RenginiaiVilnius

Penktadienį – kompiuteriukų lenktynės

2019-06-13 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Penktadienį – kompiuteriukų lenktynės

2019-06-13 — Goda Leo0

PIRMĄ KARTĄ LIETUVOJE – „MICRO:BIT“ KOMPIUTERIUKŲ LENKTYNĖS!

Kada: Birželio 14 d., penktadienį, 11–14:30 val.

Kur: PC „Panorama“, Saltoniškių g. 9, Vilnius

Greitis, azartas ir daug geros nuotaikos – visa tai laukia pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiose „Micro:bit“ kompiuteriukų lenktynėse!

Renginio metu 35 mokyklų komandos iš visos Lietuvos konstruos „Micro:bit“ kompiuteriukais valdomus robotukus, kurie varžysis 4 skirtingose kategorijose: grožio, mobilumo, greičio ir autonominio programavimo.

Visi robotukai dėl geriausiųjų titulo susirungs lenktynių trasoje „Aplink Lietuvą“! Ateik ir palaikyk savo favoritus!

RENGINIO PROGRAMA

  • 11:00 val. Renginio atidarymas
  • 11:10 – 12:25 val. „Micro:bit“ kompiuteriukių konstravimas
  • 12:25 – 13:15 val. Kompiuteriukų ralis
  • 13:15 – 13:25 val. Komisija skaičiuoja lenktynių taškus
  • 13:25 – 14:00 val. Apdovanojimai

Viso renginio metu veiks „Pildyk“ skelbto iššūkio „Gerink savo žaislą“ kurtų žaislų paroda. Renginio dalyviai taip pat galės nemokamai išbandyti virtualią realybę ir pasmaguriauti spragėsiais ar cukraus vata.

APIE PROJEKTĄ

„Micro:bit“ kompiuteriukų lenktynės” – tai baigiamasis Kompiuteriukų paramos fondo inicijuoto projekto „Kompiuteriukų ralis – IT pamokas keičianti kelionė“ renginys.

Projekto idėja – padėti informatikos mokytojams vesti pamokas šiuolaikiškai, suteikiant tam reikalingas priemones. Šiemet buvo išdalinta 40 „Micro:bit“ kompiuteriukų konstravimo rinkinių, kuriuos vaikai panaudojo konstruodami robotukus ir taip mokydamiesi programavimo.

„Micro:bit“ kompiuteriukus gavusios mokyklos dalyvavo projekto rėmėjo „Pildyk“ iššūkyje „Gerink savo žaislą“. Kompiuteriukų pagalba vaikai robotizavo ir programavo senus savo žaislus, kurie įgavo naujų funkcijų.

Temperatūrą matuojantis tankas, mirksinčios ir kalbančios pliušinės papūgėlės, burtų mašina, rankų darbo apyrankės-žingsniamačiai – tai vaikų žaislai, kurie įgavo naują formą ir kuriuos bus galima apžiūrėti renginio metu.

Kompiuteriukų paramos fondas iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ metu nuo 2017 metų iki dabar šalies penktokams jau yra išdalinęs per 20 tūkst. „Micro:bit“ kompiuteriukų. Fondas siekia, kad technologinis moksleivių raštingumas būtų visiems vienodai lengvai prieinamas, įtraukiantis ir kiekvienam Lietuvos moksleiviui suteikiantis galimybę ne tik suprasti, bet ir kurti technologinius sprendimus įvairiausiose srityse.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.