RenginiaiVilnius

Pirmadienį – festivalis Vingio parke ir Rotušės aikštėje Vilniuje

2022-07-20 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Pirmadienį – festivalis Vingio parke ir Rotušės aikštėje Vilniuje

2022-07-20 — Goda Leo0

Artėjančiam 700 metų jubiliejui Vilnius pradeda ruoštis iš anksto, tad sostinės globėjo šv. Kristoforo dieną, liepos 25-ąją, vilniečių ir miesto svečių pamėgtas Vingio parkas taps muzikos arena.

Visa nemokamo „Jaunas kaip Vilnius“ muzikos festivalio programa, vienijanti įvairiems skoniams artimą muziką – klasikinę bei populiariąją, bus paskelbta jau visai netrukus.

 

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programa

17:00 val. Atveriami festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ vartai. Festivalio teritorijoje bus vykdomos įvairios veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, kviesime pasistiprinti maisto zonoje, prisijungti prie organizuojamų edukacijų. Visi festivalio koncertai bus nemokami ir atviri visiems.

19:00 val. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro su Viktorija Miškūnaite, Justina Gringyte, Merūnu Vitulskiu ir Kostu Smoriginu koncertas. Diriguoja maestro Ričardas Šumila. Festivalis prasidės ypatingu reginiu – kartu su orkestru pasirodys tikros Lietuvos operos žvaigždės. Per vieną vakarą miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirs daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

20:30 val. Lietuvos atlikėjų duetų vakaras. Festivalis padovanos ir netikėtų siurprizų – pasirodys puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, kurie specialiai šiam renginiui sujungti į skirtingų žanrų duetus. Bet juk Vilnius – kuriantis, nebijantis eksperimentuoti ir aistringas miestas! Todėl žinomiausi Lietuvos atlikėjai ir grupės susivienys ir drauge privers klausytojų širdis plakti stipriau. Skambės tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai intrepretuoti legendiniai kūriniai. Tai bus spalvinga, jautri ir kartu energinga lietuviškos muzikos dalis, kviečianti švęsti Vilniaus jaunystę.

22:30 val. Škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi koncertas. Vienam vakarui Vilnius taps tarptautine muzikos arena. Sunku patikėti, kad tikrus hitus, kurių daugybę kartų klausėtės „Spotify“ platformoje, galėsite išgirsti čia, Vilniuje! Sostinėje pasirodys puikiai žinoma ir kritikų liaupsinama populiariosios muzikos užsienio žvaigždė Lewis Capaldi, sugebanti savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje.

Pokalbių ir bendrystės erdvė Katedros aikštėje. Festivalyje skambės ne tik muzika. Šioje erdvėje bus galima išgirsti diskusijų apie mylimą Vilnių – ir apie siekius, ir apie tai, kur esame šiandien. Renginio pranešėjai ir kalbėtojai kvies kalbėti apie žalesnę ateitį, ryšius tarp kaimynų, ryšius su gamtą, net ryšį su savimi – viską, kas leidžia patirti bendrystę ir kurti švaresnį, tvaresnį, šviesesnį Vilniaus rytojų!

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programa Katedros aikštėje:
  • 14:00 val. Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ pristatymas su Ignu Krupavičiumi ir specialus muzikinis pasirodymas.
  • 15:00 val. Kitoks pokalbis. Vaikai kalbina amžinai jauną kaip pats Vilnius kūrėją Algirdą Kaušpėdą.
  • 15:30 val. Ukrainos herojai Lietuvoje. Artėjantis Vilniaus 700 metų jubiliejus dar kartą primena, kokia brangi yra laisvė. Organizacijų, aktyviai remiančių ukrainiečių pasipriešinimą Rusijos agresijai, atstovai kalbės apie tai, kaip padėjome kovojančiai Ukrainai ir kuo jai dar gali padėti Vilnius. Pokalbį moderuoja Raudonojo Kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė.
  • 17:00 val. Ateities Vilnius, kur link judame ir kaip tai atsiliepia mūsų aplinkai. Žinomi visuomenininkai festivalio atidaryme gvildens temas įvairiais tvarumo aspektais: socialiniu, kultūriniu, verslo bei aplinkos.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.