Teatras

Rugpjūčio 22 d. – Stalo teatras kviečia išlydėti gandrus

2020-08-10 — Goda Leo0

main

Teatras

Rugpjūčio 22 d. – Stalo teatras kviečia išlydėti gandrus

2020-08-10 — Goda Leo0

Stalo teatras kviečia, išlydėti gandrus. Aplankę beveik visus pasaulio žemynus, daugelį egzotiškų šalių, vasaroję Lietuvoje – gandrai rengiasi išskristi.  Senovės lietuviai tikėjo, jog gandrai, rudenį Paukščių taku išskrisdami į Dausas, išneša mirusiųjų vėles ir visokias ligas bei nelaimes, o pavasarį jie iš Dausų parneša naujas sielas, norinčias gyventi žemėje.

Spektaklyje Jis ir Ji (Tėtis ir Mama, arba Dievas ir Deivė), skambant gyvai atliekamai muzikai, pasitelkę įvairius senoviškus rakandus, kuria pasaulį pagal senovės lietuvių ,,gyvybės medžio“ modelį. Iš tešlos „iškildina” šliaužiančius, ropojančius požemio gyventojus, kalvėje „nukaldina“ gyvūnus ir žmones, paukščius, dainomis „išaudžia“ saulę ir mėnulį… Ir laukia Paukščių taku parskrendančio gandro…

 

Paukščiai – tarpininkai tarp dangaus ir žemės. Gandras dar ir šiandien laikomas šventu paukščiu, nešančiu žmonėms laimę. Tai vienintelis Lietuvos paukštis, kuriam kalendoriuje skiriamos net dvi dienos: pavasarį švenčiamos Gandrinės (Blovieščiai), o vasaros pabaigoje minimas šv. Baltramiejaus ir gandrų išskridimo diena. Poetiškas ir gyvenimą kaip stebuklą išaukštinantis spektaklis – be teksto. Spektaklyje žaismingai ritmiška aktorių vaidyba persipina su muzika, kuri atliekama egzotiniais muzikos instrumentais.

Kūrybinė komanda – Algirdas Mikutis, Saulė Degutytė, Snieguolė Dikčiūtė, Darius Rakauskas, Valdas Narkevičius.

Vaidina aktoriai S. Degutytė ir Saulius Čėpla, o muziką šiame spektaklyje dabar atlieka Gediminas Žilys, grupės „Skylė“ narys, folkloro, roko ir worldmusic grupės „Atalyja“ įkūrėjas, dainininkas, puikiai grojantis bosine gitara, kanklėmis ir kitais instrumentais, menininkas, vertinantis ir puoselėjantis senąją baltų kultūrą bei folklorą.

2020m. Rugpjūčio 22 d. 18 val. Menų spaustuvės naujojoje scenoje, kieme- Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas Stalo teatro  Muzikinis etnologinis veiksmas šeimai – “Gandro dovana”.

Po spektaklio vyks kūrybinės dirbtuvės – kiekvienas galės pasigaminti savo gandrą. Medžiagos bus vietoje.

Bilietus platina Tiketa https://www.tiketa.lt/LT/muzikinis_etnologinis_veiksmas_seimai_gandro_dovana_23835

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.