenį. „Maped Picnic” gertuvės jau krito ant žemės (kam nebūna…) ir tikrai jokių žymių ar prabėgimų. Be to, jos pagamintos be BPA, o tai irgi tikrai svarbu!

Smagi, patraukli ir, svarbiausia, patogi gertuvė yra pagrindas skatinant vaikus gerti daugiau vandens. Visad norėsis prieš draugus demonstratyviai spustelėti mygtuką (tokį, kokį turi „Maped Picnic“) gertuvės, atšoks dangtelis, o tu be jokių daugiau pasukimų gali gerti vandenį. Specialus mechanizmas sugalvotas taip, kad vanduo bėga tik lūpomis paspaudus snapelį, jo nereikia liesti kartais ne itin švariais pirštukais ir tai visiškai apsaugo nuo bet kokio prabėgimo. Ne kartą buvo taip, kad plaukė mokykliniai sąsiuviniai, nes dukros neprispaudė iki galo tradicinių metalinių gertuvių snapelio (jį, žinote, reikia atitraukti, kad bėgtų arba įspausti, kad bėgtų).

Ir didžiausias valio, kad visą „Maped Picnic” seriją galima plauti indaplovėje, nes nuo plastmasės taip lengvai maisto likučių ir kvapo neatšveisi, nes, žinote, ne visuomet viskas suvalgoma ir kokį pirmadienį, pakuodamas naują dėžutę randi penktadienio likučius 🙂 O gertuvės turi dar vieną ypatybę – tam, kad geriau išsiplautų, dugne nesirinktų nešvarumai, atsisuka jų pagrindas. Juk kartais sunku iki pat dugno iškrapštyti kalkes, nuosėdas ir kaip nemalonu pilti indaplovėje netyčia užsilikusį skystį, tad šiuo atveju problemos nebelieka.

Kaip ir maisto dėžučių, taip ir gertuvių dydžiai skiriasi – mažesniems siūlau rinktis 430 ml talpos gertuves, o didesniems ar suaugusiems – 580 ml. Smagiausia tai, jog „Maped Picnic” serijos daiktai puikiai dera vienas su kitu, todėl galima susikurti savo komplektus.

Po truputį įtraukiant vaikus į pasiruošimo rugsėjo 1ai procesą, jau pradedu girdėti ne aimanas apie artėjančias pamokas, bet nekantravimą ir džiaugsmą – norisi pamatyti draugus, pasidžiaugti naujaisiais daiktais.

Visas „Maped Picnic” maisto dėžutes ir gertuves, jų nerealiai kokybiškas kanceliarines prekes rasite parduotuvėse Jurasta, Eurobiuras, Mubas, Skizze, Ermitažas, Pigu.lt, knygynuose Pegasas, Vaga Ozas, Vaga Mega, Vaga Europa ir Piko valanda.

p.s. neatsispyriau pagundai įamžinti merginas unboxing metu

p.p.s. ir nekreipkit į virpančią kamerą, nes negalėjau sulaikyt juoko, kai Eleonora atidariusi dėžę apsidžiaugė: „Maišeliai!” 😀

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.