Blogas

Kaip tinkamai išrinkti pirmąjį telefoną vaikui?

2023-06-13 — Goda Leo0

main

Blogas

Kaip tinkamai išrinkti pirmąjį telefoną vaikui?

2023-06-13 — Goda Leo0

Augant vaikui, kinta jo poreikiai. Tad, nenuostabu, kad vieną dieną, grįžęs iš mokyklos ar net darželio jūsų vaikas pareikš, kad nori savo nuosavo telefono, o vėliau šį norų sąrašą papildys ir planšetiniai ar nešiojami kompiuteriai. Vienus tėvus tai gasdina, kiti – gana atlaidžiai ir lanksčiai žiūri į tokias situacijas. Tačiau, nusistatyti prieš telefono turėjimą nereikėtų. Tai puiki komunikacijos priemonė, kuri suteiks galimybę susisiekti su vaiku, kai jis bus mokykloje ar būreliuose. Žinoma, telefonas suteiks galimybę vaikui bendrauti su draugais ir bendraamžiais, naudotis socialiniais tinklais ir internetu. Nors yra ir tam tikrų minusų bei kylančių baimių, telefono pirkimas vaikui yra neišvengiamas. Na, o siekiant, kad pirmasis telefonas būtų geras, patogus ir saugus naudoti, prieš įsigyjant naudinga atsižvelgti į kelis, labai svarbius aspektus. Būtent juos ir apžvelgsime šiame straipsnyje. 

Kada vaikui pirkti telefoną?

 

Ko gero, pirmasis klausimas, kuris iškyla kalbant apie vaikų ir pirmųjų jų telefonų temą, yra – „Kada yra tinkamas metas pirmąjam telefonui?“. Skirtingi tėvai turi skirtingą nuomonę apie išmaniuosius įrenginius ir jų naudojimą. Vieni, stengiasi kuo vėliau su jais supažindinti savo vaikus, kiti – nemato problemos to padaryti anksčiau. Tad, vieno tinkamo ir geriausio atsakymo tikrai nėra. Būtina pabrėžti, kad viskas tikrai priklauso ne tik nuo vaiko amžiaus, bet ir nuo brandos. Jaunesniems vaikams, pavyzdžiui tiems, kuriems yra 6-9 metai, tikrai pakanka paprasčiausio telefono, kuris pasižymi pagrindinėmis funkcijomis. Tokio amžiaus vaikui tikrai pakaks skambinti ir trumpąsias žinutes rašyti leidžiančio mobilaus telefono. Tuo tarpu, vyresnio amžiaus vaikams, paaugliams naudingu gali tapti išmanusis telefonas. Toks įrenginys suteiks daugiau funkcijų ir galimybių, tačiau, verta atminti, kad ne visos jos yra rekomenduojamos mažiems vaikams. Tad, dalį jų naudinga apriboti ar kontroliuoti telefono naudojimosi laiką. 

Saugumo funkcijos 

Saugumas yra vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį būtina atsižvelgti renkantis telefoną vaikui. Labai svarbu pasirinkti tokį telefoną, kuris būtų aprūpintas saugumo funkcijomis leistų tėvams valdyti įrenginį bei jo naudojimą. Tam yra skirtos įvairios tėvų kontrolės programėlės, kurios leidžia sekti vaiko veiklą telefone, valdyti ir riboti tam tikrų programėlių naudojimą, naršymo internete ar žaidimų laiką. Tokiu būdu, vaiką galima apsaugoti ne tik nuo internete kylančių grėsmių, bet ir reguliuoti jo įrenginio naudojimosi laiką, kad šis prie telefono ekrano neužsisėdėtų per ilgai. Tokios programėlės taip pat leis kontroliuoti ir tai, ką vaikas gali atsisiųsti į savo įrenginį, padeda filtruoti turinį, kurį vaikas matys naršydamas internete. Na, renkantis pirmąjį telefoną vaiką, labai svarbu, kad šis suteiktų galimybę šiomis programomis naudotis. 

Telefono funkcionalumas 

Nors telefono saugumas yra be galo svarbus, svarbu nepamiršti ir įrenginio funkcionalumo. Mobilieji telefonai gali būti labai įvairūs. Na, o priklausomai nuo to, kokio amžiaus vaikui renkate telefoną, priklausys ir jo modelis bei funkcijų gausa. Pagrindinės funkcijos, tokios kaip skambinimas, pranešimų rašymas ar net kamera puikiai tiks jaunesniems, mažesniems vaikams. Tuo tarpu, vyresnio amžiaus vaikams ir paaugliams tikrai gali būti naudingas funkcionalesnis įrenginys. Tokios funkcijos kaip galimybė naršyti internete, parsisiųsti ir naudotis skirtingomis programėlėmis, socialiniais tinklais. Dažniausiai, tokie telefonai būna ne tik išmanesni, bet ir galingesni, greitesni ir aprūpinti didesne vidinės atminties talpa. 

Patvarumas 

Vaikai gali būti labai neatsargūs. Tad, renkantis pirmąjį telefoną vaikui ar aplamai telefoną savo atžalai labai svarbu pasirinkti tokį modelį, kuris būtų patvarus, tvirtas ir atsparus. Geriausiu pasirinkimu taps tas telefonas, kuris turės tvirtą korpusą, bus atsparus smūgiams, o taip pat, vandeniui bei dulkėms. Tokiu būdu, telefonas bus sunkiau pažeidžiamas, sudaužomas ir, greičiausiai, tarnaus kur kas ilgiau. Žinoma, dažnu atveju, patvaresni telefonai kainuoja daugiau. Tačiau, investuoti tikrai verta. Na, o jei neturite daug lėšų ir nenorite už telefoną suploti didelės sumos pinigų, galite pasirinkti pigesnį telefono modelį, bet jį apsaugoti apsauginiu stiklu ar kokybišku dėklu. 

Baterijos veikimo laikas 

Gera, talpi, kokybiška ir efektyviai veikianti baterija – neatsiejama patogaus telefono naudojimo dalis. Ilgas baterijos veikimo laikas yra itin svarbus aspektas, ypač jei vaikas telefonu naudosis dažnai, be galimybės jį įkrauti. Ilgesnį baterijos veikimo laiką garantuoja didesnė baterijos talpa. Tad, būtent į ją ir svarbu atsižvelgti renkantis. 

Na, o jei ieškote gero, kokybiško ir efektyvaus telefono savo vaikui, užsukite į Varle.lt prekybos centrą internete. Čia rasite ne tik platų išmaniųjų telefonų asortimentą, bet ir puikias kainas!

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.