KaunasRenginiai

Rumšiškėse galima išbandyti senuosius žaislus: patiks ir vaikams ir suaugusiems

2022-05-25 — Goda Leo0

main

KaunasRenginiai

Rumšiškėse galima išbandyti senuosius žaislus: patiks ir vaikams ir suaugusiems

2022-05-25 — Goda Leo0

R. Adomavičienės nuotr.

Šį šeštadienį, gegužės 28 d. nuo 11:00 iki 14:00 val. Lietuvos liaudies ir buities muziejus Dzūkijos kaimo sodyboje kviečia pažaisti su senaisiais kaimo vaikų žaislais. Mažųjų lauks mediniai arkliukai ant sūpynių, ratukai, kuriais juos galės didesni vaikai pavėžinti. Jie taip pat galės pabėgioti stumdami lazdą su judančiomis figūrėlėmis. Kam patiks, galės su kojukais pavaikščioti, su kuriais kaimo piemenys ne tik vaikščiodavo, bet ir lenktyniaudavo.

Daug įdomių senųjų žaislų Jūsų lauks sodybos pirkioje: malūnas, kurio sparnus galėsite pasukti ir pamatyti, kokius darbus dirba mediniai žmogeliukai, šokinėjantis kaulinis ožiukas, gimnastai, kurie vartosi ant slankiojančių virvučių, o margosios medinės gyvatėlės raitosi kaip gyvos. Dar – galvosūkiai sudedami iš pagaliukų, kuriuos ne bet kas gali sudėti.

Pirštų miklumą galėsite išbandyti traukdami iš krūvelės šakaliuką, kurio negalima su kitais paliesti, virvute įsukti medinį vilkelį ir palenktyniauti, kurio vilkelis ilgiau suksis ar paskraidinti malūnėlį ant pagaliuko, kuris gali toli skristi. Ir dar daug kitų žaislų, kurie gali Jums patikti.

Mažos mergaitės galės pažaisti ne tik su medžiaginėmis, bet ir su popierinėmis lėlytėmis, kurias jos galės įvairiais rūbeliais aprengti, pavėžinti su vežimėliais, migdyti ir net apgyvendinti su baldeliais joms skirtame lėlių namelyje. Kitos lėlės, aprengtos  šventiniais rūbeliais, kokiais rengdavosi kaimo žmonės, vaizduoja  rugiapjūtės pabaigtuvių papročius.

Žaidimų pirkioje pamatysite medines pačiūžas, sužinosite, kaip jas patys berniukai pasidarydavo, užsidėdavo ir čiuoždavo. Galėsite ir patys pabandyti ant  savo kojos apavo užsidėti medinę pačiūžą taip, kaip tai darydavo kaimo vaikai.

Apie senuosius kaimo vaikų žaislus papasakos, pamokys kaip su jais žaisti muziejininkė Nijolė Pliuraitė Andrejevienė.

Bilietą galite įsigyti https://bilietai.llbm.lt

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.