Lankytinos vietosLietuvoje

Nemokamos patirtys Šiauliuose: nuo centų iki garvežių

2023-06-18 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Nemokamos patirtys Šiauliuose: nuo centų iki garvežių

2023-06-18 — Goda Leo0

Ir keliaujant, ir būnant turistu savame mieste norisi sutaupyti. Štai kokios nemokamos pramogos laukia Šiauliuose. Turizmo specialistai sako – išbandyti tikrai verta, o ir vienos dienos tam net neužteks!

 Kasdien
  1. „Baltų kelio“ centras. Patirkite praeities savitumą prisiliesdami prie šiuolaikiškai pateiktos mūsų ir jūsų istorijos. Sudėliokite medinį pasakojimą, nusifotografuokite, pažiūrėkite, kokia senovinė profesija jums tiktų.
  1. Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parkas. Baigiantis pavasariui pražysta Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parko rožynas. Angliško stiliaus rožynas labai turtingas – daugiau nei 1500 rožių krūmų skleidžiasi įvairiausiais žiedais. Apie patį rožyną galite daugiau paskaityti interviu su jo prižiūrėtoja Anastasija Ruta.

https://www.visitsiauliai.lt/tukstancio-roziu-paviliota-sodininke-anastasija-ruta-siaulius-isimylejo-per-tris-dienas/

 

  1. Šiaulių gatvių „Zoologijos sodas“. Vietiniai labai nustemba, kai turizmo darbuotojai pradeda kalbėti apie zoologijos sodą Šiauliuose – juk tokio nėra čia! Yra ir dar ne bet koks, o gatvės! Keliauti miesto gatvėmis ir atrasti spalvotus ir iš įvairiausių medžiagų pagamintus „žvėris“ ir „žvėrelius“ jums padės naujausias Šiaulių TIC leidinys – „Šiaulių gatvės „zoologijos sodas“
  2. „Slapukai“. Šiauliuose reikia žiūrėti po kojomis, ir tikrai ne dėl to, kad galite užkliūti už kažko, bet po kojomis, grindinyje, gali pasipainioti labai įdomių dalykų – slapukų. Nors mes slapukus („cookies“) esame įpratę išjungti kompiuteryje, šie, gatvėse integruoti, kviečia įjungti fantaziją ir net pritūpti (mažieji tikrai norės tai padaryti).

Darbo dienomis
  1. Šiaulių geležinkelių muziejus. Pasijusk kaip traukinio mašinistas ir pamojuok iš senovinio garvežio. Muziejuje surinkta unikali kolekcija nukelia visu šimtmečiu į praeitį. Tiek mažus, tiek suaugusius lankytojus sužavi miestelio su geležinkelio linija maketas.
  2. „Centų kambarys“. Jei patinka skaičiuoti pinigus, užsukite į lietuviškai valiutai sukurtą paminklą – „Centų kambarį“. Ant sienų atsidūrė daugiau nei 150 tūkst. monetų. Pavieniams asmenims lankymas nemokamas. Tame pačiame informacijos centre, galite pamatyti ir didžiausią Lietuvoje knygą.
Tik savaitgaliais
  1. Prisikėlimo aikštės apžvalgos aikštelė įkurta statinio viršutiniame aukšte. Aikštelė atidaryta tik savaitgaliais, iš čia centrinės miesto aikštės panorama kaip ant delno. Pasižvalgykite.
  2. „Aušros“ muziejus. Kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį muziejaus padalinių lankymas nemokamas. Apsilankykite Chaimo Frenkelio vilos-muziejuje, Fotografijos muziejuje, Šiaulių istorijos muziejuje, Venclauskių namų-muziejuje, Žaliūkių malūnininko sodyboje-muziejuje, Dviračių muziejuje, Radijo ir televizijos muziejuje.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.