Išbandome

Naminiai guminukai pagal A.Jagelavičiūtę

2016-03-18 — Goda Leo0

main

Išbandome

Naminiai guminukai pagal A.Jagelavičiūtę

2016-03-18 — Goda Leo0

Neabejoju, jog šį receptą žino daugelis ir Agnė Jagelavičiūtė jo neišrado, bet aš jį prisiminiau vartydama naująją knygą „Mažos nuodėmės taisyklės: kaip valgyti VISKĄ ir nestorėti”.

Apie knygą:

Jagelaviciute Mažos nuodėmės taisyklė kaip valgyti viską ir nestoreti

 

Turiu silpnybę gražioms maisto knygoms. Nepasakyčiau, kad labai iš jų gaminu, bet man patinka ieškoti idėjų (perverti šimtus įvairių knygų puslapių, bet vis tiek gamini kotletus). Taip pat vertinu ir mitybos specialistės Vaidos Kurpienės metodus – dviračio ji neišrado, bet pirštu pabaksnoti ir priminti, paaiškinti, patarti ji moka. Tad buvo įdomus šio įdomaus dueto rezultatas.

Intrigavo ir tai, kad knyga išgraibstyta ir jau turbūt kartojama penktu (?) tiražu. Aišku, tai gali būti „jagelavičiūtės efektas“ – prie ko ji prisiliečia, viskas virsta auksu. Daug sėkmingiau net už kakemakiškus reikalus – sasiskas, vandenį ar dušo želė!

Pasakysiu tiesiai šviesiai – stebuklingo patarimo, kaip nestorėti čia nėra. Mažiau ėsti ir tiek, derinti produktus, gerti daug vandens… Man tai savaime suprantama, bet tikiu, kad visokioms atkinsono aukoms bus ir atradimų. Patiko, kad teksto apie tai, kaip valgyti nedaug. Bijojau, kad tarp pamokslavimų liks vietos tik penkiems patiekalams.

„Mažos nuodėmės taisyklė“ receptai paprasti, nesudėtingi, su normaliais produktais. Nežinau ar tuos derinius priims mano šeima, todėl pradėjau paprasčiau – nuo saldumynų 🙂

Apie receptą:

guminuku receptas

O kadangi namie nuo neatmenamų laikų ir nežinia kodėl mėtėsi sintetinės želė pakeliai, puolėm gaminti. Į 100 ml šilto vandens įmaišėme pakelį želė miltelių ir tris šaukštelius želatinos. Kelias minutes pabrinkinome, o tuomet pašildėme, kad gerai ištirptų viskas. Tik svarbiausia – NEUŽVIRKITE. Agnė rekomendavo įberti citrinos rūgšties, aš jos neturėjau. Neradau net citrinos, bet įspaudžiau šiek tiek apelsino. Viskas – pilstom ir stingdinam. Sustingo jie per valandėlę, bet dar nebuvo LABAI tvirti. Geriausia palaikyti šaldytuve per naktį.

naminiai guminukai receptas1

Didžiausia bėda – kur išpilstyti. Mano idėja – į ledukų formeles. Turėjau vieną silikoninę, bet buteliukų formos :))) Žinau, ne vaikiška, bet nesu apsikrovusi saldainių formelėmis, tad dariau ten kur turėjau. Ne viskas tilpo, tai likutį supylėme į mažą indelį, o vėliau – supjaustėme. Turbūt per laiką jie suliptų, gal reikėtų krakmolo ir cukraus pudros mišiniu pabarstyti, bet pas mus greit neliko, tad bėda išsisprendė.

naminiai guminukai 1

Ar skanu? Smiltei taip, Eleonorai ne. Iki tikrų saldainių trūksta saldumo – gal dar papildomai medaus įdėt?

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.