Knygos

Privaloma knyga kiekvienai mamai, auginančiai dukrai

2019-04-04 — Goda Leo0

main

Knygos

Privaloma knyga kiekvienai mamai, auginančiai dukrai

2019-04-04 — Goda Leo0

Aš rimtai, antraštė tokia, kokia ir pagrindinė šio teksto mintis – Lietuvoje daugiau nėra tokios išsamios ir šiuolaikiškais tyrimais parengtos knygos, kuri tiktų mergaites auginančioms moterims. Leidykla „Vaga” dar prieš Knygų mugę išleido Rachel Simmons knygą „Gera tokia, kokia esu” ir tai nėra toks skaitalas, kurį prarytum per vakarą. Knyga skaitosi lėtai, po truputį, apgalvojant.

Knygos viršelyje teigiama, kad pagrindinė užduotis yra “kaip padėti mergaitėms atsikratyti neįmanomų sėkmės standartų ir gyventi sveiką, laimingą, visavertį gyvenimą.”

 

Autorė R.Simmons yra lyderystės ekspertė ir knygoje analizuoja šiuolaikinėje visuomenėje įsigalėjusį supermergaitės fenomeną. Nors daugiau dėmesio yra skiriama paauglėms, knygą siūlyčiau perskaityti ir mažesnių panelių mamoms – kai kurios įžvalgos padės ateityje nedaryti klaidų.

Knyga suskirstyta į skirtingus skyrius, kuriuose aptariama socialinė žiniasklaida, kūno kultas, įžvalgos dėl mokslų, tobulumo, savikritikos ir dar daugybė aspektų. R.Simmons jau pirmuose puslapiuose labai teisingai teigia, kad šiuolaikinės mergaitės (o aš pridėčiau, kad ir moterys) įkaltintos tobulumo gniaužtuose – jos turi būti tobulos mokinės, siekti puikių rezultatų, atrodyti nuostabiai, būti visur lyderei.

„Šiais laikais moterų laimėjimai švietimo ir darbo srityse vertinama pagal vyriškus matus, bet jos turi atitikti ir įprastus moteriškus grožio standartus”, – teigia Susan Rotj iš Djuko universisteto. Ir taip, mūsų laikų mergaitės turi būti ir ambicingos, ir seksualios, ir protingos, ir visų mylimos. Kaip suderinti visus tuos prieštaravimus ir kaip šiuo atveju turi elgtis tėvai?

Tikrai labai stipri, daugybe tyrimų paremta knyga sukelianti begalę minčių ir labiausiai – norą apkabinti ir suspausti glėbyje savo mažylę ir jai kartoti: tu tobula tokia, kokia esi, nerasčiau už tavęs geresnės ir už jokius pasiekimus nemylėsiu labiau, kaip už jokias nesėkmes nemylėsiu ir mažiau.

Knygą galite įsigyti daugelyje knygynų arba internetu https://www.vaga.lt/gera-tokia-kokia-yra

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.