Teatras

Panevėžio lėlių teatre – pirmoji metų premjera

2024-01-09 — Goda Leo0

main

Teatras

Panevėžio lėlių teatre – pirmoji metų premjera

2024-01-09 — Goda Leo0

Panevėžio lėlių vežimo teatras 2024-aisiais metais startuoja su premjera H. K. Anderseno pasakos motyvais „Vienos eglutės istorija“, aut. ir rež. K. Grosmanas.

Spektaklis paremtas žymaus Danų pasakų rašytojo H. K. Anderseno pasaka „Eglutė“, kurioje kūrėjas perteikia ne visai laimingą viso gyvenimo istoriją. H. K. Andersenas, vertinęs gyvenimą vaiko, poeto, filosofo žvilgsniu, kūrė pasakas, kuriose atsispindi daugybė vaiko psichologijos dėsningumų. Jo kūryboje daiktai, gyvūnai, augalai yra sužmoginti, o už jų visai nevaikiškų ydų slypi gyvenimo ir žmonių santykių esmė, gailestingumas ir liūdesys dėl gyvenimo netobulumo.

 

Spektaklio „Vienos eglutės istorija“ pagrindinė veikėja – eglutė – tai baikšti, nerimstanti fantazuotoja, amžinai nepatenkinta garbėtroška, niekada nepatyrusi laimės akimirkos, nes arba vis tikėjosi ko nors geriau, nei yra dabar, arba nostalgiškai žvelgė į praeitį. Spektaklio pasakiškumą lemia sužmogėjimo principas. Šis daugiasluoksnis kūrinys provokuoja įvairius suvokimus ir interpretacijas ne tik mažiesiems žiūrovams, bet ir jų tėveliams. Dažnas, apsilankęs spektaklyje suvoks, o galbūt prisimins, jog reikia džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, būti laimingu dabar ir neieškoti tobulumo kažkur svetur.

KŪRĖJAI:

  • Spektaklio režisierius – Konstantinas Grosmanas;
  • Dailininkė – Olga Filončiuk;
  • Kompozitorius – Aleksandras Poliščiukas;
  • Aktoriai – Rita Zutkienė, Margaryta Kisiliova, Igoris Ignatenko, Vladislavas Mozghovijus;
  • Garso režisierius – Andrius Gaigalas;
  • Šviesos režisierė – Ina Jackūnienė;
  • Režisieriaus asistentė – Reda Matuzevičienė;
  • Spektaklį kuriant dalyvav – Marina Kreidi, Maria Makarenko, Liubov Osipova, Kęstutis Vaitkevičius;
  • Teatro meno vadovas – Antanas Markuckis.

Skirta vaikams nuo 3m.

Spektaklio trukmė: 40 min.

Premjera 2024 m. sausio 13 d.

Nepraleiskite galimybės pamatyti įtaigų ir susimąstyti priverčiantį spektaklį H. K. Anderseno pasakos motyvais „Vienos eglutės istorija“. Visus, norinčius apsilankyti premjeroje, lauksime Panevėžio lėlių vežimo teatre sausio 13, 14 dienomis. Bilietus į spektaklius kviečiame įsigyti internetinėje svetainėje kakava.lt arba teatro kasoje.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.